Hroši v Africe

• Česko Krokodýl a jeho hroch (neoficiální název) (více)

Bud SpencerTerence Hill musí spojit síly proti gangsterovi, který si z africké přírody dělá soukromé safari. Kdo není s hrochy, jde proti nám! Doprostřed africké savany se padákem snese dobrodruh Slim (Terence Hill) a s sebou má vše, co potřebuje: kolo, pušku a dobrou náladu. Sotva přistane, podaří se mu přerušit výpravu na safari vedou Tomem (Bud Spencer), u kterého má Slim už několik vroubků. Oba spolu totiž jako kluci vyrůstali, ale Slimovy eskapády kdysi přišly Toma dost draho a zdá se, že s jeho příchodem se vše vrací do starých kolejí. Slimovi se ale podaří věčného bručouna přesvědčit, aby se spolu pustili do podnikání. Víc než o zisky jde ale Slimovi o místní lidi a přírodu, jež ohrožuje bezohledný gangster a mistr těžké váhy Ormond (Joe Bugner). Se svými nohsledy zabírá půdu, pašuje divoká zvířata ze země a je dost bohatý na to, aby úřadům platil za beztrestnost. Slim a Tom si tak budou muset zase jednou vyhrnout rukávy a vyříkat si to s Ormondem jediným jazykem, kterému rozumí – pěkně ručně. (Česká televize)

SOLOM.

Jeden z těch průměrnějších filmů dvojice Spencer a Hill. Ani by tak nešlo o samotný příběh, který své kvality určitě má – exotická krajina a zvířata patří k tomu nejlepšímu, co nám tu bylo nabídnuto, ale tentokrát jsem měl docela velké výhrady k „záporným“ postavám. Hlavní dvojice předvedla standartní výkony, ovšem jejich protivníci postrádali nejen charisma, ale i hereckou kvalitu. Souboje s nimi byli nemastné – neslané, to už jsem se více pobavil s turisty/lovci a vzájemnou nevraživostí Buda a Terenceho. 50% ()

duklak2

Dle mého osobního názoru je toto snímek prakticky bez děje. Sice tu jakýsi pokus o "něco" je, ale to hlavní chybí. Myslím tím více vtipu. Rána za ránou tu není na místě. Tvůrci se měli prostě více zaměřit na příběh. Snímek měl rozhodně větší ambice. Mě se doma válí VHS a jistě vím, že si film už nikdy nepustím. ()

Lacike

Tentokrat sa musi dvojka Spencer/Hill vysporiadat v Afrike s obchodnikmi so zvieratami. Dej je sice jednoduchy, ale postacuje. Humor vyplýva jak z neustaleho Hillovho postuchovania večne nafrneneho Spencera, tak z neschopnych poskokov hlavneho zaporaka, ktory sa neustale snazia premôct nasu oblubenu dvojku. Ale marne. Bitiek je dostatok a su spickove. Hillovi to v tej dobe neskutocne skakalo a predvadza pôsobive kusky. A ani Spencer nie je pozadu. Bitky maju prepracovanejsiu choreografiu. Nie su to len jednoduche facky. Najviac potesi zaverecna bitka jeden na jedneho: Spencer vs. hlavny zaporak, v ktorej sa Spencer poriadne zapoti. Dalsim plusom je exoticke prostredie Afriky a pekny hudobny motiv, ktory sa ale nastastie nestihne stat otravnym. No a samozrejmostou je prijemna pohodova atmosfera. Takze vysledkom je kvalitna Spencer/Hillovka, ktora aj po rokoch dokonale zlepsi naladu. 8/10. ()

Marek1991

Ja nie som na komédie Hilla a Spencera. Je tam veľa gagov, heftov a momentov ako stvorených z amatérskych filmov, hlavne tie akčné scény sú ako vystrihnuté z učebnice z kapitoly ako sa to nemá robiť. Toto je jedna z tých ich komédií, akurát sa odohráva v Afrike. ()

MikO_NR_1909

Dobre známa dvojka neurazí ani po toľkých rokoch. Je to síce dobrá kravina a hovadina, lenže nie natoľko aby som si to v kľude nepozrel. Niektoré momenty sú fakt slušne (priemerne) zábavné. ()

