Armstrongova lež

USA, 2013, 122 min

Alex Gibney

Alex Gibney

Sophie Karl

Možná zajímavější než samotný dokument je pročítání zdejších komentů, kde v dosti případech se lidé staví na stranu své někdejší modly a zlehčují vše co se dozvěděli, tedy to, že to byl prostě a jednoduše prolhanej dopující parchant co balamutil celý svět a ještě tvrdě mával s těma kdo šli proti němu, dokud měl kolem sebe aureolu "boha". A je zcela irelevantní zda to tak dělali všichni či ne.....a zdejší komentáře, to je zajímavá sonda do duší a myšlení různých lidiček.Podnětný dokument i to, jak se k něčemu takovému staví ten či onen.(6.7.2016)

Moc pěkné, jak se Lance Armstrong po letech zapírání a lhaní konečně přiznal, ale očekával bych ještě jakýsi přídavek ve formě morálního odsouzení toho, co udělal. A toho jsem se nedočkal. Naopak to na mě působilo, že sice dopoval, a to všemi možnými způsoby, ale pořád v něm zůstává pocit, že se vlastně nedopustil ničeho špatného. Zřejmě to plyne z toho, že ví nebo věří, že všichni ostatní dělali totéž anebo nedokáže dost dobře rozlišit, co je z morálního hlediska správné a co ne. Dokument se snaží o objektivní pohled na jeho kariéru a nabízí zajímavý pohled do světa vrcholové cyklistiky.(16.8.2014)

• nascendi

Výborný dokument. Trochu dlhý, ale výborný. Dokument o porušení pravidiel. Pravidiel, podľa ktorých diváci a fanúšikovia majú nárok na rozprávkové príbehy, paraziti nalepení na športovcov majú nárok na časť nimi zarobených peňazí a športovcom ostáva nielen nárok, ale priam povinnosť popierať všetko, čo by zabehaný systém narušilo. Armstrong sa priznal a destabilizoval tým systém podobne, ako spievajúci mafián. Odkedy do športu prenikli peniaze, prestal byť športom. Preto moje bicyklovanie označujem ako rehabilitáciu a nie ako športovanie.(14.7.2017)

Chtěl prostě pořád vyhrávat. A aby měl šanci, tak musel zobat. Cyklistika je dopingem prolezlá už pěkně dlouho, takže by možná nebylo od věci tady ten doping povolit :) Nicméně k Lanceovi. To jak dlouho s kamennou tváří zatloukal a pak prostě jen řekne, "Sorry lhal jsem", je skoro až urážkou jeho fanoušků a nadace. A Dokument celkově spíš průměr. Gibney měl docela exclusivitu, takže se divím, že v otázkách nešel víc na tělo a pořádně v tom Lance nevymáchal..6.5/10(1.5.2014)

Hodně zajímavý dokument, který mě i přes delší stopáž nenudil ani minutu. O tom, že je Lance (nebo kdokoli ze startovního roštu Tour) čistý, jsem si nedělal iluze nikdy, takže ani Lancovo přiznání, ani tento dokument, výrazně nezměnil můj pohled na něj. Pro mě je to pořád fenomenální cyklista, co vyhrál Tour 7x - což už mimochodem možná nikdy nikdo nedokáže.(10.4.2014)

• - Armstrong se při svých vítězstvích na Tour v letech 2002 - 2005 mohl spoléhat i na pomoc českého cyklisty Pavla Padrnose, který byl členem týmů US Postal Service a následně i Discovery Channel. (.se)