Armstrongova lež

Dokumentární

USA, 2013, 122 min

Alex Gibney

Alex Gibney

Dokument, který alespoň částečně otevírá monstrózní proces Armstrongových pavučin lží. Pokud chce někdo do detailu a se všemi souvislostmi pochopit Lancův příběh, musí přečíst všechny jeho knížky, knížky D. Walshe, knihu T. Hamiltona, projít si spisy USADA, pochopit 90. léta v cyklistice, cyklistickou omertu a především Lance. Lidé, kteří Texasana odsuzují, a přitom neviděli jedinou etapu cyklistického závodu, jsou směšní. Stejně tak příživníci firem, které na Armstrongovi během jeho úspěšné kariéry vydělávaly a během procesu rázem otočili a nyní po něm žádají odškodné. Neobhajuji tady Lance ani cyklistiku jako takovou. Ale nic není černobílé a pokud chci něco nebo někoho soudit, musím znát background. BTW. skvělý dokument Alexi.(19.3.2014)

Moje první informace o Armstrongovi: ty jo, on měl první minutu po startu průměrnou rychlost vyšší než 60 kilometrů za hodinu. Jakou rychlostí teda nakonec jel? Jak se zdá, nebyl pro mě neznámou personou. Osobně bych film hodnotil kladně za chytrý sestřih výrazných milníků historie dopování a krevních transfúzí v životě Lance.(18.7.2014)

,,JE VELMI TĚŽKÉ NAVŽDY UTAJIT PRAVDU…“ /// Dokument poskládanej z dopinku a z dění kolem Lanceho PŘED a PO. Tedy např. počátky EPO, tuny lží, návrat, kterej byl počátkem konce nebo třeba strhující(?) úvod v Oprah Show. Povídání o rakovi… jde teda o to, jestli Vás ještě člověk, jako Lance Armstrong zajímá. Není to snaha (ty vole třeba je…) o nějakou hlubší sondu. Prostě vyhodnocení faktů. Čím míň toho víte a čím víc vás to zajímá, tím budete spokojenější. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se stát cyklistickým Supermanem (už volal Michele Ferrari…). 2.) Thx za titule ,,DosMark“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(7.3.2014)

Moc pěkné, jak se Lance Armstrong po letech zapírání a lhaní konečně přiznal, ale očekával bych ještě jakýsi přídavek ve formě morálního odsouzení toho, co udělal. A toho jsem se nedočkal. Naopak to na mě působilo, že sice dopoval, a to všemi možnými způsoby, ale pořád v něm zůstává pocit, že se vlastně nedopustil ničeho špatného. Zřejmě to plyne z toho, že ví nebo věří, že všichni ostatní dělali totéž anebo nedokáže dost dobře rozlišit, co je z morálního hlediska správné a co ne. Dokument se snaží o objektivní pohled na jeho kariéru a nabízí zajímavý pohled do světa vrcholové cyklistiky.(16.8.2014)

Dokument není ničím vyjímečný, ani Armstrongovo přiznání není nijak morální,bylo pod tíhou důkazů a trest byl adekvátní. Touha po moci, je to co ho přivedlo k totálnímu (sebe)pohrdání.Po moci touží ten kdo se cítí bezmocný... .Hlavním plusem dokumentu je, že se jedná o další příspěvek z rodu ODHALENÍ "nastavující zrcadlo" :) světu vystavěnému na strachu a na lžích...(17.3.2014)

• - Armstrong se při svých vítězstvích na Tour v letech 2002 - 2005 mohl spoléhat i na pomoc českého cyklisty Pavla Padrnose, který byl členem týmů US Postal Service a následně i Discovery Channel. (.se)