Pierre

Hroši v Africe rozhodně hluchá místa mají, ale zase to vynahrazují kupou velmi vtipných momentů u kterých určitě alespoň cuknete koutky. Navíc Spencer s Hillem jsou strašní sympaťaci a úvodní písnička je jako vždy u jejich filmů skvělá hitovka takže ani tolik nevadí že příběh je nulový a v pár chvilích mi připadalo že se ve filmu trochu nic neděje. Čtyřku dám rád, i když dost slabou, protorože Hroši mají fakt své mouchy (hustá věta, já vím.) ()

gogos

Miluju tuhle dvojci a ty vtipy me snad nikdy neomrzi.... Jedinne co je skoda je ze ty filmy nedavaji castejc... Krasna africka priroda se skloubila s výborným humorem a je z toho hodne nadprumerny film.... ()

kaylin

Jasně, filmy s touhle dvojicí se už začínají trochu opakovat, když jich vidíte víc, ale oni si prostě tak parádně sednou, hlavně když se navzájem trochu prudí. Ono je to většinou ze strany Terence Hilla, ale stejně si nemají co vyčítat. Africké prostředí je tu trochu fajn, i když malinko prvoplánové. Přesto baví. ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 11.7 2016 | 67% | Nemůžu si pomoc, ale tohle byl jeden z těch filmu u kterého jsem se neskutečně bavil. Jeden z nejlepší filmů těchto dvou nezapomenutelných borců... ()

OG_Swifty

Filmy s touto dvojkou z Afriky patří k mým nejméně oblíbeným, přesto ale trochu srandy s panem Ormondem užijeme i po letech... ()

lekr

Abyste tyhle filmy pochopily musíte je mít rádi...je sice fakt že příběh je o ničem ale u tohohle film use dá mluvit eště jako o úspěchu oproti jiným "podařeným filmům " této dvojky!! ()

Martin741

Nasich Oblubencov Spencera a Hilla tentokrat zamestnaju obchodnici /skor paseraci..../ so zvieratami a tak nastal cas ich poriadne vymlatit. Oddychovka ako stvorena na nedelne popoludnie. 85 % ()

O´Neill

Tentokráte ne ze města, ale rovnou z Afriky. Na kvalitě to ale rozhodně nic neztratilo. Perfektní hudba jako vždy, skvělé rvačky, a prostě BUD A TERENCE! ()

tomtomtoma

Nenáročná a jednoduše zábavná komedie, kde se pěsti používají v drsném světě bohatých a mocných padouchů. Provokující Slim (solidní Terence Hill) a jeho trpělivý, ale vznětlivý bratr Tom (solidní Bud Spencer) zjednávají respekt k původní přírodě černé Afriky. Jejich ochranářské a podnikatelské snahy narážejí na odpor místního zbohatlíka a chladnokrevného pašeráka zvířat Ormonda (Joe Bugner), který neváhá sáhnout po jakémkoliv druhu násilí. Z dalších rolí: starostlivá matka bratrů Mama Leone (May Dlamini), mladá půvabná Stella (Dawn Jürgens), která učarovala oči Slima, a Ormondovi nohsledi (Malcolm Kirk, Mike Schutte, či Kosie Smith). Je to zábavné, jednoduché, svižné, a roztomilé. A zase jednou dobro vítězí nad zlem. ()

pakobylka

Sice jsem nečekala nic světoborného, ale zároveň jsem nebyla připravená na něco tak nebetyčně hloupého a nudného. Průhledný scénář se snaží hrát na ekologickou strunu, jenomže tím veškerá jeho pozitiva končí. Zápletka nemá špatný základ, ale vyvíjí se nesmyslně, nenapínavě a nevesele. Záporáci jsou přímo supertupci a Bud Spencer a Terence Hill hrají, jakoby byli na tuhle impozantní show dovlečeni proti své vůli. Přesto jim přiděluji alespoň 1* - přece jenom je mám moc ráda na to, abych je bez mrknutí oka nacpala do odpadu. ()