Reklama

Reklama

Willow Creek

  • Velká Británie Willow Creek
Horor / Mysteriózní
USA, 2013, 80 min

Obsahy(1)

Americký horor v štýle found-footage tentoraz vyrozpráva príbeh dvojice Kelly (Alexie Gilmore) a Jima (Bryce Johnson), ktorí sa vydávajú preskúmať slávnu Willow Creek, kde bol v roku 1967 zaznamenaný tajomný Bigfoot. Obaja sú pripravení odhaliť, či les ukrýva iba legendu alebo skutočnú bytosť. (Acrobat)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (29)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

No to mě poser. Čtyřicet minut nic. Minuta ponožka na stromě. Pak dvacet minut (!) statická (!!) scéna ve stanu, která ve své poslední čtvrtině (!!!) začne trochu (!!!!) fungovat. Následuje deset minut bloudění v kruhu lesem, které bylo naposledy cool v devadesátých letech v Blair Witch. Pak se zatřese křovisko. Pět minut vyděšených výrazů hrdinů skrytých v noci u jiného křoviska. A končí to minutou, kdy je kamera tažená po zemi. Kritiky na rottenech (aktuálně 96 %) podplatili, jinak nevim ... ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Hezké vidět, kterak tahle blbůstka rýpe do nulové flexibility hororových diváků. Ono se tam nic neděje! Nic! A není tam vidět žádný strašidlo! Žádný!! Nebýt závěrečné desetimunitovky, která se promění v tradičně debilní "chodím lesem dokola", byl by tenhle zážitek ještě lepší. Na první pohled je vidět, že za kamerou stál profesionál, díky čemuž působí natočený materiál skutečně jako homevideo dvou uvěřitelných existencí (chemie funkční), nikoliv jako záznam tlupy afektovaných kreténů při pokusu o amatérské divadlo. Body navíc za kraťounkou stopáž, dialogy a humorný podtext, jenž se šikovně drží hororových pravidel a zároveň háže klacky pod nohy všem očekáváním oblíbených found footage atrakcí. Levný horor bez levných rekvizit je sice paradoxem neatraktivním a zdejšímu hodnocení vesměs rozumím :), já se ale těch sedmdesát minut vážně nenudil. 5/10 ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Mladý párik sa vyberie do oblasti Willow Creek; údajného domova Bigfoota, o ktorom by radi nakrútili svoj dokument. Takže šup šup kamerka a šup šup found footage; v tomto prípade ani nie tak hororový, ako skôr dobrodružný. Úvodná dvojica je našťastie sympatická, natočené je to obstojne, ale nuda sa objavuje a celé to na mňa pôsobilo ako taká nevýrazná oddychovka, ktorá sa v záverečnej tretine pokúsila preklopiť na horor, no už to tam pravdupovediac ani nepasovalo. A obzvlášť mi nakoniec pila krv tá nekonečne dlhá, monotónna scénka v stane, kde bola očividná snaha o vystrašenie čisto pomocou neistoty a zvukov, no mňa to skôr uspávalo (a lákalo použiť FFWD). Ale celé finále bolo vlastne akési nekvalitné, keby bolo lepšie, mohlo byť lepšie aj hodnotenie, takto nič moc. ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Velká bota, nikoli Velká Noha! Na lesní FFko, nehledě na to, že to už je samo o sobě otřepané, je tento film překvapivě hororově impotentní, navíc se nevyhýbá zažitým klisé, no dvacetiminutová scéna v zavřeným stanu mě vyděsila akorát tak svou nekonečností. Jedna lekačka z filmu horor nedělá, když přihodím z řiti vybaflej konec, tak se musím zuby nehty držet, abych dal aspoň tu jednu za to, že jsem se na tohle dodíval. Kdyby aspoň ten úvod dělal nějakou poctu BigFootovi, tak bych jednu přihodil, ale takto opravdu nemám za co Willow Creek pochválit. Nebrat. Tohle je mnohem lepší. ()

ricci.s odpad!

všechny recenze uživatele

Stručne: Prvá polovica o hovne, rovno ju treba preskočiť a nestrácať čas. Scénka v stane... ehm. Tak zúfalý a nefunkčný pokus diváka držať v napätí som snáď vo FF ešte nevidel. Záver to už posiela totálne do mínusu. Radšej si pozriem 10x za sebou Troickiho nepodarok "The Jungle" ako sa k tomuto ešte niekedy vrátiť. Odpad ako vyšitý a ďalší adept na shit roka. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama