Reklama

Reklama

Proč jsem nesnědl svého taťku

  • Francie Pourquoi j'ai pas mangé mon père (více)

Napínavý příběh Edwarda, staršího syna krále Simianů (pralidí), který se narodil příliš maličký a byl proto zatracen svým kmenem. Vyrostl v izolaci pod ochrannou svého přítele Iana. Neuvěřitelně geniální Edward objeví tajemství ohně, lovu, moderního způsobu bydlení, lásky a dokonce naděje. A protože je od přírody velkorysý, chce se o vše podělit. Zvrátí veškeré zavedené pořádky a dovede svůj druh s drzostí a humorem jemu vlastním vstříc skutečné lidské existenci – kde sníst něčího otce prostě není v pořádku. (Intersonic)

(více)

Videa (16)

Recenze (28)

lardko odpad!

všechny recenze uživatele

Už delší dobu jsem neviděl žádný animovaný film , tak jsem si řekl že se na nějaký tedy kouknu. Na tenhle jsem zrovna narazil v TV programě. Podle obrázků , a infa to nevypadalo úplně špatně. Řekl jsem si proč ne , a zkouknul jsem to. A musím říct je je to pěkná blbost ! Animace se mi nelíbila , dabing se mi nelíbil , děj se mi nelíbil. Vlastně si ani nedokážu vzpomenout na jedinou věc co by se mi ve filmu zalíbila. Tak proto nevidim ani jeden důvod proč bych měl tomuhle filmu dát aspoň jednu hvezdičku. Říkám NE ! Režisérům NE! Scénáristům a NE tomuhle idiotskýmu filmu. A předem říkám nepočítejte s nějakým vtipem. Rovnou se připravte na podprůměrný , nudný a trapný animák. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Why I Did (Not) Eat My Father nemá iba divný názov, hoci evolúcia pračloveka mnohé vysvetľuje. Je presne o tom, že aby sa druh nepožieral navzájom a posunuli sme sa vpred. Lenže sa obávam, že na pozvánku do kina pre rodičov s deťmi to rozhodne nestačilo. Isté scény sú dobre predložené, iné asi dopadli z iného filmu a rozbíjajú celistvosť, náladu i celkové vyznenie. Podivnú teatrálnosť pritom cítiť na obsahu i animácii. Je fajn vidieť, že animák chce byť náučný a slúži ako taká historická vsuvka do evolúcie primátov. Ale to ho neospravedlní v podivných snahách zbytočne dramatizovať príbeh alebo skákať z bláznivého humoru na vážny kolobeh scén, ktoré sa snažia ohromiť veľkými emóciami. Hoci postavičky sú milé, svet nie je príliš pestrý a mnohí budú porovnávať animák aj so skvelými Krúdovcami. A tí patria medzi top animáky štúdia, a určite dopadli lepšie a ponúkli násobne viac nápadov ako Why I Did (Not) Eat My Father. ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Roztomilý, byť zbytečně ukecaný nesmysl, který spolu s notnou dávkou lehce halucinogenní fantazie přebývá v době kamenné. V každém případě má na to, aby vám zvedl náladu téměř v jakékoli době - a téměř v jakékoli situaci. P.S.: Všimli jste si ? Hlavní hrdina usilovně vynalézal NADĚJI. Proč ? Poněvadž jeho soukmenovci ho předběhli, když vynalezli DESTRUKCI. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Francouzi se pustili do animovaného filmu, kde jsou ještě opice, ale hned od začátku je vidět, že se z nich mají stát lidé. A o tomhle vlastně snímek je. Jaký asi byl přechod z jednoho vývojového stupně na další? Je to rádoby vtipné, je to rádoby emotivní a celkově to nijak neohromí, ale asi ani úplně nezhnusí. Animace celkem ujde. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $14,700,000▐ taký francúzsky Krúdovci, len tak o polovicu slabší, veru je to vo veľa faktoroch až moc podobné so spomínaným animákom, aj keď treba uznať že po ukážke k filmu som čakal o kus väčšiu hrôzu, nakoniec sa dá povedať že to má pár roztomilých scén, či slušnú animáciu so snaživo využitým 3D efektom, na druhú stranu to má trošku čudný rozpačitý príbeh kde sa na silu cpe dramatičnosť a tá tu moc nesedí /videl v kine 3D verziu: 45%/ ()

Galerie (28)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní hrdina Edward je nápadně podobný režisérovi snímku Jamel Debbouze, který postavě dodal také svůj hlas v původním znění. Postava Edwarda zároveň nepoužívá svou pravou ruku, o kterou Debbouze přišel ve svých patnácti letech. (BodG)

Reklama

Reklama