Willow Creek

• Velká Británie Willow Creek

Americký horor v štýle found-footage tentoraz vyrozpráva príbeh dvojice Kelly (Alexie Gilmore) a Jima (Bryce Johnson), ktorí sa vydávajú preskúmať slávnu Willow Creek, kde bol v roku 1967 zaznamenaný tajomný Bigfoot. Obaja sú pripravení odhaliť, či les ukrýva iba legendu alebo skutočnú bytosť. (Acrobat)

-bad-mad-wolf-

Hezké vidět, kterak tahle blbůstka rýpe do nulové flexibility hororových diváků. Ono se tam nic neděje! Nic! A není tam vidět žádný strašidlo! Žádný!! Nebýt závěrečné desetimunitovky, která se promění v tradičně debilní "chodím lesem dokola", byl by tenhle zážitek ještě lepší. Na první pohled je vidět, že za kamerou stál profesionál, díky čemuž působí natočený materiál skutečně jako homevideo dvou uvěřitelných existencí (chemie funkční), nikoliv jako záznam tlupy afektovaných kreténů při pokusu o amatérské divadlo. Body navíc za kraťounkou stopáž, dialogy a humorný podtext, jenž se šikovně drží hororových pravidel a zároveň háže klacky pod nohy všem očekáváním oblíbených found footage atrakcí. Levný horor bez levných rekvizit je sice paradoxem neatraktivním a zdejšímu hodnocení vesměs rozumím :), já se ale těch sedmdesát minut vážně nenudil. 5/10 ()

oveckaoa odpad!

Asi nejhorší bigfootí found footage co kdy vyšlo a nejspíše i vyjde. Chlápek se ženskou jdou natáčet dokument na místě kde tehdy poprvé někdo vyfotil/natočil bigfoota . 40 minut chodí po nějakém místě a natáčí si různé týpky co jim vypráví co se tehdy stalo a pak se tam rozhodnout zajet do lesa. Dojedou tam a nějaký chlápek jich pošle pryč , že tam nemají co dělat naštěstí znají zkratku tak to objedou zajdou si k řece a jdou spát on ji požádá o ruku ona řekne, že je ještě brzo.  Večer jim někdo hodí kameny na stan a několikrát si do něj bouchne oni se rozhodnou , že odejdou on objeví chlupy a krev tak si to vezme po ní něco vyjede (nic neukážou) oni přestanují a v noci jdou zase dále pak natočí asi  zmutovanou ženskou a umřou konec.  Pokud se těšíte, že něco uvidíte zklamu Vás uvidíte úplné hovno i ta zmutovaná ženská je tam tak 5 vteřin.  0 procent ()

ricci.s odpad!

Stručne: Prvá polovica o hovne, rovno ju treba preskočiť a nestrácať čas. Scénka v stane... ehm. Tak zúfalý a nefunkčný pokus diváka držať v napätí som snáď vo FF ešte nevidel. Záver to už posiela totálne do mínusu. Radšej si pozriem 10x za sebou Troickiho nepodarok "The Jungle" ako sa k tomuto ešte niekedy vrátiť. Odpad ako vyšitý a ďalší adept na shit roka. ()

George Stobbart

Mladý párik sa vyberie do oblasti Willow Creek; údajného domova Bigfoota, o ktorom by radi nakrútili svoj dokument. Takže šup šup kamerka a šup šup found footage; v tomto prípade ani nie tak hororový, ako skôr dobrodružný. Úvodná dvojica je našťastie sympatická, natočené je to obstojne, ale nuda sa objavuje a celé to na mňa pôsobilo ako taká nevýrazná oddychovka, ktorá sa v záverečnej tretine pokúsila preklopiť na horor, no už to tam pravdupovediac ani nepasovalo. A obzvlášť mi nakoniec pila krv tá nekonečne dlhá, monotónna scénka v stane, kde bola očividná snaha o vystrašenie čisto pomocou neistoty a zvukov, no mňa to skôr uspávalo (a lákalo použiť FFWD). Ale celé finále bolo vlastne akési nekvalitné, keby bolo lepšie, mohlo byť lepšie aj hodnotenie, takto nič moc. ()

dr.horrible

Zďaleka nie tak strašné, ako som podľa reakcií čakal. Ak má horor dlhý úvod, nejde to okamžite označiť za chybu (taký Ti West si na tom postavil kariéru). Vo Willow Creeku v dlhom rozbehu chyba je, aj neni. Dosť pomáha nevyrieknuté zosmiešňovanie mýtu + na hlavných hrdinov si (minimálne) zvyknete; paradoxne, atmosféru tým zrovna nevybudovali. Keď sa niečo začne diať, tak akoby v okamihu a mimo odďalované lakačky, na mňa to proste od stanovej scény fungovalo. Zvyšok celkom napínavý. Podpriemerne hodnotím (trochu subjektívne) pre ksicht hlavného hrdinu, ktorý bol v podstate celý film mysľou niekde inde, ako jeho priateľka. Potom pre pár nepodstatných detailov .. - SPOILERY - Zas ten istý strom; V tom momente som, dá sa povedať, vybuchol, keďže neobvyklejší strom nenájdete, a ak sa hlavný hrdina chcel čo i len chvíľu sporiť, či to ozaj bol ten strom, tak je asi Yeti. - Nič neukazovať; Tentokrát to vadilo, chcel som vidieť aspoň niečo, okrem toho, čo malo znamenať to ceckaté čosi? - Záverečná scéna; Proste slabota... Takže dve hviezdy, za pár failov. V medziach očakávaní, pre mňa vlastne príjemné prekvapenie ()