Má mě rád, nemá mě rád

• Francie

À la folie... pas du tout

He Loves Me... He Loves Me Not

Ľúbi ma, neľúbi ma

Romantický / Thriller

Francie, 2002, 91 min

Dlouho jsem se nechal některými komentáři (zcela zbytečně) odrazovat, vidina stejného děje 2x po sobě mě příliš nebrala. Jenže právě ten nápad s dvojím pohledem (a samozřejmě především jeho zpracováním) mi přijde více než důmyslný a moc mě bavilo pozorovat, jak napodruhé všechno najednou vyznívá úplně jinak (třeba jen taková, řeklo by se triviální, scéna s nedostatkem mléka). No a samozřejmě casting byl čistá trefa do černého, protože Audrey Tautou je jako „nezdravě milující“ žena (v kontrastu s jejím vyzřením) prostě skvělá. V jednu chvíli jsem dokonce uvažoval i o plném počtu, jenže film se ke konci stáčí směrem, který mě úplně nenadchl (prozření/dovtípení se) a pak se to všechno začne krapet sesypávat jako domeček z karet (třeba jen takové banální ponechání si medailonku atd.). Úplný závěr naštěstí zůstal „mile“ otevřený (tedy alespoň v té verzi, kterou jsem viděl já), ale stejně mě mrzí, že to nakonec na těch 5* nebude, a to i přes výbornou hudbu.(9.7.2015)

Tento film ma príjemne prekvapil. Spočiatku vyzerá ako tuctová romantická snímka s koncom typu "žili až kým nepomreli", ktorá sa však veľmi skoro zmení na výborný thriller. Chvíľu mi síce trvalo, kým som si zvykol na Audrey v pre ňu dosť nezvyčajnej úlohe, ale... je výborná. Film je podľa mňa jeden z tých lepších, čo ponúka súčasná európska kinematografia.(9.12.2003)

Zo začiatku ma, toto bezpochyby umelecké dielo, príliš neuchvátilo dejom, ale skôr len zaujímavými obrazmi. V polovici, keď však nastal on zásadný obrat v príbehu, som všetko začal lepšie chápať a úplne ma ten film dostal. Okrem perfektnej kamery musím oceniť aj herecké výkony, Audrey Tautou opäť nesklamala a ani Samuel Le Bihan nebol na tom zle.(14.1.2010)

Poriadna psycharčina a veľmi kvalitne zobrazená posadnutosť. Príbeh naberá grády až začiatkom druhej polovice príbehu očami doktora, ktorý bol obeťou šialenej erotomanky. Všetko sa odrazu otočí o 180stupňov a prekvapivých zvratov je tu "až" príliš. Chýbalo mi viac napätia, vynahradila mi to však perfektná Audrey. 65%.(20.8.2006)

Když film začal, říkal jsem si: "Už zase? Jednou to přeci stačilo." On totiž ten úvod sváděl k tomu, že opět uvidím Audrey, coby roztomilou dívku à la Amélie, to vše v až kyčovitých barvách. Už jsem se s tím pomalu i smiřoval, když došlo k nečekanému obratu a film dostal skvělý náboj, přičemž do toho parádně zapadala i první půlka, která najednou nebyla jen kýčovitou selankou. Opravdu velmi povedený film o posedlosti objektem touhy. Je-li erotomanka na léčení umělkyní, pak je radno dávat pozor na to, co dělá s různobarevnými pilulkami:-)(23.3.2007)