Hroši v Africe

• Česko Krokodýl a jeho hroch (neoficiální název) (více)

Bud SpencerTerence Hill musí spojit síly proti gangsterovi, který si z africké přírody dělá soukromé safari. Kdo není s hrochy, jde proti nám! Doprostřed africké savany se padákem snese dobrodruh Slim (Terence Hill) a s sebou má vše, co potřebuje: kolo, pušku a dobrou náladu. Sotva přistane, podaří se mu přerušit výpravu na safari vedou Tomem (Bud Spencer), u kterého má Slim už několik vroubků. Oba spolu totiž jako kluci vyrůstali, ale Slimovy eskapády kdysi přišly Toma dost draho a zdá se, že s jeho příchodem se vše vrací do starých kolejí. Slimovi se ale podaří věčného bručouna přesvědčit, aby se spolu pustili do podnikání. Víc než o zisky jde ale Slimovi o místní lidi a přírodu, jež ohrožuje bezohledný gangster a mistr těžké váhy Ormond (Joe Bugner). Se svými nohsledy zabírá půdu, pašuje divoká zvířata ze země a je dost bohatý na to, aby úřadům platil za beztrestnost. Slim a Tom si tak budou muset zase jednou vyhrnout rukávy a vyříkat si to s Ormondem jediným jazykem, kterému rozumí – pěkně ručně. (Česká televize)

RadimFišer

Pro mě je tento film nejhodnotnější z řady dvojky Bud a Terence. Krásná jízda na kole a jejich vzájemné naschvály, tedy, které končí zejména na Budově straně naprosto dosahují vrcholu. Další řady nepřinesli nic pro mě tak pozitivního, jako tento prostý a zároveň chytrý film z Afriky. Zde jsem začal obdivovat a vážit si Terence. U dalších filmů tu pomyslnou váhu u mě ztrácí. A je to čím dál tím silnější, když vidím ty sáhy těch bezcenných filmů a prosté a bezcenné, především však nekulturní a bezposelné zábavy. ()

Pitryx

Obvyklá ptákovinka s obvyklým dějem, nepřinášející vůbec nic nového. Ve filmu je i dost nesmyslů, ale přesto musím uznat, že jsem se bavil. A když se u filmu bavím, musím dávat plusy. Klidně někdy kouknu podruhé. 20130803 nest.///Nic nového, ani překvapivého, některé scény (oběd), jsou zbytečně natahované. Celkově se na to však, samozřejmě, dívat dá. Bohužel hodnocení snižuje absence závěrečné kolektivní řeže, na kterou je divák prostě u těchto filmů zvyklý. Jako plus je třeba připočíst velmi slušnou hudbu.201502209711/9812 ()

LexBarker

Vždycky jsem měl pro ty dva kluky slabost, ale tentokrát to nezvládli. Možná se spolehli na to, že vše vyřeší africká flora a fauna a že se s tím divák spokojí. Nicméně tady se nepovedlo téměř nic. Nevýrazné postavy záporáků, dětinsky trapné gagy. Když si vzpomenu na šéfa a jeho psychoušskýho psychiatra bodajícího vidličkami do rukou z Jestli se rozzlobíme, nebo na indoše a jeho poskoky, jak dostali nakládačku na miamském stadiónu ve Dvou výtečnících, tak bych plakal... Tady není nic, na co bych si i po letech vzpomněl. ()

Cortesz

Další z řady bláznivých italských komedií s touhle skvělou dvojicí neohrožených, nesmrtelných, vysmátých v jakkékoliv situaci. Tyhle filmy jsou prostě dobré a některé i výborné, bohužel tento patří k těm dobrým. Něco zde chybí, asi to bude nějakej lepší příběh, rvačky sice byly jako vždy dobré, ale viděl jsem v jejich podání mnohem a mnohem lepší. Prostředí Afriky je zajímavá změna, ale nějak to nestačí a tento film je jen těžkej průměr. ()

Willy Kufalt

Duo Hill–Spencer mě nikdy příliš nebavilo, ale z času na čas jsou mi jejich filmy tak nějak přímo nabízeny pod nos. Nebýt velkého kamaráda, který je zbožňuje a občas se mu podaří mě nalákat, asi bych se na další kus sám od sebe již nepodíval. Nemám navíc v oblibě ani tzv. pohlednicové filmy, při jejichž natáčení si štáb v první řadě udělal dovolenou, koncepce filmu zůstala až na druhém místě a nejednou to prostředí zbylo jako to nejzajímavější na celém filmu. Africká exotika se tak nějak snaží zakrýt prázdnotu scénáře, po většinu času nulový děj a velmi slabou invenci, která nejednou spočívá v x-té variaci na věčně omílané rvačky legendární hlavní dvojice. Já chápu generaci mých rodičů a prarodičů, že se v době vzniku a tenkrát velmi omezené nabídky zahraničních filmů v kinách i TV na tom tolik zabávali, ale dělat z tohoto kult i dnes? V případě rozpoutání rvačky na soudním tribunálu bylo dění už hodně na hraně, výstřední pojídání červené krevety na můj vkus hraničilo s trapností. Ale tak no, je tam ta pěkná příroda... a hlavně ta zvířatka. ;-) Když připočítám příjemnou titulní písničku, která dodává tomu občas dobrou pohodu, tak se dneska tolik nerozzlobím, nebudu zlý a krásné dvě hvězdičky můžou zazářit. 45% ()

• V Německu dostal film název Das Krokodil und sein Nilpferd, v překladu ''Krokodýl a jeho hroch". (chleba24)
  • Ve filmu lze vidět dva automobily Rolls-Royce Phantom II z roku 1934. (NiaWolf)