Endeavour - Série 5 (2018) (série)

Múza (S05E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Muse

Endeavour uvede v souvislost aukci Fabergého vejce a řadu vražd v oxfordském podsvětí. Jde po stopě brutálního vraha a musí najít jeho další oběť, než bude příliš pozdě. (Viasat)

maoc

Jeden z nejlepších dílů celého seriálu, proto jsem se také dokopal k hodnocení a komentáři. Trošku fincheroviny, moc pěkná kamera a střih, temnější příběh s nádavkem lechtivosti a hlavně - závěrečné odhalení mělo hlavu a patu a vedly k němu indície roztroušené celým dílem. Jiné díly to štěstí neměly a po jejich dokoukání jsem si dával vždy porci facepalmů. Za mne spokojenost. BTW té zrzavé kurvě ty její hry i poudačky skoro i věříte. ()

warrenur

Mierne nadpriemerny diel s priemernym kriminalnym pripadom. Obcas mi tie "tanecky" a naslapovanie po spickach medzi hlavnymi postavami trochu lezu na nervy, ale inak stale fajn. Odporucam. ()

filmmovier

Endeavour má už nejspíš to nejlepší za sebou. A i když je tenhle díl opět jeden z těch slabších, v tomhle seriálu to pořád znamená silný nadprůměr. A herecké výkony, dobová atmosféra a kouzelné kulisy Oxfordu taky pořád dělají své. Jen mi vadí, jak všichni začínají být posedlí korektností. Pomalu to prosakuje i sem, ale zatím mi to nevadí, protože ty příběhy jsou pořád strašně fajn. 80%. ()