Man

Animovaný / Krátkometrážní

Velká Británie, 2012, 4 min

Steve Cutts

Smutná realita zhrnutá v krátkom animovanom videu poukázajúca, ako ľudstvo nemá žiadnu úctu k prírode a k zvieratám, ktoré žijú na tejto planéte S nami, nie PRE nás. Iba rýchly technický vývoj, rýchlo dostupné jedlo, ale to, ako to škodí všetkému živému a aj nám-chemikáliami, to považuje za nepodstatné. A koniec zaklincoval túto rádoby "nadvládu" človeka, iba do kedy je - kým sa neobjavia inteligentnejšie tvory a zvrhnú človeka z trónu. Karma´s a bitch.(9.5.2014)

Facka do tváre civilizácie. Realita, ktorá je od nerozmýšľajúcich más oddelená hrubou vrstvou brainwashingu lacných nezmyslov médií a reklám. Vybíjanie zvierat, drancovanie prírody, totálna degradácia životného prostredia, a zdegenerované premnožené stádo pripomínajúce trepotajúce sa ryby vo vyschnutom otrávenom jazere pyšne nazýva to pokrokom. Na lepšie zajtrajšky zabudnite.(10.12.2013)

Mám pocit, že vás je tu už akosi veľa.Každú sekundu vytriskne asi tak 80-100 litrov spermii a o 9 mesiacov vás tu z toho bude asi o 58,5 milióna viac.Len pokým ste si stihli prečítať tento komentár, tak aspoň 20 ľudí zomrelo a 50 sa ich narodilo. http://www.worldometers.info/cz/(29.5.2013)

děsivá vize budoucnosti? Výjevy z apokalyptického bijáku? Černočerná komedie o značně přehnaně zlé postavě? Ne, pouze zobrazení každodenní reality dnešní krásné doby svobody, demokracie a prosperity. Co dalšího k tomu říct? Snad jen: Lachtane, dávej si pozor i na svou kůži, kde se člověk moudrý obrátí, když mu dojdou bratranci?(14.2.2013)

Man s nadsázkou ukazuje, odkiaľ a kam speje civilizácia. Krutovýsmešné, zakončené síce tiež výstižnou, no v porovnaní s údernými vtipmi predchádzajúcej trojminútovky len narýchlo zbúchanou pointou. Poznámka: Pri pohľade na človeka spokojne tróniaceho horám odpadu ma napadlo, že Malthusova teória o minutí potravinových zdrojov, ktoré sú viacmenej stabilne dané pri súčasnom geometrickom populačnom raste sa v praxi úplne nepotvrdila. Sčasti preto, že svet nechal zopár neperspektívnych regiónov na odpis (napr. Afriku) a len ich zdrojovo vyťažil. A sčasti preto, že Malthus do obmedzených potravinových zdrojov planéty nezahrnul zdroje jedla vyrobené z odpadu. Dnes ide o jeden z najrozšírenejších spôsobov výroby. Z umelín, ktoré sú vedľajším odpadovým produktom spracovania stavebných materiálov sú smotany do káv, šľahačky, čokolády, kadejaké hot-nápoje, z medicínskeho odpadu jogurty, syry, šaláty a z ropy, trusu priemyselne chovaných zvierat, živených odpadkami z farmaceutickej a kafilérskej výroby šaláty, šunky, salámy a tak ďalej a tak podobne. Zo pšenice a raže pestovanej na kontaminovaných pôdach (bifenyly, ropné produkty či odpad z výroby chemických hnojív) sa veselo vyrába karcinogénny chlieb a bio zmesi do minipekární. Dnes sa tieto chutné ľudské pokrmy vyhrievajú v príjemne nasvetlených a akurátne klimatizovaných vitrínach veľkopredajní. V podstate ide o rovnako odpudivé hory odpadu ako vo filme, len spektakulárne upravené do podoby lákavého tovaru.(15.8.2013)