Willow Creek

• Velká Británie Willow Creek

Americký horor v štýle found-footage tentoraz vyrozpráva príbeh dvojice Kelly (Alexie Gilmore) a Jima (Bryce Johnson), ktorí sa vydávajú preskúmať slávnu Willow Creek, kde bol v roku 1967 zaznamenaný tajomný Bigfoot. Obaja sú pripravení odhaliť, či les ukrýva iba legendu alebo skutočnú bytosť. (Acrobat)

Heavyman

Na začátku se mělo více zajet do mystiky a hodit do placu pár pořádných historek, aby byl divák trochu více uveden do legendy. Uznávám však, že film mne nijak zvlášť nezklamal, musí se vychytat nálada a noční doba na shlédnutí. Scéna ve stanu má svojí atmosféru, můžete si představit, že tam venku houká cokoliv i třeba legendární polda Zed. Bohužel pak to má hodně nešikovně odbitý a naprosto minimalistický spád. Pro bigfoota mám ovšem slabost už od dětství. ()

B3n

Podľa komentárov súdim, že pre väčšinu ľudí by sa asi hodil nový typ found footage - excerpt, alebo extract, kde by boli iba také tie hororovo zaujímavé scény. Tam by tento film pohorel na plnej čiare, pretože tu nie je nič vidieť až na pár posledných sekúnd. Found footage horory hodnotím podľa tých istých kritérií, ako všetky ostatné filmy. Najdôležitejším kritériom pre mňa je vtiahnutie do deja a celková zábava, ale aj atmosféra a postupne budované napätie. Potom pre mňa nie je dôležité, že som podobné niečo videl už v asi vyše 100 iných filmoch. Ak ma to raz začne nudiť, tak ich prestanem vyhľadávať, aby som sa nemusel rozčuľovať nad neoriginalitou. Ten film za to nemôže, že som pred ním videl veľa jeho bratrancov :) A u found footage dopredu vieme, čo ideme pozerať. Berte to ako seriál s Clarkom Kentom, tam bol tiež jeden diel ako druhý. ()

Emperor1

Dal jsem tomu šanci a jsem celkem rád, kupodivu mě bavila i ta první, ukecanější půlka filmu, ústřední dvojice byla celkem sympatická, vtipná a fungovalo to mezi nimi, les byl pěkný, vidláci styloví, hele, jako zarytý fanda FF jsem viděl horší pokusy o navození autentické atmosféry. Takže na ty ** a půl zaokrouhlených nahoru mi to stačilo, nejsem náročný. ()

holyvac

V subžánru Found footage průměrný počin s jednou velmi povedenou stanovou scénou. Co mě mrzí je, že se film velmi pomalu a vcelku nezáživně rozjíždí a samotnému dění v lese je věnovaná jen malá část (za mě tam jeden den v lese prostě chybí). Pokus o to, vnést do děje "něco navíc" v podobě unesené dámy s cecky k pasu mi přijde naprosto zbytečný a ústřední dvojici jsem prostě nefandil... ()

Destoroyah

Veľmi ma upútal horor o BigFootovy pretože ich nepoznám veľmi veľa a k tomu je to ešte FFko z lesa. Musel som si to pozrieť a úprimne som čakal niečo priemerné a atmosférické no toto bolo nudné, hlúpe a bez atmosféry. Už dopozerať prvú polovicu filmu bola výzva no tá druhá dala filmu aspoň trocha atmosféry. Scénky v lese boli nudné bez ničoho čo by ma aspoň trocha vystrašilo. Takže zhrnul by som to tak že začiatok nuda, ponožka na strome, tridsať minútová scéna v stane ktorá bola naozaj o ničom, krúženie lesom alebo ako to ja nazývam slučka bola celkom fajn, obézna žena [hore bez] v lese... ale nakoniec aspoň všetci zomreli. HODNOTENIE: 4/10 ()

Svarec

Found footage horrory mám rád, ale tohle bylo opravdu slabé. Úvod (zabírající celou první polovinu) byl nudný i na poměry founf footage filmů a druhá půlka taky nestojí za nic. Z monstra nevidíme ani ň. ()

Wiceman

Ten uřvanej vocas z Policejních akademií si asi myslí, že i v roce 2013 se dá udělat stejnej film jako byla Blair witch project. Inu, nedá. Mám found footage rád, ale tady se vlastně jen kecá a skutek až na konci utek. Jako koukat se cca. 10 minut na dva vyděšený ksichty a poslouchat divný zvuky před stanem (stopro ,,Bigfoota" daboval sám režisér. Hlas by na to měl) už je tak nějak pasé a člověk by rád zahlídnul aspoň chlupatej palec Sasquatche. Upřímně, kdejaký found footage filmy v černých číslech tady na csfd jsou mnohem lepší než tenhle výtvor. 1* ()