poster

Sex a Lucía

 • Španělsko

  Lucía y el sexo

 • Francie

  Lucia et le sexe

 • anglický

  Sex and Lucia

 • Slovensko

  Sex a Lucia

Drama / Romantický

Španělsko / Francie, 2001, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  *****

  Krásny film, ktorý je romantický a mrazivý zároveň. Premyslený príbeh podávaný útržkovito, je skvelo zvládnutý, čomu herci (a hlavne herečky) výdatne pomáhajú. Film občas zabieha až do polôh porno, ale je to podané pomerne umelecky a reálne. Nie je to čistých 100%, ale rozhodne je to jeden z najzaújimavejších filmov vôbec...(26.3.2006)

 • salahadin
  **

  Sex a Lucía aneb zvrhlost uměním. Julio Medem nám s přehledem ukazuje sexuálně zvrhlé lidi, které místo rajcování člověku zvedají tlak nad hodnotu pokojového optima. A tihle lidi jsou ještě schopní citu - tohle už moc dobře nechápu, ale možná celá dnešní doba bagatelizuje cit na sex. Druhá proplétající se polovina, dramatický příběh kolem malé dcery a pocitu viny je výborná, ale to se dostávám stejně jako ve filmu doprostřed - hrají ji lidi, kteří si u mě nevydobyli ani kousíček z toho volného srdečního kousíčku věnovaného tomuto filmu. A má oblíbená Elena Anaya dopadla nejhůř ze všech...tohle jsem asi nikdy neměl vidět.....(28.1.2010)

 • H34D
  ****

  Tento film není vyloženě o sexu, erotické scény plní jen svou vedlejší roli, dodávají filmu něžnost a svým způsobem i originalitu a uměleckost, ke které také přispívá chytře přisvětlená kamera, díky níž vypadá obraz o poznání "slunečněji" a optimističtěji (nádherná pláž). V hlavní dějové linii je příběh o Lucii a spisovateli Lorenzovi poměrně jednoduchý, ale díky množství odboček a hlavně tomu, že J. Medem diváka ani v nejmenším nevodí za ručičku, nevypráví příběh chronologicky a ještě navíc jej prokládá scénami z knihy tvořené Lorenzem, musí být divák neustále v dobrém pozoru, aby vše správně pochytil. Sex a Lucía je zvláštní film s velmi pěknou, pohádkovou pointou, přesto však necítím nějaké duševní obohacení, či potřebu vidět jej někdy znovu. 7/10(28.7.2008)

 • numi
  ****

  Snímek se mi hodně líbil, ale s odstupem času zjišťuji, že mi vlastně nic nedal. Ani v paměti toho moc neutkvělo a to je docela velký vykřičník. Přesto nejde o špatný film. Ba právě naopak. Příběhy jednotlivých postav se krásně sbíhají dohromady ve velkolepé finále, erotické scény jsou vkusné (většinou) a Ostrov lásky je pohádkově krásný. Příběhy nepostrádají humor a zároveň osudovost a tragédii, která dokáže šokovat a přitom nevypadat prvoplánovitě. Není to film pro každého. Je jen pro vyvolené, kteří chtějí být pohlceni a já v době shlédnutí snímku byl jedním z nich. S odstupem času nadšení vyprchalo a zůstal kvalitní film, který stojí za shlédnutí. [červenec 2005](20.12.2005)

 • lola3121
  ****

  Jen jestli jsem to s tím Medemem nepřehnala, tři filmy ve dvou dnech. Ale nemohla jsem si pomoct, po Zrzavé veverce a Milencích ze severního pólu jsem byla zvědavá na ten opěvovaný zázrak Sex a Lucía. Trochu mě překvapilo množství a otevřenost sexuálních scén, jelikož zejména mužské nahoty si v hollywoodské produkci člověk moc neužije, tudíž není zvyklý. Do příběhu samotného se neproniká snadno, vyprávění se vrací v čase a zase zpět, divák musí být stále ve střehu, aby se v příběhu neztratil. Jak je řečeno, je tam díra, kterou můžete uniknout zpátky doprostřed příběhu a pokračovat znovu jiným směrem, tedy přesně tak jak to mám ráda. I proto si dám určitě brzo druhou projekci, už teď však vím, že tento Medem mě zajisté nezklamal.(22.3.2011)

 • - Paz Vega získala za tento film následující ocenění: Nejlepší španělská herečka na cenách Sant Jordi 2001 a nejlepší herečka na cenách Ondas 2001. Cena Premios Goya 2001 a ocenění na filmovém festivalu v Cannes 2001 jako objev roku v kategorii herečka. (Rosalinda)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace