Půvabná studentka výtvarné školy Angelika (Audrey Tautou) miluje k zbláznění sympatického kardiologa Loika. Jeho šťastné manželství a očekávání prvního dítěte nebere jako vážnou překážku. On ji přece miluje stejně jako ona jeho. Romantické představy o jejich lásce se však mění v nejhorší noční můru, která přerůstá v psychickou úchylku. Stačí náhodné setkání a nevinně darovaná růže a z Angeliky se stává posedlá žena, která manipuluje svými blízkými a lékaře a jeho rodinu začíná terorizovat. Filmem Má mě rád, nemá mě rád debutovala scenáristka a režisérka Laetitia Colombaniová. (oficiální text distributora)

venison

Nevěděla jsem do čeho jdu, proto jsem byla velmi mile překvapena, že se z filmu vyklubal celkem dobrý stalkerský psychothriller ;-) Film je rozseknut na dvě části - první nám ukazuje verzi "má mě rád", druhá tu "nemá mě rád" - a obě byly velmi působivě pojaté :-) Na francouzský film, hodně dobrý! :-) ()

nascendi

Ľúbi ma, neľúbi ma považujem za film, ktorý viac sľubuje, než nakoniec poskytne. Samotný námet filmu je výborný (i keď nijako zvlášť originálny, veď aj jedna časť Dempsey a Makepeace so Suzie Quatro bola na túto tému), ale náročný na spracovanie. Rašomonovské prerozprávanie jedného príbehu prostredníctvom pohľadu dvoch párov očí bolo dobrým ťahom, ale spolu so záverom patrí k jediným kladom filmu. Audrey Tautou ma kontrapunktom medzi jej tváričkou a deviantným správaním nepresvedčila, o Bihanovom rozpačitom výkone ani nehovoriac. Režisérke sa nepodarilo vyhnúť úskaliam malej uveriteľnosti a falošnosti príbehu, na ktoré som pri romantickom filme s prvkami thrilleru dosť háklivý. Tri hviezdičky sú skôr aktom dobrej vôle, než vyjadrením môjho dojmu z filmu, ale jemnejšie hodnotenie mi ČSFD neponúka. ()

Tyler

Na "Má mě rád, nemá mě rád" je pozoruhodná jedna věc - a není to jen přechod od romantické podívané k serióznímu dramatu. Je to něco jiného - přibližně v polovině zmizí Audrey Tautou na delší dobu z plátna (obrazovky) a film je najednou o 1000 % horší. Jak jen to ona dělá, že krom toho, že dokáže vybalancovat náročnou roli takovým způsobem a vy jí věříte úplně všechno, ještě vypadá naprosto neskutečně krásně?! "Má mě rád, nemá mě rád" je zajímavý film o zvláštní dívce, posedlosti a křehkosti životního štěstí. Ale hlavně je to film Audrey Tautou. Bez nadsázky. ()

terunka003

Děsivé, psychotické, zajímavé, neobvyklé. Zajímavý snímek o posedlosti, o falešné a vysněné realitě, která se až patologicky nebezpečně projevuje v reálném životě úspěšného lékaře, zprostředkovaně ve vztahu jeho ženy a mladé tiché obyčejné dívce. A to stačí jen jedno setkání na toaletách. Herecké výkony výborné, prostředí skvělé. Film pro průměrné kulturní vyžití jako dělaný. ..no jako nechtěla bych, aby mi někdo neznámý něco posílal.. ()

honajz2

Dost milé překvapení. Stačilo by jen pár věcí dotáhnout a bez problémů bych tomu dal plný počet. Ono to totiž má zajímavý děj, dost silnou atmosféru, dobře napsaný scénář, skvělou kameru, vhodně vybranou hudbu a solidní herecké výkony, navíc Audrey Tatou tu podle mě docela dobře dokázala zahrát zápornou roli. Kdo by to do ní po Amélii z Montmartru řekl... Za mě každopádně velká spokojenost, sice ten děj není nic nového, ale funguje to přesně tak jak má a to spousta thrillerů nedokáže, kór ještě romantických. Fakt by stačilo málo a ten plný počet bych dal, chvíli jsem nad ním i přemýšlel, ale nakonec to na něj nevidím. I tak jsem hodně rád, že jsem na to narazil. Silné 4* ()