Gebrian versus (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2012, 5-10 min

Martin Krušina

Janek Rubeš

Adam Gebrian

Lukáš Záhoř

Jednoduchý krátký "internetový" pořad, který se snaží popularizovat architekturu zaměřenou na veřejný prostor. Otevírat oči a mysl jiným směrem, než při rozhodování mezi bůčkem a sekanou. Pokud jste se již dokázali díky tomuto seriálu zamyslet nad chodníkem po nemž zrovna jdete, zvednout oči vzhůru k římsám budov nebo jste si uvědomili propastný rozdíl mezi Bratislavou, Prahou a třeba Barcelonou, splnil účel.(17.4.2017)

Jeden z nejlepších pořadů na streamu, vlastně asi nejlepší. Architektura je pro mě naprosté tabu, ale tento pořad mě příjde strašně zajímavý. A tak když například jdu po městě a vidím někde "nějakou zajímavou stavbu" tak o ní začínám přemýšlet. A to o tom víc stále kulový a to mě příjde na tomto pořadu to nejlepší.(31.10.2015)

• rybicka11

Myšlenka pořadu vypadá dobře, ale samotný Gebrian to vše kazí. Zakomplexovaný, závistivý a zaujatý člověk, který místo toho, aby hodnotil věci nestranně a objektivně, dělá pravý opak. Zaujatě vystupuje proti Kotasovi a ani nepotřebuje vidět jeho stavby a už ví, že stojí za h*vno. Ale pak vypráví o svým rodným komunistickým sídlišti, které je hnusné jako každé druhé, a on ho oslavuje, jako kdyby ty totálně stejné paneláky jako každé jiné byly výjimečnější, než ty ostatní. Stejné sídliště (a že jich je hodně) někde jinde by totálně odsoudil. NEZAUJATOST NADEVŠE! Pro mě za mě, ať nenávidí kohokoliv, třeba toho Kotase, ale ať hodnotí všechno stejným metrem. Pořad si zaslouží 5 hvězd, ale za Gebriana strhávám 4.(10.3.2018)

Ne všechno co se v pořadu probírá má moje sypatie, stejně jako vše co Gebrian kritizuje není zase tak špatné jak se prezentuje. Každý má své vlastní představy o tom co by jak mělo vypadat. To nikomu neberu. Gebrian je upřímnej a má rozumné návrhy co by se dalo udělat líp. Za moji osobu ( v některých případech souhlas, v jiných ne ) dávám 4 hvězdy. Sleduju tento pořad už několik týdnů a těším se na každý nový díl ( ono celkově na Streamu je těchhle zajímavých miniseriálků spousta )(19.3.2013)

Zatraceně užitečné, jasné, upřímné. Oceňuji, že autor u všech tvrzení uvádí argumenty a snaží se je propojovat v širších souvislostech, takže pak chápu, co se mi snaží říct a proč. Když si pustím nějaký díl, často se pak přistihnu, že mnohem pozorněji sleduji život ve městě okolo sebe a přesně to je potřeba, aby začali dělat všichni. Občas by neuškodilo ubrat hudbu...(18.3.2013)