Hroši v Africe

• Česko Krokodýl a jeho hroch (neoficiální název) (více)

Bud SpencerTerence Hill musí spojit síly proti gangsterovi, který si z africké přírody dělá soukromé safari. Kdo není s hrochy, jde proti nám! Doprostřed africké savany se padákem snese dobrodruh Slim (Terence Hill) a s sebou má vše, co potřebuje: kolo, pušku a dobrou náladu. Sotva přistane, podaří se mu přerušit výpravu na safari vedou Tomem (Bud Spencer), u kterého má Slim už několik vroubků. Oba spolu totiž jako kluci vyrůstali, ale Slimovy eskapády kdysi přišly Toma dost draho a zdá se, že s jeho příchodem se vše vrací do starých kolejí. Slimovi se ale podaří věčného bručouna přesvědčit, aby se spolu pustili do podnikání. Víc než o zisky jde ale Slimovi o místní lidi a přírodu, jež ohrožuje bezohledný gangster a mistr těžké váhy Ormond (Joe Bugner). Se svými nohsledy zabírá půdu, pašuje divoká zvířata ze země a je dost bohatý na to, aby úřadům platil za beztrestnost. Slim a Tom si tak budou muset zase jednou vyhrnout rukávy a vyříkat si to s Ormondem jediným jazykem, kterému rozumí – pěkně ručně. (Česká televize)

Bohdy67

Tyhle dva jsou bud v Africe, ve městě nebo na divokém západě...Těžko říct kde jsou nejlepší, ale v Hroších to asi nebude....Ale zase určitě nejsou nejhorší...V celku slušná komedie na hranici lehkého nadprůměru, kterou si asi ve filmotéce nenechám, ale jsem rád, že jsem jí viděl....52% ()

Ludva

[2010-09-09] * Ačkoliv drobátko natvrdlý Tom (Spencer) je zas a znova šikanován svým "bratrem" Slimem (Hill), společně bojují proti zlotřilému obchodníkovi se slonovinou a exotickými zvířaty. * Klasický "Šimon a Matouš", tisíckrát omleté schéma trochu zpestřuje exotická Afrika. Ideální podívaná pro předpubertální kluky, tehdy jsem to navíc viděl jen v němčině. Od Hilla jsem okoukal, jak se správně baští krabi. Z nostalgie dávám hvězdu navíc. ()

Nines

Tři hvězdy za tradiční pohodovou oddychovku s duem Spencer a Hill. Čtvrtá za závěrečnou scénu, kde jsou zvířata vypuštěna na svobodu, ()

topol999

Tento snímek bych zařadil k těm lepším, ale i přes to, to nebylo to pravé ořechové: příběh se docela táhl a bitek taky mohlo být více... Hlášky jsou docela dobré: "varuju vás, tohle je pirátství... Já varuju Vás, startujte!!" Tu 4.* dám za skvělý výkon Jiřího Zahajského. 73% ()

SNCIS

"Víš, proč je ten cumel růžovej?" - "Ne." - "Protože moje maminka chtěla mít holčičku." Rošťák Terence Hill a věčný mručoun "Já rozhodují!" Bud Spencer. Dvojka se tu skvěle pošťuchuje, nechybí pověstné rvačeky a pěkný hudební podklad. Zaručeně se pobavíte. - 80%. ()

honza.g

V podstatě žánrový film. Bum-bác, pár vtipných replik, a cyklus se opakuje tolikrát, co průměrný divák snese. A celé to má pozitivní náboj boje dobra se zlem. Prostě jen zábava, která se snadno přejí, ale čas od času se hodí. Na cestu dálkovým autobusem skoro lepší než Troškovy Slunce a Kameňáky. ()