poster

Dobrák Jonosuke (festivalový název)

 • Japonsko

  Jokomiči Jonosuke

 • Japonsko

  横道世之介

 • Japonsko

  Yokomichi Yonosuke

 • anglický

  A Story of Yonosuke

 • Slovensko

  Jonosukeho príbeh

Drama

Japonsko, 2013, 160 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tsuki
  ***

  Balancuju na pomezí 3 a 4 hvězd, ale nakonec volím nižší hodnocení. Film má své světlé a velmi povedené chvilky, ale zároveň i pár hluchých míst a krapet přemrštěnou délku. Kóra Kengo hráje tuhle "postavičku" jednoduššího prosťáčka výborně a místy velmi vtipně, ale s postupem času si uvědomíme, že jako postava zas takový stoprocentní klaďas není a že je možná o něco obyčejnější, než se na první pohled zdálo. Rozhodně to není vysloveně vzor "speciálního" a kladného člověka, a proto má nakonec i krapet menší váhu to, jak na něj na konci všichni vzpomínají. Ale dobře, tohle bych ještě pochopila, jelikož možná nebyl cíl ho vykreslit jako nějakého "nadčlověka" ale právě naopak jako svým způsobem obyčejného kluka. Co mi ale bohužel nesedělo byl styl vyprávění příběhu, který působí hodně nesourodě a stále skáčeme z minulosti do buducnosti a zpátky, takže to může být lehce matoucí. A pak tu máme závěr, který zanechává zvláštní pachuť, jelikož (SPOILER) nechají hlavní postavu bez zvláštních okolků umřít, což působí v rámci děje bezdůvodně a zbytečně. Mnohem zajímavější by bylo, kdyby Yonosuke prostě zmizel a nikdo by nevěděl, kam se vydal a kde je mu konec. Zanechávalo by to určitou naději, že se s ním ostatní postavy a staří přátelé někdy znovu setkají. Takhle jsem ale nevěděla, co si o tom mám myslet, což beru jako hlavní problém filmu - nejasné vyznění. Hodnotí se mi to hodně špatně, protože naopak v jiných aspektech to byl film velmi zábavný (některé scény vyvolají i hlasitý smích) a místy navozoval i příjemnou nostalgickou atmosféru. Jen je škoda, že ona nesourodost celkové vyznění zabila. (Viděno v rámci Eigasaie 2019.) ~(3,4)~(29.3.2019)

 • sochoking
  **

  Tak toto bol jeden ''nekonečný príbeh'' s úžasným prekvapením na konci! A to som chcel napísať pri 140. minúte, že sa mi to začína ľúbiť. Dve hodiny štyridsať premrhaného času o pribrzdenom šuhajkovi, ktorý sa nevie vyflusnú, či chce, alebo nechce...(15.12.2013)

 • Cedr
  ***

  Pohodová dramedie zabývající se mírou otisku, který lidé zanechávají na svém okolí a přátelích. Přepálená délka by nebyla problémem, kdyby po jakés takés gradaci přišlo kvalitní vyvrcholení ... bohužel Yonosukeho příběh vyšuměl poněkud do prázdna resp. myslím, že s takto rozehranou partií a sympatickou porcí charakterů by se dalo říci i víc. Možné ale je, že řečeno bylo dost. Aspoň pokud je tedy divák naladěn na tu správnou vlnu. Tak jako tak Tokyo konce 80. let je vyobrazeno pěkně a spousta scén (paradoxně spíše těch komediálních) je zahrána skutečně na jedničku. A Yuriko Yoshitaka je k sežrání.(13.2.2014)