Out of the Dark

Out of the Dark

Horor / Thriller

USA / Kolumbie / Španělsko, 2014, 92 min

• Dellamorte

Všimol si vôbec někdo, jak se emotívně poslední dobou herecky zneuźívajú deti v horroroch ?Tak toto bol jeden veľmi napínavý thrill, s pôsobivou scenériou, k posrání hutnou atmosférou až som sa skoro ňaľakaľa, no práve som nebola fyzicky príítomná. To LuXXL záverečné vodopudné inferno však znížilo už aj tak nízko položenú laťku. Neviem ako ty, no ja som bola napnutá. Bolo mi totiž ľúto Hannah ( no aj seba of kórz).(15.1.2015)

• mzss1

|13%| No do háje. Strašná kravina. Krátká stopáž a já umíral a myslel jsem, že mám tento brak puštěný minimálně 4 hodiny. Od začátku do konce nehorázná nuda. Proč jsem vůbec nedal odpad ? Odpady moc nedávám. Navíc, zde moc nelogických chyb nebylo, spíš to byla nuda. Aspon ty 2 menší lekací scény a nějaké to rozuzlení na konci, ale to je asi tak všechno, takže si říkám, že bych měl v hodnocení zpřísnit. Hudba ? Tam asi nebyla. Herecké obsazení mi bylo ukradené. Roztahané to bylo, že se sotva něco dělo. A vůbec jsem se nebál, takže horor ? To asi ne. No, budu končit, nemá cenu pokračovat. NIKOMU NEDOPORUČUJI !!! Velká ztráta času !(23.2.2015)

• George Stobbart

Mladí rodičia s dcérkou sa presťahujú do Kolumbie za rodinným biznisom, no v ich domčeku sa začínajú prejavovať podivné hluky-zvuky-výjavy. Na životnom kľude im nepridáva ani miestna legenda o množstve upálených detí a onedlho je jasné, že situácia sa sama od seba nezlepší. Klasická haunted house story spojená s tiež klasickou témou vraždiacich detí, tento krát teda ich duchov. A to nie je žiadny spoiler, pretože ten film je bohužiaľ od začiatku do konca tak predvídateľná báchorka, až to bolí. Mohla to byť rutinná, pozerateľná žánrovka, ale tá otupná klišovitosť a opotrebovanosť, v spojení s celkovou nezaujímavosťou, to v mojich očiach ťahajú do nudného podpriemeru. Bratia Pastorovci, ktorí kedysi zaujali slušným "Carriers" si postupne, ale poctivo degradujú svoje renomé.(14.1.2015)

• misterz

Film, ktorý sa môže pýšiť akurát len tak svojím honosným názvom. Španielska produkcia síce v hororovom žánri vyniká, obzvlášť v tom duchárskom, občas však prídu aj nepodarky, čo je aj tento prípad. Námet nie je bohvieako originálny (pomsta detí tu už bola veľa krát), príbeh je nudný a nezaujímavý a atmosféra ľahučká ako pierko v jarnom vánku. Tých pár ľakačiek z biedy nevytrhne. Masky s chudobnými vizuálnymi efektami boli tiež o ničom a o gore ani vidu ani slychu, no skrátka strata času. Jeden z hororov, ktorý nevystraší ani 6-ročné dieťa. 35/100(20.2.2015)

Priemerná novinka, ale dala sa sledovať bez problémov. Tentokrát rodinka bojuje o život svojej dcéry, ktorú uniesli duchovia znetvorených detičiek. Dobrý nápad, ale nedostatočne využitý. Úvod vyzeral nádejne, potom sa polovicu filmu tradične nič nedeje - je tu síce nejaké budovanie atmosféry, ale to je asi tak všetko. Možno to mohlo ostať pri haunted house a pritvrdiť v tomto smere, no napokon nie. Pátranie, pobehovanie kade tade, história celého tohto bordelu... nezaujímavé. Ja mám tých detských duchov / zabijakov celkom v obľube, ale v tomto horore ich teda veľmi často neukazovali, čo je na škodu veci. Nakrútené je to kvalitne, herci taktiež ušli, len keby som sa aspoň občas zľakol.(14.1.2015)