Božské dorty od Markéty

(pořad)
  • Slovensko Božské torty od Markéty

Božské dorty od božské pekařky Markéty. Sledujte, jak takové dortíky vznikají, a zkuste si i vy doma upéct něco dobrého. (TV Prima)

Gr.Martina

Je pravda, že tato česká verze Božských dortů je někdy poněkud nudná, ale já pořady o dortech miluju, takže i přesto pravidelně sleduji. Celou dobu mi ale na tom pořadu něco "nesedí"..možná to bude právě samotná Markéta. ()

soarka

Tohle není to, co jsem očekávala. Ona si vymyslí dort, ale už má všechno udělané a "jen" ho nazdobí. To přeci není ta opravdová práce, kterou si s dortem normálně dáte. A na to, že je tedy Miss Cake, tak ty dorty nic moc. ()

oskiii odpad!

Pořad z doby, kdy si kanál Prima hrál na gastrotelevizi a učil české burany špičkové gastronomii. Cecek, Ital, Markéta, Karolína, Martin… ()

Clairiss

Opravdu mi nikdy žádný pořád o pečení nepřipadal tak nudný a nevýrazný. A proč jako Božské dorty?! Nic proti, ale Markéta by se měla podívat na slovenské či americké dorty. Co na nich ostatní vidí? Nejsou vůbec nějak extra velké, nápady taky za nic nestojí a to zpracování se mi nelíbí. A sama Markéta je nesympatická. Nelíbí se mi to. Tohle se nepovedlo, měli by to zrušit a najít jinou, lepší pekařku. Nic proti vkusu... ()

Mrs.Christie

Nadnesený název tohoto pořadu. Oceňuji, že Markéta umí nazdobit krásně dort, ale originálnější a vychytanější dorty dělá i moje kamarádka, vyučená kosmetička, která se všechno naučila sama. Pořád si říkám, čím právě Markéta uchvátila Primu na tolik, že má vlastní pořad. Podle mě jsou originálnější "dortáři". ()

BaraKnotkova

Markétiny dorty jsou cokoli, jenom ne božské. Když pominu, že Markéta je hlavní hvězda pořadu, tudíž korpusy peče její plešatý parťák, kterého po celou dobu pořadů nezapomíná řádně peskovat za to, jaké je nemehlo a každou chvíli pronese onu památnou větu "To už si to rovnou můžu udělat sama.", Markéta je mi krajně nesympatická. Falešně cení své tesáky a neustále leze kameramanovi pomalu až na klín, aby si ji diváci náležitě užili. Přesto musím říct, že Markétiny božské dorty mě nikdy nezklamou, jakožto komediální vsuvka do unuděného a lehce ovíněného večera. Začíná to již u tak trochu kostrbatých objednávek dortů, kdy například s dcerou sáňkují a někdo přijede na skútru objednat si dort. Všimněte si, že Markéta do každého dortu dává srdíčko a vždy se přizpůsobí. Když peče dort pro hokejisty, prohlašuje, že už jako malá ráda bruslila na stadionu. Jestliže jí přijde objednávka od spisovatele, je jasné, že už jako malá chtěla být slavnou spisovatelkou. Nepamatuji si už, co prohlašovala v díle s Ještědem, ale vsadila bych se, že by z fleku mohla být Karlem Hubáčkem. Následuje hluboké zamyšlení, jak dort bude vypadat. Asi nejlepší nápad jsem zaznamenala v díle s knihovnou, kdy vítězoslavně zvolala "No tak když jsme v knihovně, napadá mě třeba kniha!". Tomuto bravurnímu nápadu nezbývalo než zatleskat. Co se týče samotných dortů, asi bych se styděla to ukazovat v televizi, ale to je o soudnosti jednotlivce. Líbí se mi, jak si Markéta poradí s každou nerovností dvaceticentimetrovou vrstvou krému, pak na to hodí tu hrůznou hmotu a začne celý dort opatlávat rukama a to v lepším případě, v tom horším začne svými umělými drápy vyrývat do oné hmoty ornamenty a monogramy a dorazí to takzvanou práškovou barvou. Ta ženská prostě neví, kdy přestat a podle toho to taky vypadá. ()