Reklama

Reklama

Lovec žraloků

  • Španělsko El cazador de tiburones (více)

Obsahy(1)

Profesionální lovec žraloků Mike již léta bádá nad způsobem, jak se dostat k pokladu potopenému v letadle na dně oceánu. I když Mike vše drží v naprosté tajnosti a na pomoc si k již k vymyšlenému plánu přizve pouze dobráckého potápěče Acapulca, se kterým se seznámil při hospodské rvačce, přesto si na poklad brousí zuby nejen Gómezova banda, ale i organizace, které poklad patří a kde Mike před dlouhými roky sloužil. (charge)

(více)

Recenze (10)

giallo 

všechny recenze uživatele

Franco Nero a Enzo Castellari byla v období 70. let celkem známá dvojka. Ti dva spolu natočili několik zajímavých kousků mimo jiné např. Vůně cibule, Street Law či Keomu. Na sklonku jejich spolupráce se ponořili i do vod dobrodružných filmů, které v té době byly na vrcholu. Film staví do popředí Mika (F. Nero), který je lovcem žraloků ale především hledačem pokladů. No spíše hlavně jedno pokladu, který má hodnotu 100 miliónů dolarů. Aby ho Mike získal spojí se potápěčem Acapulcem a spolu chtějí uskutečnit plán, jak ho získat. Do cesty se jim postaví místní gangstři a tajemná organizace, u které dříve Mike pracoval....Jednoduchý, přímočarý námět jakož to i celý film stojí především na postavě F. Nera. Ten na hrbu táhne celou stopáž a doslova ji vytahuje ze dna. Dolu ho totiž táhnou především humorné triky, na kterých si již zub času již vybral své... Ale jinak jde o solidní podívanou, která si určitě zaslouží 3*. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Priserny film, rezisersky bych ani nepovedal, ze je to od Castellariho ... to este aj Extralarge su niekedy lepsie ako toto . 25 % ()

Quint 

všechny recenze uživatele

Lovec žraloků toho se žraloky zas tolik společného nemá. Franco Nero s divnou parukou se tu většinu času pere, chlastá, souloží, loví poklady nebo běhá po pláži ve zpomalených záběrech jako David Hasselhoff. A během toho všeho občas i zápasí se žraloky – holýma rukama! Což mě přivádí k tomu, že Castellari předtím odmítl režii filmu Zombi 2 (která byla nakonec svěřena Fulcimu), kde je podobně bizarní scéna, v níž pro změnu zombík zápasí se žralokem. Tvůrci si očividně užívali skvělou dovolenou na pláži, během níž zimprovizovali pár šílených honiček na souši, na vodě a ve vzduchu a několik zdlouhavých a zoufale nenapínavých podmořských scén. ()

Laurent 

všechny recenze uživatele

Exotika, podmořské potápění, dobrodružství, komediální hudba, humor z kategorie Spencer/Hill. (Čelisti + Sudá a lichá) : 2,5 = Lovec žraloků ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Franko Nero s blonďavou dlhovlasou parochňou na hlave :) čo len vypovedá o volnejšom spracovaní námetu. Zápletka nie je nič svetoborné, ale dá sa na nu celkom pozerať. Na čiastočnú naivitu si musíte zvyknúť, tá bola u Talianov takmer vždy. Akurát film sklame tých, ktorí čakajú dobrodružný film, ako je to uvedené pri kategóriách filmu. Dobrodružno je čiste okrajová záležitosť, skôr ide o akčný film s exotického typicky slnečného mexického prostredia, iba s fakt malou dávkou napätia. Aby som nezabudol, zvuky boxérskych súbojov sú čisto 'ala' Šimon a Matúš, a sú rovnaké aj pri kopoch. Hodnotenie: 60% ()

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

Špatnost a příšernost s naprosto děsným Nerem. Někdy si říkám, jak to, že ten člověk by ve své době tak populární. ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Hodně otřepaný námět, navíc zpracovaný bez fantazie. Ani Franco Nero nemohl zachránit tento film, který patří k těm nejslabším, které natočil. ()

Reklama

Reklama