Sex a Lucía

• Španělsko Lucía y el sexo (více)
Trailer

VOD (1)

Mladá servírka Lucía z restaurace v centru Madridu se po telefonu dozvídá, že její milenec, spisovatel Lorenzo Alvarez, zahynul při automobilové nehodě. I když jejich letitý vztah rozhodně nebyl ideální, hledá dívka okamžitou úlevu v útěku na osamělý středomořský ostrůvek. Ví, že právě zde Lorenzo před šesti lety prožil krátké a vášnivé milostné vzplanutí k neznámé dívce. Sex v moři pod úplňkovým měsícem vylíčil po návratu do Madridu ve svém románu - a právě tyto pasáže Lucíu přesvědčily, že Lorenzo je tím jediným správným mužem, kterého by mohla milovat. Na ostrůvku Lucía trpce prožívá svou samotu a vzpomíná na chvíle, které prožila po milencově boku. Zároveň však naráží na Lorenzovu minulost, ve které je teprve teď schopna rozluštit dříve netušená tajemství. Začíná vnímat složité vztahy mezi pravdou, lží a spisovatelskou imaginací. Některé romány totiž obsahují kapitoly, které byly dlouho skryty nejen čtenářům, ale i očím těch, kteří bezprostředně ovlivnili jejich vznik a podobu. A navíc ani samotný spisovatel nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno... Dávná úplňková noc totiž nezůstala bez následků. Také prostřednictvím Eleny, která svou dcerku vzešlou z oné magické noci pojmenovala Luna, je teď Lucía milenci blíž než byla kdykoli předtím. Když se minulost dokáže tak nečekaně změnit, může být vůbec nějaká smrt definitivní? Temné vidiny, příběhy a touhy se slévají se skutečností podobně, jako se mořské vlny vpíjejí do bělostného písku na pláži. Každá přítomnost má budoucnost a Lucía je konečně připravena ji přijmout.

Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů. (oficiální text distributora)

Trailer

salahadin

Sex a Lucía aneb zvrhlost uměním. Julio Medem nám s přehledem ukazuje sexuálně zvrhlé lidi, které místo rajcování člověku zvedají tlak nad hodnotu pokojového optima. A tihle lidi jsou ještě schopní citu - tohle už moc dobře nechápu, ale možná celá dnešní doba bagatelizuje cit na sex. Druhá proplétající se polovina, dramatický příběh kolem malé dcery a pocitu viny je výborná, ale to se dostávám stejně jako ve filmu doprostřed - hrají ji lidi, kteří si u mě nevydobyli ani kousíček z toho volného srdečního kousíčku věnovaného tomuto filmu. A má oblíbená Elena Anaya dopadla nejhůř ze všech...tohle jsem asi nikdy neměl vidět..... ()

blackrain

Zvláštní guláš, který výborně drží pohromadě. Všechno se odehrává v různých časových rovinách. Po většinu filmu jsem byla mírně zmatená a pořádně jsem nevěděla, co si mám o filmu myslet. Musela jsem příběh opravdu sledovat a ne jen se dívat na obrázky před sebou. Celý příběh jsem si v hlavě srovnala až po jeho skončení. Rozhodně nejde o film, na který se kouknete jednou a pak ho odložíte do poličky k ostatním zapomenutým dvd. ()

Niktorius

Ach jo, Medem se zkrátka začal pouštět do experimentů dávno před tím, než si plně osvojil řemeslo...Lucía y el Sexo je typický případ filmu, který namísto procítěného a osobitého umění nabízí prostou scénáristickou zvůli, v níž se nešikovně proplétá několik jednoduchých motivů, aby nakonec vyústily v tiché plácnutí do vody, které se ovšem tváří, jakoby v sobě skrývalo tajemství celého pozemského života. Aspoň že vizuálně se Medem trochu rozcvičil, aby pak mohl o šest let později natočit fenomenální Chaotickou Anu.... ()

ChewieDC

Úžasný příběh plný náhod a intenzivních emocí. Příběh, na jehož konci se propadnete do díry a objevíte se uprostřed, odkud můžete nabrat úplně jiný směr. Film dává možnost vlastních interpretací a potlačené herecké lidsky realistické projevy dávají pocit skutečnosti. Jde o film, kde není podstatný příběh (ačkoliv zde naplňuje důležitou součást), ale život. Každý si najde to své, a při bližším průzkumu nalezne i režisérské dárečky (přeexponované záběry bych si vyložil jako "sluneční paprsky", o kterých je často řeč v podání Lucíi). Rozhodně ne pro každého, ale kdo chce, zalíbí se mu. ()

eraserhead666

Pozitivní je, že ač má film to slovo v názvu, erotické scény jsou v něm velmi otevřené a nic srabácky neskrývají a je nabitý erotickou jiskrou (obzvláště Belén to přímo tryská z očí), není to film o sexu. Má to zajímavý příběh, který je v závěru sice až moc "papírově" katarzní, ale postavy jsou hodně dobře nastíněné, obsazené a herecky podané. Prostředí je taky velmi příjemné a celé je to odvyprávěno zajímavým a poutavým stylem. Faktem je, že před lety se mi to líbilo o něco více a škoda trochu je, že si Paz Vega jednu ze svých nejlepších dosavadních rolí střihla takhle skoro hned na začátku kariéry. ()

• Paz Vega získala za tento film následující ocenění: Nejlepší španělská herečka na cenách Sant Jordi 2001 a nejlepší herečka na cenách Ondas 2001. Cena Premios Goya 2001 a ocenění na filmovém festivalu v Cannes 2001 jako objev roku v kategorii herečka. (Rosalinda)

Související novinky