Proč jsem nesnědl svého taťku

• Francie

Pourquoi j'ai pas mangé mon père

Why I Did (Not) Eat My Father

Prečo som nezjedol svojho ocka

Animal Kingdom: Let's Go Ape

Francie / Itálie / Čína / Belgie, 2015, 95 min

Jamel Debbouze

Předloha:

Roy Lewis (kniha)

Fred Fougea (původní scénář), Jean-Luc Fromental (původní scénář), Jamel Debbouze

Romain Le Grand
  • kaylin

Francouzi se pustili do animovaného filmu, kde jsou ještě opice, ale hned od začátku je vidět, že se z nich mají stát lidé. A o tomhle vlastně snímek je. Jaký asi byl přechod z jednoho vývojového stupně na další? Je to rádoby vtipné, je to rádoby emotivní a celkově to nijak neohromí, ale asi ani úplně nezhnusí. Animace celkem ujde.(19.11.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $14,700,000▐ taký francúzsky Krúdovci, len tak o polovicu slabší, veru je to vo veľa faktoroch až moc podobné so spomínaným animákom, aj keď treba uznať že po ukážke k filmu som čakal o kus väčšiu hrôzu, nakoniec sa dá povedať že to má pár roztomilých scén, či slušnú animáciu so snaživo využitým 3D efektom, na druhú stranu to má trošku čudný rozpačitý príbeh kde sa na silu cpe dramatičnosť a tá tu moc nesedí /videl v kine 3D verziu: 45%/(18.11.2015)

Priemerná animovaná rozprávka francúzskej produkcie hovoriaca o potomkoch ľudí a o ich kvázi premene z jedného evolučného stupňa na ten ďalší. Nápad celkom fajn, ale dosť sa to podobalo Crooksovcom od amerických kolegov a navyše animácie boli podstatne horšie ako tie najkvalitnejšie animované snímky súčasnej doby, čo je trochu na škodu, lebo je im naozaj ťažko konkurovať, a postavy nie až tak sympatické. 55 %(15.4.2017)

• kaliakra

Všetko, čo sa mi v predchádzajúcich filmoch s autorským vkladom Jamela Debbouzeho zdalo úchylné, je tu v stonásobne koncentrovanej podobe. Humor bez vtipu, deviantná sebaštylizácia, kašľanie na akúkoľvek (hoci aj umelú a pre potreby rozprávania vymyslenú) logiku, myšlienkové vákuum, programová antidramaturgia negujúca základné zákonitosti rozprávania... Smutný a sebatrýznivý zážitok, následkom ktorého je hlboká divácka trauma. Nikdy viac.(2.12.2015)

Presne to, čo som čakal. Naprosto milý, zábavný a hlavne animovaný film pre celú rodinu. Neviem ani čím to je, ale skrátka sa mi páčil úplne celý, aký je. Nič by som na ňom nemenil. Dávam mu 4 hviezdičky, ale keď vidím, ako to tu všetci tak zle hodnotíte, tak dám tomu plný počet, pretože také zlé hodnotenie si to naozaj nezaslúži! A poserte sa všetci! Po dlhej dobe animák, ktorý ma nie len zabavil, ale aj bravúrne potešil a neskutočným spôsobom zaujal a jednoducho pri najbližšej príležitosti ho chcem vidieť znova! Krása na kráse!(17.12.2017)