Hroši v Africe

• Česko Krokodýl a jeho hroch (neoficiální název) (více)

Bud SpencerTerence Hill musí spojit síly proti gangsterovi, který si z africké přírody dělá soukromé safari. Kdo není s hrochy, jde proti nám! Doprostřed africké savany se padákem snese dobrodruh Slim (Terence Hill) a s sebou má vše, co potřebuje: kolo, pušku a dobrou náladu. Sotva přistane, podaří se mu přerušit výpravu na safari vedou Tomem (Bud Spencer), u kterého má Slim už několik vroubků. Oba spolu totiž jako kluci vyrůstali, ale Slimovy eskapády kdysi přišly Toma dost draho a zdá se, že s jeho příchodem se vše vrací do starých kolejí. Slimovi se ale podaří věčného bručouna přesvědčit, aby se spolu pustili do podnikání. Víc než o zisky jde ale Slimovi o místní lidi a přírodu, jež ohrožuje bezohledný gangster a mistr těžké váhy Ormond (Joe Bugner). Se svými nohsledy zabírá půdu, pašuje divoká zvířata ze země a je dost bohatý na to, aby úřadům platil za beztrestnost. Slim a Tom si tak budou muset zase jednou vyhrnout rukávy a vyříkat si to s Ormondem jediným jazykem, kterému rozumí – pěkně ručně. (Česká televize)

otík

Typická fackovačka obou hlavních představitelů, která tentokrát ale vůbec není tak srandoví, jako jiné filmy sehrané dvojice. Zvířátka jsou zachráněna a puštěna na svobodu, divák je spokojen nebo nespokojen s pár fackovacími scénami a já konstatuji lepší dvě hvězdičky. ()

Rockwood

Sice tyhle filmy kolikrát postrádají příběh, ale mě se tyhle filmy líbí. Je to parádní film, když se nudíte, nebo nevíte na co kouknout anebo vám néjní zrovna do smíchu. Navíc v tomhle filmu se mi líbila i ta ústřední písnička. ()

tom88

Ďalšia prílišne naivná Spencer-Hillovka, ktorá ale v mnohom pobaví a rozosmeje. Dejovo je to slabučké, naivné a moc jednoduché, herecky zase klasika, ktorú už dobre poznáme. Vtipi vydarené, hlášky skvelé. Je už toho strašne moc, ale stále sa dobre bavím. 60% ()

Kubaso

Tohle už je bohužel trochu slabší film. Ze začátku ještě vypadá celkem slibně, ale postupně je humor pořád schematičtější (asi na úrovni Spencerových "Policajtů v...") a stává se z toho trošku nuda. Pár scének a hlášek se ale povedlo a nebýt dost vlezlé hudby, dal bych za ***. Celkem to určitě není nejhorší, jenže nevidím důvod, proč nesáhnout radši po nějaké osvědčené klasice: třeba u "Dvou poldů" jsem se nikdy nenudil... ()

lykan9

Sice je to již poněkolikáté stejné pojetí filmu, které se akorát odehrává v jiném prostředí, ale je to stále stejně zábavné a nikdy se to neomrzí. Prakticky ať si člověk pustí cokoliv s dvojicí budyhill, tak vždy udělá dobře a Hroši v Africe nevybočují z řady. ()

štísko

Co se mi líbilo na tomto filmu, byla melodie. Jinak žádné nadšení. Známá dvojka bojuje zase proti zloduchovi silou jednoho a vtipem a mrštností druhého. Jednoduché a na odreagování účiné. Jen mi dost vadilo a vadí na podbných blbinkách, že po hubě dostene občas i někdo nevinej. Jako nyní třeba japonský turista po právu se rozčilující, že má na zaplaceném loveckém safari slepé náboje místo ostrých. Takže dvě hvězdičky je až dost. ()

SG-1

"Ne, tohle neprodám, pořád tady. Můj otec, otec mého otce, otec otce mého otce. Neprodám méně než 20 liber." -náčelník kmene- ()

LexBarker

Vždycky jsem měl pro ty dva kluky slabost, ale tentokrát to nezvládli. Možná se spolehli na to, že vše vyřeší africká flora a fauna a že se s tím divák spokojí. Nicméně tady se nepovedlo téměř nic. Nevýrazné postavy záporáků, dětinsky trapné gagy. Když si vzpomenu na šéfa a jeho psychoušskýho psychiatra bodajícího vidličkami do rukou z Jestli se rozzlobíme, nebo na indoše a jeho poskoky, jak dostali nakládačku na miamském stadiónu ve Dvou výtečnících, tak bych plakal... Tady není nic, na co bych si i po letech vzpomněl. ()

Han22

Hrochy v Africe jsem taky nikdy neviděl a ze všeho nejvíce mi připoměly všechny ty dobrodružňáky z divočiny z 80. let. Divočina, zvířata, domorodci, pašeráci a ušlechtilý boj proti nim. Dneska už se to netočí, doba i ta Afrika se změnila a místo obchodníků se slonovinou by Vám nejspíše podřezal krk nějaký muslimský fanatik, což není zrovna námět na dobrodružný film. Ale zpět k filmu, zatímco výprava, krásné scény se zvířaty jsou fajn, příběh prakticky neexistuje, bohužel stejně jako humor a spád a ani ty bitky nejsou nějak extra včetně opravdu slabého finále s nabušeným bossem. Celkem slabší film této dvojice. ()

Paity

Scéna v kasínu stojí vážně za to. Jinak jako vždy udělají tihle dva spoustě lidem spoustu boulí a vzhledem k tomu, že jsou to všichni špatní lidé, nebude vám to vadit. ()

unagi

Terence Hill a Bud Spencer majú proste svoj filmvý štýl, ktorí nikdy nzmenia. Preto je najlepší ten ktorý vidíme ako prvý! Stále o tom istom, no stále zábavné! Jednoduchý film pri ktorom netreba rozmýlať...lebo všetko je samozrejme, ide len o smiech a kukanie v kresielku doma! NEPREKVAPIA NIČÍM..pobavia tým ostým....presne tak ako som napísal tento koment..o tom istom , len v inom podaní ! ()

buzzwoody

Na to, kolik jsem o tomhle před shlédnutím slyšel, jsem myslel, že to bude jeden z těch jejich lepších filmů. Nebyl. Ale akční scény to vyhnaly alespoň na dvě a půl hvězdičky, a já dvě prostě dát nemůžu. ()

mira007

Hroši v Africe a hned ten první ve vodě je loutka z umělé hmoty... slabší film Terence Hilla a Buda Spencera, kteří jdou proti boxerovi Ormondovi, který se svým gangem nezachází dobře s africkými ohroženými druhy zvířat. ()