Sex a Lucía

• Španělsko Lucía y el sexo (více)
Trailer

VOD (1)

Mladá servírka Lucía z restaurace v centru Madridu se po telefonu dozvídá, že její milenec, spisovatel Lorenzo Alvarez, zahynul při automobilové nehodě. I když jejich letitý vztah rozhodně nebyl ideální, hledá dívka okamžitou úlevu v útěku na osamělý středomořský ostrůvek. Ví, že právě zde Lorenzo před šesti lety prožil krátké a vášnivé milostné vzplanutí k neznámé dívce. Sex v moři pod úplňkovým měsícem vylíčil po návratu do Madridu ve svém románu - a právě tyto pasáže Lucíu přesvědčily, že Lorenzo je tím jediným správným mužem, kterého by mohla milovat. Na ostrůvku Lucía trpce prožívá svou samotu a vzpomíná na chvíle, které prožila po milencově boku. Zároveň však naráží na Lorenzovu minulost, ve které je teprve teď schopna rozluštit dříve netušená tajemství. Začíná vnímat složité vztahy mezi pravdou, lží a spisovatelskou imaginací. Některé romány totiž obsahují kapitoly, které byly dlouho skryty nejen čtenářům, ale i očím těch, kteří bezprostředně ovlivnili jejich vznik a podobu. A navíc ani samotný spisovatel nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno... Dávná úplňková noc totiž nezůstala bez následků. Také prostřednictvím Eleny, která svou dcerku vzešlou z oné magické noci pojmenovala Luna, je teď Lucía milenci blíž než byla kdykoli předtím. Když se minulost dokáže tak nečekaně změnit, může být vůbec nějaká smrt definitivní? Temné vidiny, příběhy a touhy se slévají se skutečností podobně, jako se mořské vlny vpíjejí do bělostného písku na pláži. Každá přítomnost má budoucnost a Lucía je konečně připravena ji přijmout.

Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů. (oficiální text distributora)

Trailer

B!shop

Nenapada me jine slovo, nez ktere pouzil golfista, ale tohle bylo opravdu uchvatne, ale presto bych to na 5* nevidel. Precejen to na me bylo trochu moc dlouhe a misty docela roztahane, ale na druhou stranu, vubec jsem se nenudil. Hodne me zaujala kamera, protoze ta byla fakt uzasna. Herci hrajou taky uzasne a navic se Paz Vega rada svlika coz je fajn a aspon je na co se koukat. A hlavne to nepusobi, ze by to bylo navic, ale proste to do filmu patri. Trochu mi misty vadila takova ta zasnenost snimku, protoze jsem se chvilkama nemoh zorientovat a nevedel jsem co je skutecnost a co si predstavujou. Sice uz jsem videl lepsi dramata, ale tohle je hodne nadprumerne. ()

Snorlax

Těžká nuda trucovitě přešlapující před branou pornografie, kdyby se vystříhaly všechny erotické scény, zbyl by krátkometrážní snímek o čtyřech ženách, třech mužích, jednom dítěti a jednom psovi. A to by bohatě stačilo, na víc totiž námět nemá, než na krátkometrážní snímek. Tuhle hru na umění fakt neberu. ()

evulienka3

Sex a Lucia patrí k filmom, na ktoré tak rýchlo určite nezabudnem. A to hlavne vďaka forme podania príbehu. Forma tu jednoznačne dominuje nad príbehom, ktorý by bez nej v podstate nebol ničím nezvyčajným i keď bizardný svojím spôsobom je. Nepatrím síce k priaznivcom tohto štýlu a uprednostňujem filmy, v ktorých forma slúži len ako doplnok príbehu, ale v tomto prípade ma tá forma miestami skutočne uchvátila. Videné v rámci Challange tour marec 2016- 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

TeeAge

| Scenár: Julio Médem | Hudba: Alberto Iglesias | Produkcia: Fernando Bovaira, Enrique López Lavigne | Distribúcia: Palm Pictures | Štúdio: Alicia Produce, Canal+, Sogepaq, Televisión Española | Rozpočet: 3 milióny $ | Tržby: 7,640,680 $ | Nečakane netradičné, odvážne, dychvyrážajúce - jednoducho iné. Je však priveľmi cítiť snaha o vytvorenie niečoho výnimočného, a to ma vždy vyhodí z harmonického vnímania celkovej dejovej linky. Z toho vyplývajúc som niektoré spojitosti nepochopil ani na konci. Nič to však nemení na tom, že je to mílnik v celosvetovej kinematografii, počin založený na hľadaní hraníc medzi drámou a pornografiou. Jeden z najnaturalistickejších, a zároveň najviac ulietlych filmov, čo som kedy videl. Práve preto neviem rozlúštiť svoje pocity zo zážitku, ktoré sú ako na vrcholu úžasu, tak i na hrane odporu. ()

H34D

Tento film není vyloženě o sexu, erotické scény plní jen svou vedlejší roli, dodávají filmu něžnost a svým způsobem i originalitu a uměleckost, ke které také přispívá chytře přisvětlená kamera, díky níž vypadá obraz o poznání "slunečněji" a optimističtěji (nádherná pláž). V hlavní dějové linii je příběh o Lucii a spisovateli Lorenzovi poměrně jednoduchý, ale díky množství odboček a hlavně tomu, že J. Medem diváka ani v nejmenším nevodí za ručičku, nevypráví příběh chronologicky a ještě navíc jej prokládá scénami z knihy tvořené Lorenzem, musí být divák neustále v dobrém pozoru, aby vše správně pochytil. Sex a Lucía je zvláštní film s velmi pěknou, pohádkovou pointou, přesto však necítím nějaké duševní obohacení, či potřebu vidět jej někdy znovu. 7/10 ()

• Paz Vega získala za tento film následující ocenění: Nejlepší španělská herečka na cenách Sant Jordi 2001 a nejlepší herečka na cenách Ondas 2001. Cena Premios Goya 2001 a ocenění na filmovém festivalu v Cannes 2001 jako objev roku v kategorii herečka. (Rosalinda)

Související novinky