Má mě rád, nemá mě rád

• Francie

À la folie... pas du tout

• slovenský

Ľúbi ma, neľúbi ma

He Loves Me... He Loves Me Not

Romantický / Thriller

Francie, 2002, 91 min

Posunutí děje v půlce na začátek a vše znova viděno pohledem dalšího z aktérů, to jest pohledem milostného objektu není originální nápad, ale v tomto případě je pro pointu filmu zvolen trefně. "Amelie" je opět roztomilá, i když tady úchylkou dělat dobro právě netrpí. Mozaika za skříní z "vyšetřených" prášků mě ovšem dostala.(27.1.2004)

Ľúbi ma, neľúbi ma považujem za film, ktorý viac sľubuje, než nakoniec poskytne. Samotný námet filmu je výborný (i keď nijako zvlášť originálny, veď aj jedna časť Dempsey a Makepeace so Suzie Quatro bola na túto tému), ale náročný na spracovanie. Rašomonovské prerozprávanie jedného príbehu prostredníctvom pohľadu dvoch párov očí bolo dobrým ťahom, ale spolu so záverom patrí k jediným kladom filmu. Audrey Tautou ma kontrapunktom medzi jej tváričkou a deviantným správaním nepresvedčila, o Bihanovom rozpačitom výkone ani nehovoriac. Režisérke sa nepodarilo vyhnúť úskaliam malej uveriteľnosti a falošnosti príbehu, na ktoré som pri romantickom filme s prvkami thrilleru dosť háklivý. Tri hviezdičky sú skôr aktom dobrej vôle, než vyjadrením môjho dojmu z filmu, ale jemnejšie hodnotenie mi ČSFD neponúka.(1.10.2011)

Dva pohledy na jeden příběh. Zatímco ten první (z očí Audrey Tautou) působí až kýčovitě romanticky, ten druhý (z očí její "oběti") vyzní slušně mrazivě. Sloučením romantického filmu a thrilleru vznikl velice zajímavý mix, který líčí slepou zamilovanost, ovšem také trauma, které může dívka svému vyvolenému nevědomky způsobit. A abych nezapomněl - Audrey Tautou je v roli zamilované šílenkyně opravdu bezchybná.(10.4.2005)

Dlouho jsem váhala, co napsat. Film by si nebyl nic moc, nebýt neuvěřitelně a skvěle iritující Audrey Tautou. Svou roli pomatené a do nic netušícího lékaře posedle zaláskované studentky zahrála tak dokonale, že jsem měla chvílemi chuť si ji na chvíli půjčit z obrazovky a dát jí do zubů. Mému příteli trvalo hodně dlouho, než mi vysvětlili, že to byl jen film a že Audrey tu bláznivou a protivnou mešuge jenom hrála, že to bylo jen jako... Jsem zvědavá, jak si poradí s agentkou Neveuovou v Šifře Mistra Leonarda.(10.1.2006)

Pôvodne som chcel dať tri, no napokon mením na 4 hviezdy. Okrem úchvatnej réžie, scenára a kamery klobúk dole aj pred pôsobivým výkonom Audrey Tautou, ale aj Samuela Le Bihana. Vo filme vidno, aké obrovské zlo dokážu povery a reči typu "jedna babka povedala". Skutočne zaujímavý, až desivý film. A ten samotný záver fakt stojí za to!(22.8.2005)