poster

Robin Hood e i pirati

 • Slovensko

  Robin Hood a piráti

 • USA

  Robin Hood and the Pirates

Akční / Dobrodružný / Drama

Itálie, 1960, 88 min

 • majo25
  ***

  Nenáročný, ale svižný dobrodružňák, v ktorom Robin Hood po boku pirátov - svojich predchádzajúcich väzniteľov, dobýja hrad i svoje panstvo späť. Záporáci sú slabší, zato vtedy 40-ročný Barker, hoc sa až tak na rolu nehodí, je správnym ťahúňom a aj spolu s jednookým pirátom trúsia jednu hlášku za druhou. Škoda, že hl. hrdina sa s lukom ocitne iba výnimočne a väčšinou si do rúk berie meč. A nemusím snáď ani pripomínať, v talianskych dobrodružnákoch je to snáď klasika, že súboje sú žalostne slabé.(28.12.2017)

 • anderson

  Réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = J. MAZANEC (8.2.2009)(8.2.2009)

 • vesper001
  ***

  Lex Barker opět v roli tuplovaného klaďase, tentokrát v hnědozeleném kostýmu Krále zbojníků. Jak už zde podotkl Pohrobek, Costnera strčí hravě do kapsy. Nejenže by mohl směle kandidovat na post nejzachovalejšího čtyřicátníka všech dob, navíc má místo jednoho mluvícího černocha (Morgan Freeman promine) celý sbor zpívajících černošek, a ne jednu oddanou Mariannu, ale hned dvě krasavice, které se o něj doslova perou. Mimoto se to ve filmu hemží piráty, vojáky a jinými zlouny, no prostě Cirkus Sherwood jak má být.(14.9.2011)

 • Mariin

  Film vysílala česká televize pod názvem Robin Hood a piráti 23. 12. 1977.(19.5.2010)

 • Pohrobek
  ***

  Ať se jde ten ňouma Kevin Costner zahrabat, nejlepším Robinem Hoodem vždy byl a navždy zůstane "mladický" Lex Barker, který se tu dovede stejně dobře vážně mračit i, a to většinou, neodolatelně usmívat. Tento Robin Hood je bezesporu tím nejromantičtějším možným, především kvůli bandě pirátů s páskami přes oči a háky namísto dlaní. Avšak i plný vůz jakýchsi černošek, které se s piráty, potažmo Robinem neustále pohybují, působí vcelku atmosfericky. Korunu pak všemu dodávají dvě hlavní ženské aktérky, jak ta zlá blondýnka se svým dnes už tak obligátním posledním gestem (viz Bela Olda Shatterhanda v prvním Vinnnetouovi), tak i přitažlivá Robinova "favoritka", které to pochopitelně nejvíce sluší s oprátkou na krku. Lahůdkou pro nás, moderní diváky, navždy zůstane nejprve "bičovací" a pak dokonce bahenní zápas těchto dvou Barkergirls.(23.1.2005)