Reklama

Reklama

Kdo najde přítele, najde poklad

  • Itálie Chi trova un amico, trova un tesoro (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Jeden nevrlý kapitán, jeden černý pasažér a jeden tichomořský ostrov s pokladem. Takové jsou počty italské komedie s nerozlučnou dvojicí Bud SpencerTerence Hill... Tentokrát lítá podvodníček Allen (Terence Hill) v pořádném maléru. Na koníčkách už prosázel úplně všechno, a pokud místním gangsterům rychle nesplatí dluh, vyrazí z něj místo peněz duši. Naštěstí se mu v přístavu podaří ukrýt na lodi Charlieho O’Briena (Bud Spencer), který právě vyplouvá na cestu kolem světa a čeká ho tučná odměna, pokud se mu to podaří. Plány poklidné plavby ale Charliemu narušují podivné úkazy: jídlo mu mizí z talíře sotva se otočí a kompas se snad úplně zbláznil. Než se ovšem Charliemu podaří prokouknout, o co jeho černému pasažérovi jde, je už příliš pozdě. Moře je oba vyplaví na tichomořském ostrůvku, kde by se podle Allenova strýčka měl ukrývat poklad. Při jeho hledání narazí dvojice trosečníků na mírumilovný kmen místních, ale také na po zuby ozbrojeného japonského vojáka, pro kterého válka nikdy neskončila. Aby toho nebylo málo, na ostrově se krátce na to vylodí tlupa pirátů a dorazí i Allenovi staří známí... Bláznivou italskou komedii s oblíbenou dvojicí natočil a napsal Sergio Corbucci, přední tvůrce spaghetti westernů jako Django (1966) či Žoldnéř (1968), ale také autor snad nejznámější komedie se Spencerem a Hillem – Sudá a lichá (1978). Kdo najde přítele, najde poklad byl však posledním filmem, na kterém se podíleli všichni tři. Corbucci pak pokračoval v natáčení komedií s Paolem Villaggiem a nerozlučné duo si zahrálo ještě v několika úspěšných taškařicích pod režijní taktovkou Enza Barboniho. (Česká televize)

(více)

Zajímavosti (12)

  • Hipodromem, kde Alan Lloyd (Terence Hill) pravidelně prohrává peníze, je závodiště Hialeah uprostřed stejnojmenné čtvrti v Miami. (999.9)
  • Po převlečení obou hrdinů do uniforem USA z druhé světové války má Rosco Frazer / Steinberg (Terence Hill) na uniformě označení USAF. Ovšem USAF vzniklo až po válce v roce 1947. (Untentrauer)
  • „Ziakatum!“ Tuto speciální hlášku, kterou používá kapitán pirátů, když někomu dupne na nohu v originálním italském znění nenajdeme. Je pouze ve filmu s anglickým dabingem. (Untentrauer)
  • „Co to vlastně posloucháš za kapelu?“, zeptá se Kador piráta se sluchátky. Je to D.D. Sound (La Bionda) a skladba „Café“ z roku 1979. (ČSFD)
  • Japonský tank, který byl ve filmu použit, byl postaven pouze pro film. Není to model ani replika skutečného tanku. (NiaWolf)
  • Filmový ostrov je nazýván Pongo Pongo, Chow Key nebo Corbucci's Island. Všechno to jsou smyšlené názvy. (NiaWolf)
  • Na konci filmu děkuje štáb obyvatelům ostrova a slibují, že nikdy neprozradí název tohoto tajného ráje. Ve skutečnosti se film natáčel na ostrově Key Biscayne, nedaleko Floridy. (NiaWolf)
  • Postava Kamasuky (John Fujioka) byla založena skutečném předobrazu. Jeden japonský voják se skutečně skrýval v džungli ještě v sedmdesátých letech v domnění, že válka stále trvá. (GreatestFan)

Reklama

Reklama