Cenami ověnčený scenárista filmu Pohřben zaživa a producent V ZAJETÍ DÉMONŮ uvádí neuvěřitelný mrazivý příběh natočený podle událostí z podzimu 1976, kdy se malá psychologická laboratoř stala nečekaným domovem jediného člověka, u kterého americká vláda potvrdila posedlost ďáblem. Z události se brzy stane záležitost národní bezpečnosti a parapsycholog doktor Henry West zjišťuje, že jeho nejnovější pacientka Judith Winstead disponuje nevysvětlitelnými silami, které jednoduše nelze mít pod kontrolou. Po čtyřiceti letech utajení máte konečně možnost seznámit se s hrůzu nahánějícím příběhem Institutu Atticus. (Bontonfilm)

Baroque

keď ma téma posadnutosť, etc. nezaujíma, tak sa jej nebudem venovať. to ako keby išiel farár do bordelu a začal kázať nezmysly. film je to kvalitný, výkony slušné, dokumentárne spracovanie dôveryhodné. vegáni, bude barbecue a poriadne krvavý steak. ráčte ochutnať. 7/10 ()

Final

Dokument, který se snaží vytvořit uvěřitelnou podívanou. Bohužel, autoři vnímají snímek spíše jako horror, než paranormální dokument a stejně jako většina podobných horrorů se i tady nechali unést svou fantasií. Bohužel pro ně, vznikla kombinace paranormálních aktivit a Paranormal activity. Výsledek se ale snaží příliš zaujmout efektní podívanou a dokument končí ve sférách, které působí až příliš zkresleně a nadstaveně, což celou uvěřitelnost dokumentu naprosto ničí. ()

Wiceman

Nemůžu si pomoct, ale tenhle polo dokumentární, polo found footage hororovej thriller mě doslova učaroval. Nejenom, že působí tak, že by se něco podobného mohlo klidně i stát v reálnym světě, ale hlavní pacientka Judith mi tak trochu přípomíná klientku z dob, kdy jsem pracoval na sociálním odboru. Takovýhle divný, trhavý a vůbec neobvyklý chování jsem viděl na vlastní oči, a proto mi tenhle film tolik přirostl k srdci. Napětí se postupně stupňuje s každou další vzniklou situací způsobenou Judith. Vše samozřejmě (i když ne zcela nečekaně) vyvrcholí v závěru filmu a člověk si řekne, že tohle přesně čekal. Po dlouhé době found footage, ke kterýmu se rád vracím a vůbec mám radost z jeho sledování. Víc jak tři a půl hvězdy si nezaslouží, protože do žánru nepřináší nic nového a moje hodnocení je tedy zcela subjektivní záležitost. 3 a půl hvězdy. ()

dehonest

nie je to ani extra dobré, ale už vôbec nie podpriemerné, takže pod tri hviezdičky určite nejdem. rya kihlstedt to síce nezvládla veľmi presvedčivo, ale zvyšok hercov to ako-tak utiahol. áno, ďalší FF ktorému neverím, že je založený na skutočných udalostiach ani náhodou. exorcista a filmy idúce v jeho stopách totiž nastavili latku tak vysoko, že ostatná produkcia bledne závisťou. vyvstane tu ale paralela poukazujúca na hrozivý fakt, že sú tu rôzne inštitúcie, snažiace sa často zneužiť paranormálne javy v prospech ukojenia ich militantných chúťok kŕmených polito-paranojou. sú tu zábery, vystihujúce skutočnosť, že živá bytosť môže byť v rukách uniforiem iba pokusným objektom, čo zamrazí. ja som sa celkom zabavil, i keď o originalite sa tu nedá takmer vôbec hovoriť. ()