Penny Dreadful - Série 3 (2016) (série)

List trávy (S03E04)

(epizoda)
  • USA A Blade of Grass

Poté, co Vanessa poodhalí tajemství své temné minulosti, se snaží přesvědčit doktorku Sewardovou, aby vyzkoušela novou formu terapie v podobě hypnózy a pomohla jí tak dostat se zpátky v čase. (HBO Europe)

Necrotongue

Brutálně dobrá komorní epizoda, ve které Eva Green opět ukázala, v čem je její síla, ale musím uznat, že Rory Kinnear rozhodně nezůstal pozadu. Když se k jejich výkonům přidala bezútěšná atmosféra, hustá jako zimní smog nad Slezskem, nebylo co řešit. ()

Milano33

Po filmárskej i hereckej stránke neopísateľná epizóda, je neuveriteľné, do akých výšin až ašpiruje Eva Green. Neviem to vážne pochopiť, ako jedná polstrovaná miestnosť sa vie postarať o takýto neskutočne intenzívny a živelný zážitok. Tento minimalistický prístup sa mi nesmierne pozdáva, aj z mála sa dá urobiť veľa. Táto epizóda je neskutočne odlišná od zvyšku, v zárodku dosť nekonvenčná, tónom značne komorná, avšak o to pôsobivejšia. Konverzačné scény sú prvotriedne vypilované, vskutku veľmi ľahko sa dalo z nich vypozorovať city i emócie oboch zúčastnených strán. Emocionálne a psychologické prekreslenie jednotlivých scén bolo dychberúce, mentálne výjavy či psychické stavy boli skutočne desivé svojou prehnanou autentickosťou. Prostredie samotné vzbudzovalo pocit izolácie a klaustrofóbie. ()

Anderton

Tak môžete si odfajknúť, že tá "iná" epizóda v rámci tretej série je epizóda číslo 4. Takmer celá sa odohráva v jednej miestnosti, a to dokonca vo vypolstrovanej miestnosti na psychiatrii bez okien a to dokonca ako forma spomienok prostredníctvom hypnózy. Niektoré ďalšie veci urpostred hypnózy dokonca môžu byť aj ďalšie predstavy. Napriek komornosti ide o vskutku strašidelný diel, kedy Vanessa občas nevie, či sa rozpráva so zdravotníkom, alebo s Luciferom. ()

José77

obycajne samotne diely serialov nehodnotim, pretoze mi to pride ako zbytocne nahananie poctu hodnoteni, ale v tomto pripade musim spravit vynimku. jedinecna cast, ktora sa vymyka klasickemu serialovemu spracovaniu, az by som povedal, ze je to skor divadelna vsuvka. kazdopadne 1 hodina, 2 postavy, 4 steny a aj tak je to skvela zabava. z velkej casti koli vynikajucej Eva Green, ktora to zahrala uplne excelentne, a na ktoru je radost pozerat. ()