Eskil a Trinidad

• Švédsko

Eskil & Trinidad

Drama / Rodinný

Švédsko, 2013, 98 min

Proč by měl být nejlepší střelec, když byl v brance? V sále na Zlínfestu zhruba 20 lidí včetně několika zahraničních hostů. Škoda. Další škoda byl ten simultánní překlad do reproduktorů, v první chvíli jsme mysleli, že utečeme. To už jsou lepší ta sluchátka, která si člověk případně nevezme... Film se mi líbil rušivým vlivům navzdory.(31.5.2013)

No jen tak tak to dá na průměr. Moc dobrodružství si Eskil neužil, alespoň že neúspěch v hokeji, kdy za něj musela zaskočil dívka v brance, vystřídal úspěch, kdy dopomohl kamarádce Trinidad v dokončení lodi, která jí odvezla na vysněný ostrov. :D(4.3.2018)

• Siegmund

Podle mě dost podprůměrný film. Já jsem na něm viděl pouze jednu pozitivní věc. Divák si může odnést poznatek, kam to vede, když spolu lidi nemluví otevřeně. České verzi filmu ovšem nasazuje korunu příšerný dabing dětských postav. Copak tu příšernou intonaci neslyší ti, co ten dabing dělají?(17.2.2015)

• - Natáčelo se na severu Švédska v kraji Norrbotten - v lokacích Vuollerim, Jokkmokk a Luleå. (Zlatohlávek)