Proč jsem nesnědl svého taťku

• Francie

Pourquoi j'ai pas mangé mon père

Why I Did (Not) Eat My Father

Prečo som nezjedol svojho ocka

Animal Kingdom: Let's Go Ape

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie / Itálie / Čína / Belgie, 2015, 95 min

Jamel Debbouze

Předloha:

Roy Lewis (kniha)

Fred Fougea (původní scénář), Jean-Luc Fromental (původní scénář), Jamel Debbouze

Romain Le Grand
  • kaylin

Francouzi se pustili do animovaného filmu, kde jsou ještě opice, ale hned od začátku je vidět, že se z nich mají stát lidé. A o tomhle vlastně snímek je. Jaký asi byl přechod z jednoho vývojového stupně na další? Je to rádoby vtipné, je to rádoby emotivní a celkově to nijak neohromí, ale asi ani úplně nezhnusí. Animace celkem ujde.(19.11.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $14,700,000▐ taký francúzsky Krúdovci, len tak o polovicu slabší, veru je to vo veľa faktoroch až moc podobné so spomínaným animákom, aj keď treba uznať že po ukážke k filmu som čakal o kus väčšiu hrôzu, nakoniec sa dá povedať že to má pár roztomilých scén, či slušnú animáciu so snaživo využitým 3D efektom, na druhú stranu to má trošku čudný rozpačitý príbeh kde sa na silu cpe dramatičnosť a tá tu moc nesedí /videl v kine 3D verziu: 45%/(18.11.2015)

• lardko

Už delší dobu jsem neviděl žádný animovaný film , tak jsem si řekl že se na nějaký tedy kouknu. Na tenhle jsem zrovna narazil v TV programě. Podle obrázků , a infa to nevypadalo úplně špatně. Řekl jsem si proč ne , a zkouknul jsem to. A musím říct je je to pěkná blbost ! Animace se mi nelíbila , dabing se mi nelíbil , děj se mi nelíbil. Vlastně si ani nedokážu vzpomenout na jedinou věc co by se mi ve filmu zalíbila. Tak proto nevidim ani jeden důvod proč bych měl tomuhle filmu dát aspoň jednu hvezdičku. Říkám NE ! Režisérům NE! Scénáristům a NE tomuhle idiotskýmu filmu. A předem říkám nepočítejte s nějakým vtipem. Rovnou se připravte na podprůměrný , nudný a trapný animák.(31.7.2016)

• kaliakra

Všetko, čo sa mi v predchádzajúcich filmoch s autorským vkladom Jamela Debbouzeho zdalo úchylné, je tu v stonásobne koncentrovanej podobe. Humor bez vtipu, deviantná sebaštylizácia, kašľanie na akúkoľvek (hoci aj umelú a pre potreby rozprávania vymyslenú) logiku, myšlienkové vákuum, programová antidramaturgia negujúca základné zákonitosti rozprávania... Smutný a sebatrýznivý zážitok, následkom ktorého je hlboká divácka trauma. Nikdy viac.(2.12.2015)

• bigmatko

jednoduchy príbeh s nie veľmi vydarenými postavami. uričte je však milý animak, ktorý však nemôže prežiť v konkurencii komerčnej produkcie. ale zas nie všetky kreslené filmu musia byť len s dielne Dysneho a preto treba oceniť aj tento kúsok pretože úplna tragédia to nie je. je to miestami aj vtipné a dokonca sa dá vydržať aj nie moc kvalitná animácie. Existuje však aj viacero lepších európskych animákov.(23.11.2015)