Man

Animovaný / Krátkometrážní

Velká Británie, 2012, 4 min

Steve Cutts

Steve Cutts

Facka do tváre civilizácie. Realita, ktorá je od nerozmýšľajúcich más oddelená hrubou vrstvou brainwashingu lacných nezmyslov médií a reklám. Vybíjanie zvierat, drancovanie prírody, totálna degradácia životného prostredia, a zdegenerované premnožené stádo pripomínajúce trepotajúce sa ryby vo vyschnutom otrávenom jazere pyšne nazýva to pokrokom. Na lepšie zajtrajšky zabudnite.(10.12.2013)

Čtyři minuty přecpané zajímavými myšlenkami k prasknutí. Člověk je králem planety a celý svět mu leží u nohou. Hned na začátku ušlape brouka, ale to mu nestačí. V likvidaci přírody pokračuje tak dlouho, až už nezbývá nikdo, koho by zlikvidoval. V samém závěru usedne na královský trůn a na hlavu si dá korunu. V tom momentě přiletí mimozemšťané a člověka ušlapou stejným způsobem, jako člověk ušlapal na začátku snímečku hmyz. Velmi symbolické a nádherné. Animace je působivá, ale je přehnaně rychlá, což byl zřejmě naprostý záměr, ale já si třeba snímeček musel pustit dvakrát. Do všeho nám vyhrává luxusní hudba. Plný počet nedávám pouze proto, že se mi to zdá u krátkometrážního snímku blbé.(26.11.2013)

Smutná realita zhrnutá v krátkom animovanom videu poukázajúca, ako ľudstvo nemá žiadnu úctu k prírode a k zvieratám, ktoré žijú na tejto planéte S nami, nie PRE nás. Iba rýchly technický vývoj, rýchlo dostupné jedlo, ale to, ako to škodí všetkému živému a aj nám-chemikáliami, to považuje za nepodstatné. A koniec zaklincoval túto rádoby "nadvládu" človeka, iba do kedy je - kým sa neobjavia inteligentnejšie tvory a zvrhnú človeka z trónu. Karma´s a bitch.(9.5.2014)

No co si budeme povídat, jak hudba (btw. skvěle zvolená hudba od Edvarda Griega) a příběh gradoval (spíše než příběh, tak ničení Země), tak jsem měla úplnou husí kůži. No a ten konec tomu nasadil krásnou korunku - doslova. Co se týče animace tak naopak její jednoduchost dala více vyznít tomu hlavnímu faktu, poselství - chcete-li. Nutí to člověka k zamyšlení a o to jde. Možno k vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=WfGMYdalClU(1.6.2013)

děsivá vize budoucnosti? Výjevy z apokalyptického bijáku? Černočerná komedie o značně přehnaně zlé postavě? Ne, pouze zobrazení každodenní reality dnešní krásné doby svobody, demokracie a prosperity. Co dalšího k tomu říct? Snad jen: Lachtane, dávej si pozor i na svou kůži, kde se člověk moudrý obrátí, když mu dojdou bratranci?(14.2.2013)