Reklama

Reklama

Mikrokosmos

  • Francie Microcosmos : Le peuple de l'herbe (více)
Trailer

Obsahy(1)

Hlavními hrdiny filmu jsou mravenci, včely, berušky, motýli, brouci, šneci a další hmyz, který se k nám dostane jen zřídka. Unikátní snímek, který je antropologickou metaforou lidské evoluce, vyžadoval patnáct let výzkumu, dva roky příprav a tři roky natáčení. Jeho hlavní složkou jsou fascinující záběry a zvuky z malého světa, jenž se nachází mimo obzor běžného lidského vnímání. Vstoupíte do paralelního vesmíru, ovládaného odlišnými fyzikálními zákony. Vejděte do Microcosmu... (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (214)

Karlas 

všechny recenze uživatele

Jen se usadit v temnotě kina či v pohodlném příbytku se sklenkou vína a vnímat nádheru, jež k nám přichází nejen v podobě úchvatných scenérií příběhu hmyzího království, ale také fascinujícími něžnými tóny čarokrásné hudby, která jde ruku v ruce tímto fantastickým vyprávěním o kouzle přírody a touze přežít. Zdaleka se mi příčí výraz dokument…ne, tohle je ryzí umění těch nejdokonalejších aktérů, tvorů naší planety, tohle je dobrodružství, tragédie i komedie, divadlo i opera tajemného Mikrokosmu. Zapomeňte na vše a jen přijímejte ty opojné doušky tohoto vzácného kousku. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Obrázky jsou rozhodně krásné, ale nějak se nezbavím dojmu, že hudbu si to zasloužilo lepší. Na druhou stranu zde posloucháme hlavně hmyz, takže pro hudbu ani moc prostoru nezůstalo. Rozhodně doporučuji být při sledování maximální svěží. Jinak hrozí celkem silné nebezpečí usnutí. Zase kde jinde uvidíte souloužit berušky a další hmyz. Po chvíli se vše solidně okouká. Slabé 3*. ()

Reklama

Anthony 

všechny recenze uživatele

Netradiční dokument nabízí nádherné záběry ze života hmyzu s pěknou hudbou Bruno Coulaise. Dívat se na plátně na šestimetrovou housenku je opravdu zážitek. Nejlepší části byly ty, kde se autoři pokusili aspoň o náznak nějakého minipříběhu - bažant útočící na mravence, milující slimáci, souboj brouků nebo déšť. V ostatních částech, kde jen sledujeme jeden hezký obrázek za druhým bez nějaké souvislosti, to je zajímavé méně. Film získal v Cannes 96 cenu za techniku a 4 Césary (hudba, kamera, střih a zvuk). ()

LeoH 

všechny recenze uživatele

Obdiv k tomu, že se povedlo takové záběry pořídit, že v takovém množství, takhle vynalézavě a přitom nevtíravě je ozvučit (francouzští ruchaři by za všechno to broučí a stonožčí dupání, šmátrání po papírmaši ve vosím hnízdě, sesýpání písku v mraveništích atd. atp. zasloužili metál) a pospojovat do celku, který díky naznačeným mikropříběhům a využití přirozených přírodních cyklů má hlavu a patu, ač nemá děj, tedy všechen ten obdiv by na pět hvězdiček nestačíl; ta pátá je za to, že to celé dohromady za vydatného přispění citlivě zvolené muziky dovede dospělého přivést zpátky k pocitům, které měl jako dítě, když ležel na louce a čučel do trávy, do lesa nebo do nebe. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Tento film je takový dokument - nedokument. Hodinu a půl (necelou) koukáme na minipříběhy ze života hmyzu, bohužel bez jakéhokoliv slova (proč jsem si tak pracně na začátku DVD volil mezi češtinou a francouzštinou?), které by divákovi dalo nějakou přidanou hodnotu, informaci nebo něco, proč se většinou na dokumenty koukáme. Takhle jde jen o vizualně-akustickou prezentaci toho, co se děje v trávě za barákem - ačkoliv i vizuální i akustická stránka filmu je bezvadná... ()

Galerie (37)

Zajímavosti (7)

  • Půlka režisérské dvojice, Claude Nuridsany, komentoval vypravěčský přístup: "Chtěli jsme se pokud možno vyhnout násilí, dravým scénám a krutým momentům. Svět hmyzu nemá morální zábrany, je drsný a krutý. My jsme se ale rozhodli jít záměrně proti a tyto živočichy jaksi rehabilitovat. I oni jsou každý den konfrontováni s překážkami a těžkostmi osudu při hledání svého místa na slunci. Proto jsme je chtěli ukázat v jakési polidštěné podobě." (NIRO)
  • Scény z filmu byly použity ve videoklipu "You Don't Love Me (Like You Used to Do)" kanadské skupiny The Philosopher Kings. (Zdroj: wikipedia.org) (Kmotr76)
  • Snímek byl uveden na filmovém festivalu v Cannes. (Zdroj: wikipedia.org) (Kmotr76)

Reklama

Reklama