Young Ones

• Velká Británie Bad Land: Road to Fury
Trailer 1

V nedaleké budoucnosti přemění Ameriku katastrofické sucho na vyprahlou pustinu. Zatímco většina lidí těžce zdevastované oblasti opustila, někteří odmítají ze svých domovů odejít v naději, že se déšť vrátí. Ernest Holm je jedním z těch, kteří zůstali. V nevlídném prostředí brání farmu před nájezdy banditů, zajišťuje zásobovací cesty a snaží se postarat o svou rodinu. Přítel jeho dcery má ale s Ernestovou zemí jiné plány a nezastaví se před ničím. (dresi)

Trailer 1

Malarkey

Nějak nedokážu pochopit, proč má Young Ones tak nízké hodnocení. Podle mě se jedná o hodně slušné postapokalypticky realistické sci-fi s nádechem westernu. Nicméně problém filmu je možná v tom, že postavy v něm nejsou dvakrát sympatické. Také je poměrně nestrannej, takže tu nenajdete jedinou postavu, která by Vám vysloveně sedla. Na druhou stranu ale nemůžete říct, že by žádná z nich nebyla něčím zajímavá. Zajímavý je i způsob vyprávění a jeho zakončení, které burcuje po vzoru dřívějších westernů. Paní Pomsta tak opět udeřila. ()

Psema

Sci-Fi western jedna báseň, jenom kdyby se Paltrow TOTÁLNĚ nevy*ral na vyprávění. Takhle je to v podstatě k nevydržení. Ať už kvůli postavám, které jsou ze 3/4 na tečku, nebo tempu, které je cca 90 minut v záporných hodnotách. Jsem docela rád, že jsem za to nedal pár měsíců zpátky při návštěvě Paříže ani Euro. Odešel bych... ()

Radek99

Opravdový western z budoucnosti! Vyprahlý, špinavý, pomalý, prostě takový, jako má správný western i postapokalyptický snímek být. Jake Paltrow instinktivně vytušil dávno se nabízející průnik obou tak odlišných, v podstatě ale metonymických žánrů. Ne že už by tu takové pokusy nebyly, spojit western a sci-fi napadlo před 3 lety třeba tvůrce Kovbojů a vetřelců, byly to ale pokusy umělé a nefunkční. Hlavně tedy všichni vždy měli za to, že tohle spojení musí být na průniku akce a podpořené dynamikou akčních scén. Ovšem to je zásadní neporozumění westernového i postapo světa. Jde především o ducha boje o přežití a obhájení svého způsobu života. A samozřejmě i leitmotiv pomsty. A to film Jakea Paltrowa naplnil vrchovatě. Malý nízkorozpočtový nezávislý film, který jde proti všem očekáváním a pravidlům. Nádherná kamera, vynikající hudba, zajímavý scénář, skvělí herci. V záplavě šablonovitých sci-fi naprosto originální snímek. ()

Rob Roy

Bolí mě u srdce, že film s fantastickou kamerou, slušným námětem a frajerem Michaelem Shannonem je zabitej zmatenou režií a nezájmem o postavy (uřvaná Elle Fanning wtf). Po smíšených recenzích jsem doufal, že by mi to mohlo sednout. Bohužel. A Kodi Smit-McPhee je definitivně můj nejneoblíbenější "dětský" herec, potvrzuju si to s každým filmem. 5/10. P.S. Velmi působivá netradiční hudba Nathana Johnsona. A dokonalý "závěsový" konečný titulky, achjo, proč ale v tomhle filmu. ()

Beckett51

A přece se objevil. Film, díky kterému se mi opět obnovila víra v ne-mainstremovou tvorbu. Špičková práce po každé stránce. Scénář, herci (Kodi podal zatím svůj nejlepší výkon a Shannon je samozřejmě kapitola sama o sobě - jako vždy), úžasná kamera, režie, skvělá hudba a přirozené emoce, žádné citové vydírání. Bezpochyby jeden z filmů roku. Moje erektivní já se po poblití-hodných Želvách konečně opět zvedlo. ()

• Natáčení filmu probíhalo v období února až března roku 2013. (Tristan Rafael)