Code Red

Horor

USA, 2013, 89 min

• George Stobbart

Nebezpečná, stará vojnová zbraň, ktorej existencia nebola potvrdená sa objaví v dnešných časoch a vševediaca US Army posiela svojho pičusa do Východnej Európy, aby to obhliadol. Onedlho tu však vypuká chaos, nákaza a zombie mutanti. Máloktorý vojenský horor sa podarí, hlavne preto, že pred hororovými elementmi zvykne uprednostňovať (nezvládnutú) akciu a tento nie je výnimkou, zvlášť keď to má nekvality porovnateľné s počinmi od Asylum.(25.1.2014)

• Wacoslav1

A safra další levnej zombie horor, ale tady fakt není nic co by se dalo ocenit. Škoda slov.5%(9.2.2014)

• SeBig

Dával jsem tomu větší naděje. Začátek krvavý, pak ale ovšem nuda jak svině, postavy mě nezaujali, Paul Logan mi přišel že neumí mluvit, natož pak hrát, jak se objevily zombíci film trochu nabral tempo, ale konec byl debilní prostě.(12.5.2014)

Začátek byl super a kdyby se to celé odehrávalo za druhé světové, tak by asi i tvůrci udělali líp. Jak se tam valil ten kouř, to bylo super, připomnělo mi to ty starý horory jako The Return of the Living Dead anebo ty staré italské pecky. Škoda že se příběh posunul, na Bulharský ostrov, kde se hlavně řeší, která prostitutka je víc nakažená syfilisem a zdali sousedka, od vedla je cákla. Naštěstí, se to pak docela rozjede a vydrží to až do konce, nutno pochválit masky a celkově prostředí Bulharské dědiny, má to svoje kouzlo. I gore a násilí ujde, byť ho je tu po skromnu a věřím tomu, že kdyby tvůrci měli víc peněz, tak by to bylo znát. Ale takhle je to, jaké to je, ale kupodivu mně to moc neurazilo a i ten konec, byl dobrý. Dialogy místy drhnou, občas se projeví nedostatek peněz, takže to zapůsobí ošklivě. Nicméně režisér, něco v sobě má, jak ukázal v Re-Kill, takže přijatelné tři. Díky za titulky vegetol.mp.(29.12.2016)

Mrzí mě, že když už se ve filmu snažili o docela dobré masky, které opravdu vypadají dobře, i když v rychlosti není možné je dokonale ocenit, už nedošlo k tomu, že by se autoři trochu více ponořili do triků. Jestli mě něco na digitálních tricích irituje, tak to je stříkající krev, která prostě nevypadá tak dobře, jako nějaká tekutina. Myslím, že jí nepoužívaly všude, ale sem tam ano. Asi jsem na to vysazený. Jinak musím ale říct, že mě film nezklamal, naopak, celkem mile mě překvapil. Nic velkého, ale pořád jsem se docela dobře bavil.(30.6.2014)

Podaří se americkému agentu získat z bulharských skladů nervový plyn využitý za druhé světové války? 50%(14.1.2017)

Řeči o tom, že tohle je levný zombie horor, jsou naprosto zcestné. Ano, je to béčko, ale rozpočet byl slušných 6 milionů dolarů, což je na Bulharsko-Americkou koprodukci až až. Code Red sice nepřináší nic nového a obsahuje i solidní porci klišoidních momentů, ale jinak si fanoušek zombie akce nemá na co stěžovat. Krve je tu plno, gore je kvalitní, tempo to má solidní a úvodní válečná scéna odehrávající se ve Stalingradu je na film podobného typu famózně natočená. Ani hlavní herci nejsou nejhorší, i když si člověk musí zvyknout na to, že někteří z Bulharských herců, kteří hrají vedlejší postavy, opravdu nevystudovali Actors' Studio. Nejvíc na filmu potěší, že po řemesné stránce to opravdu nevypadá jako nějaká ušmudlaná východoevropská koprodukce, ale jako plnohodnotný, řemeslně poctivý horor z Ameriky nebo Velké Británie. Bohužel, některé věci tvůrci nezvládli. Postavy jsou sice sympatické, ale jsou to chodící stereotypy a nepotěší ani náhle ustřižený konec, který napovídá, že film mohl mít nějaké problémy. I když Code Red není nejlepší zombie horor pod sluncem, na podobný typ filmu je to zatraceně poctivá práce. Jiné podobné americko-výchoďácké zombiárny jak Zone of the dead nebo Zombie massacre mu nesahají ani po kotnílky. 70%(12.2.2014)

• Nivenx

Gore celkem slušné a zombie také, ale pointa filmu vysoce debilní. Jednou a dost!(11.7.2014)

• JohnSmith

Začátek ve Stalingradu vypadal pěkně a zajímavě, ale pak z toho byla jen ohraná písnička, která je špatně natočená a ještě k tomu v Bulharsku.(23.2.2014)

Hned uvitanie filmu odohravajuce sa pocas druhej svetovej vojny ma potesilo a k tomu to nevyzeralo vobec spatne, skor na adekvetnej urovni, takze ziadna amatercina sa nekona. Ani gore tematika nebola vynechana a tie boje medzi dvoma znepriatelenymi stranami bola radost pozerat. Brutalita sa tam nezaprela. Po peknom uvode sa film preniesol do sucastnosti, kde sa to najprv vlieklo takym tuctovym feelingom podpriemerneho filmu na sposob traposiny Segalovych hitov. Nasledkom vybuchu vo filme sa to uz nejako pozbieralo spravnym smerom a konecne na scenu prisli milovany nakazenci z mesta v Bulharsku. Ich krasne zdeformovane tvare boli radost pozerat, hlavne ta dotierava susedka z panelaku z ktorej isiel fakt strach od jej zbesileho spravania voci tej malej Americanke. Samotne zneskodnovanie nakazenych nemrtvych bolo slusne, len to malo mensi problem, ze to kamera nejako zahadnym sposobom ignorovala. Obcasne trasenie kamery sa da prehliadnut a dobry pocit z filmu mi to vobec nenarusil a pribeh ma unasal stale dopredu bez vaznejsich zadrhelov, aby som film zaradil medzi nepodarky. Code Red je takym priemernym zombie hororom a urcite nelutujem moj drahocenny cas pre sledovanie tohoto filmu. Nechapem preco film dostal take nizke hodnotenie od inych uzivatelov tejto stranky, urcite nie su fanusikmi zombie hororu.(10.4.2014)

• Tormentor665

Někomu to Volání Dutých asi solidně vlezlo na mozek. To s tím Stalingradem jsem fakt nepochopil... A pak, buranská pasácká bulharská amáda společně se spasiteli světa US ARMY "bojuje" proti zombíkům tak očekávaně, že to snad ani není možné. Jedna hvězda za "sousedku," ta jediná scéna s ní mě fakt pobavila.(6.2.2015)

• TSZ

Bod za objev nového žánru - zombie groteska!(7.3.2014)

• beso74

Typický zombie flick, akurát, že krajinou, ktorá vymyslí smrteľný plyn nieje Amerika - ochrankyňa demokracie, ale zlorečený Stalin a jeho komunistické Rusko a krajinou čo to spacká nie je ani teraz USA, ale zaostalé Bulharsko. Zvyšok je štandartný, skupinka ľudí v mori nemŕtvych sa snaží za každú cenu zdrhnúť a prežiť. Samozrejme nechýbajú autá, ktoré neštartujú práve vtedy , keď majú, vojenské vozidlá, ktoré sa vybrali do akcie bez dostatočného množstva pohonných hmôt, či tak vyspelé automatické zbrane, že ich takmer ani netreba nabíjať. SPOILER: A aby som nezabudol, film ma silný etický podtón, všetci čo neznášajú Američanov a Ameriku a dokonca sa s nich smejú alebo im škodia, vrátane detí, si zaslúžia trest a preto sú po práve potrestaní...(3.2.2014)

• musolini

A mě se to celkem líbilo,ze začátku takový dost o ničem,ale postupně se to zlepšovalo.Slušně natočený a hlavně tak od poloviny i napínavý.Jasně,že na jiné filmy s podobným tématem to nemá,ale spoustu jich strčí do kapsy...(16.2.2014)