Eminem - Lose Yourself (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2002, 5:23 min

Eminem, Jeff Bass

Pro mě nejlepší písnička od eminema. Výborný text, který se dá poslouchat 1000x(30.10.2013)

Já sice hop-hipu (nebo jak se to jmenuje) neholduji, však doznati se musím, že tuto skladbu nehorázně miluji. Úvodní intimní klavírní motiv přejde do svůdně drsného a neučesaného kytarového riffu a dá vzniknout jedné z nejdokonalejších skladeb své generace. Kdo tento majstrštyk dosud nezná, tak honem hup na JúŤup a pozorně naslouchat! A vychutnávat!(23.3.2014)

Zřejmě jedna z nejzásadnějších hip hopových písniček všech dob, definice žánru. Tenhle jedinej track přivedl Marshallovi Oscara, pro kterého si však nedorazil, raděj sledoval animák se svojí dcerkou. Podle dobovejch výpovědí Eminem všechny tři sloky nahrál na jedinej take (zátah), což je prostě nadlidské vzhledem k tomu, jakej slovosled a jakou skladbu rýmů písnička má. Chirurgicky přesné frázování umocňuje epická hudba na pozadí s kultovním pianem a celé je to doprovázené emocionálním projevem, kterej ve třetí sloce bere dech a na netu lidi píšou, jak jim právě ona třetí sloka změnila život. Rozbor Lose Yourself by byl skutečně na dlouho, je zde tolik fascinujících prvků, které dokazují, že Eminem je numero uno ve svém žánru.(30.12.2017)

Užasna skladba když vyšel film byl jsem na něm 3 po sobě tehdy mně to bralo.(11.9.2016)

Eminema moc nemusím, ja som skôr na tvrdú muziku, ale toto je hodne fajn https://www.youtube.com/watch?v=bmXumtgwtak 90% - 5*(21.9.2015)

• - Tato písnička se objevuje na začátku každého dílu seriálu Lenssen a spol. (od r. 2003). (PK Ivanhoe)

• - Eminem prozradil, že skládání písničky bylo tzv. „na koleni“, při přestávkách, během natáčení 8 míle (2002). Taryn Manning pro MTV prozradila, že během každičké pauzy Eminem psal, respektive „mohli jste z něj poznat, jak si to formuluje v hlavě.“ Steven King, studio inženýr, prohlásil, že Eminem „Lose Yourself“ nahrál během přestávky na „one take“ (jeden zátah), všechny tři sloky. (Ouwen)

• - „Lose Yourself“ obsahuje vysoce vrstevnatou produkci - jsou zde prvky kláves, pianový motiv, kytara, bubny, trubka, flétna, struny a další zvukové efekty. (Ouwen)