poster

Má mě rád, nemá mě rád

 • Francie

  À la folie... pas du tout

 • slovenský

  Ľúbi ma, neľúbi ma

 • anglický

  He Loves Me... He Loves Me Not

Romantický / Thriller

Francie, 2002, 91 min

 • kleopatra
  ***

  Posunutí děje v půlce na začátek a vše znova viděno pohledem dalšího z aktérů, to jest pohledem milostného objektu není originální nápad, ale v tomto případě je pro pointu filmu zvolen trefně. "Amelie" je opět roztomilá, i když tady úchylkou dělat dobro právě netrpí. Mozaika za skříní z "vyšetřených" prášků mě ovšem dostala.(27.1.2004)

 • nascendi
  ***

  Ľúbi ma, neľúbi ma považujem za film, ktorý viac sľubuje, než nakoniec poskytne. Samotný námet filmu je výborný (i keď nijako zvlášť originálny, veď aj jedna časť Dempsey a Makepeace so Suzie Quatro bola na túto tému), ale náročný na spracovanie. Rašomonovské prerozprávanie jedného príbehu prostredníctvom pohľadu dvoch párov očí bolo dobrým ťahom, ale spolu so záverom patrí k jediným kladom filmu. Audrey Tautou ma kontrapunktom medzi jej tváričkou a deviantným správaním nepresvedčila, o Bihanovom rozpačitom výkone ani nehovoriac. Režisérke sa nepodarilo vyhnúť úskaliam malej uveriteľnosti a falošnosti príbehu, na ktoré som pri romantickom filme s prvkami thrilleru dosť háklivý. Tri hviezdičky sú skôr aktom dobrej vôle, než vyjadrením môjho dojmu z filmu, ale jemnejšie hodnotenie mi ČSFD neponúka.(1.10.2011)

 • Flyer
  ****

  Dva pohledy na jeden příběh. Zatímco ten první (z očí Audrey Tautou) působí až kýčovitě romanticky, ten druhý (z očí její "oběti") vyzní slušně mrazivě. Sloučením romantického filmu a thrilleru vznikl velice zajímavý mix, který líčí slepou zamilovanost, ovšem také trauma, které může dívka svému vyvolenému nevědomky způsobit. A abych nezapomněl - Audrey Tautou je v roli zamilované šílenkyně opravdu bezchybná.(10.4.2005)

 • Damielka
  ****

  Dlouho jsem váhala, co napsat. Film by si nebyl nic moc, nebýt neuvěřitelně a skvěle iritující Audrey Tautou. Svou roli pomatené a do nic netušícího lékaře posedle zaláskované studentky zahrála tak dokonale, že jsem měla chvílemi chuť si ji na chvíli půjčit z obrazovky a dát jí do zubů. Mému příteli trvalo hodně dlouho, než mi vysvětlili, že to byl jen film a že Audrey tu bláznivou a protivnou mešuge jenom hrála, že to bylo jen jako... Jsem zvědavá, jak si poradí s agentkou Neveuovou v Šifře Mistra Leonarda.(10.1.2006)

 • ostre_pero
  ****

  Pôvodne som chcel dať tri, no napokon mením na 4 hviezdy. Okrem úchvatnej réžie, scenára a kamery klobúk dole aj pred pôsobivým výkonom Audrey Tautou, ale aj Samuela Le Bihana. Vo filme vidno, aké obrovské zlo dokážu povery a reči typu "jedna babka povedala". Skutočne zaujímavý, až desivý film. A ten samotný záver fakt stojí za to!(22.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace