Má mě rád, nemá mě rád

• Francie

À la folie... pas du tout

• slovenský

Ľúbi ma, neľúbi ma

He Loves Me... He Loves Me Not

Romantický / Thriller

Francie, 2002, 91 min

Audrey Tautou hrála dobře vyšinutou erotomanku. A mě by moc nevadilo, kdyby to byla moje erotomanka.(14.1.2009)

Pro mě zcela nečekaně příjemná záležitost. Miluju evropské filmy, zde ale nejde o komorní drama, nýbrž se debutující režisérka přiklání spíše na stranu hollywoodské vykalkulovanosti. Audrey z Montmartru je opět bláznivě zamilovaná, tentokráte ovšem balancuje na hranici rozkošné studentky malířství a paranoidní hyeny. Nesmíří se s platonickým vztahem, ani s tím, že manželka jejího vyvoleného kardiologa je těhotná. Scenáristé si s námi mírně zalaškovali a nejprve nás donutili věřit sympatické studentce, aby onen podraz poté uvedli na pravou míru a ten samý příběh vyprávěli podruhé – z pohledu ohrožovaného doktora. Rafinovaný a inteligentní příběh, který se v polovině změní z „romance“ v psychothriller, rozzařuje svým úsměvem subtilní a přesvědčivá Audrey Tautou, bez níž by byl film (alespoň pro mě) poloviční!! Finále mě navíc maximálně uspokojilo.(13.2.2006)

90%! Tento film ma fakt dostal. Odporúčam ho všetkým kardiológom, ale aj psychiatrom ako zaujímavý študijný materiál... :-)(18.8.2006)

Roztomlá Audrey Tautou v dalším dost povedeném filmu, kde vám hlavní postavy hodně zamotají hlavu.(27.2.2005)

Ze začátku jsem to dost stíral, ale když přišlo to vysvětlování "jak to vlastně je" začalo se mi to líbit. Audrey Tautou to tam moc sluší. Akorát si tvůrci mohli pustit těch 20 milionů střihů za sekundu ala Uwe Boll.(9.2.2006)