Reklama

Reklama

Šestadvacetiletý Ian Harding zůstane po smrti své matky úplně sám. Protože není schopen základních lidských citů, rozhodne se při kácení zasněžených lesů se vším skoncovat. Tam však bizarní náhodou narazí na bezvládné tělo školačky. Dívka i její dopis na rozloučenou jím hluboce otřesou a Ian se rozhodne odnést si její tělo domů. Po boku mrtvé dívky spí velice klidně a poprvé v životě uvěří, že je schopen najít lásku i důvod žít. Dívčino tělo pohřbí pod rozkvetlou třešní v zadní části své zahrady. Když později hledá příležitost, jak v sobě tyto pocity znovu probudit, narafičí setkání s Tinou, mladou hospodyňkou se sebevražednými sklony, s níž se seznámil na internetu. Ian nachází klid ve společnosti mrtvých žen a začíná chápat složitosti lásky. Postupně se začleňuje do okolního světa, dokud není opět nucen pohřbít dívčino tělo hluboko pod rozkvetlou třešní. A pak potká Naomi, krásnou mladou ženu, jejíž syn přišel o život při dopravní nehodě... (Cinemax)

(více)

Recenze (17)

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Ide o najdepresívnejšiu snímku akú som kedy videl, rozhodne odporúčam všetkým samovrahom ktorý si nie sú istý svojim rozhodnutím, tento kúsok ich zaručene presvedčí. Presvedčí ich to o tom, že svet nestojí za to. Je to iba utrpenie ktorého sa dokážu zbaviť iba jedným možným spôsobom. V celej snímke je nesmierne pochmúrna atmosféra. Je to celé apatické voči hocijakým kladným emóciám a citom. Z ničoho tu nemá človek radosť, ani po pozretí som nemal vôbec žiadnu náladu. Rozhodne ide o veľmi zaujímavú snímku. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nepřišlo mi to nekonečně depresivní ani neomezeně smutné. Ian prostě neměl štěstí na život a pochopení od ostatních. Což chápu. Také jsem pro něj neměl chvíli pochopení. Po oné chvíli jsem se k němu ale snažil dostat, protože jsem zjistil, že zlé stvoření to není. To ale nic nemění na tom, že i přesto si prošel těžkostmi, které by ostatní jen tak neustáli...a pakliže ano, tak minimálně s trvalými následky. Milovat smrt má hodně zvláštní, až ponurý nápad. Dlouho by se nad ním dalo přemýšlet a rozjímat nad tématem smrti. Tudíž to není úplně pro každýho. Filmařské kvality se mu ale upřít za žádných okolností nedají a je jen a jen dobře, že právě takový námět se projevil u irských tvůrců. Irsko do něj padlo jako prdel na hrnec. Tudíž mi opět potvrdilo, že v rámci Evropy těžko může hledat konkurenci. ()

Reklama

mchnk 

všechny recenze uživatele

Zamyšlení se nad vlastní existencí, v celospolečenské depresi a šedivých vyhlídkách do budoucna, může člověka dovést na rozcestí. Na jednom takovém stojí Ian. Je nucen se rozhodnout a zvolit si jednu z cest, které mají cosi společného - na každé z nich čeká smrt. Miluje jí, potřebuje jí - dodává mu smysl života. Tento bizarní paradox, dokáže Ian proměnit ve skutečnost. Pro jednoho přehnaně hluboká slátanina o samotářském psychoušovi, který by si měl jít raději zaběhat, pro druhého výborný rozbor hlavní postavy a skvělý vývoj děje, ve kterém se orientovat není moc lehké, ale i v tom lze nalézt určité kouzlo. To vše podpořené precizní režií a vynikajícím hudebním doprovodem. (Challenge Tour 2015) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

-Chtěla se zabít, já jí jen pomohl.- Ian je podivín, který je přesvědčen, že omylem obývá lidské tělo. A je jisté, že panter mezi lidmi žít nemůže. Několikeré setkání se smrtí nemůže zůstat bez následků, a tak netrvá dlouho a zákonitě dojde i na nekrofilii. Ian, zdánlivě bez emocí, se ale nakonec začne měnit, když do jeho života vstoupí živelná Naomi... smrt však zůstává všudypřítomná. Magický film s uhrančivou hudbou a podmanivou kamerou se smyslem pro detail. Po první polovině mu sice začíná pomalu docházet dech, ale směrem k závěru opět zajiskří statickou elektřinou. Potěšil song od Katrin And The Wave i hardcorepunk v baru. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Brendan Muldowney premietol depresiu priamo na plátno. Úvodná fáza filmu totálna paráda, potom to bohužiaľ začalo akosi upadať a u apatického Iana sa začala prebúdzať empatia a ľudskosť, aj keď len čiastočne. Sonda do depresívnej a samotárskej duše utrápeného Iana bola prvotne výborná téma celého filmu, no akosi sa tá celá snaha začala postupne rozpadávať... Ale rozhodne, celý film je dosť na zamyslenie, aj keď potenciál bol istotne ďaleko vyšší! ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama