rivah

Film plný tajemství a hledání identity se proměňuje v tíživý sen ženy, které se realita ztrácí pod nohama, se sugestivním projevem Florindy Bolkanové. Do děje z obrazovky pronikají kosmonauti vybíraní, aby si zvykli na mimozemské panetě.(90%) ()

Tormentor665

Geniální! Konečně jsem zjistil, že nejsem sám, koho ve snech pronásledují kosmonauti. Akorát, že můj Klaus Kinski má na sobě uniformu Hitlerjugend z mládí a hraje přitom na housle. Ale s těmi pávy jsem nepočítal, tak za test polykám náušnice po babičce, abych zvládl překládat na dalším tajném setkání Rudých Khmerů v ilegalitě. Ale stejně nebudu mít na paletě tolik barev, jako má Bazzoni. ()

Shanen29

Sice to není Kinskiho koncert,ale i tak je tento herec velmi působivý .Psychodrama,které mě moc neoslovilo,ikdyž scenáristicky je velmi dobře prezentováno.A giallo,?,prvky tu sice zaregistrujeme,ale spíše až ve druhé půli filmu. ()

G04T

Tak teď jsem v takovým stavu, že nevim jak mám popsat svý pocity z tohodle díla. Psychologický/Mysteriózní drama (ke konci horor) Le orme od režiséra Bazzoniho (giallo Giornata nera per l'ariete) nemusí sednout každýmu. Má fakt pomalý tempo, místy může někoho nudit. Co mi nemůže upřít nikdo je fakt, že Le orme má skvělou hudbu i kameru a hlavně Florinda Bolkan hraje výborně. Nevím jakej debil taguje tyhle filmy, ale s giallem tohle nemá vůbec nic společnýho. Závěrečnejch 20 minut je úplně to nejlepší, co nám může tenhle film nabídnout. Konec je fakt síla... Možná trochu nadhodnocuju, ale nemůžu si pomoct, protože jsem se při sledování cejtil fakt zvláštně. Tohle prostě musíte vidět. Všichni. ()