Kukátko

(festivalový název) (pořad)
  • Slovensko Kukátko (více)

Dve sociálne odlišné „rodiny" bývajú na tom istom poschodí jedného domu. Sociálne slabšia rodina Kurejovcov (Lukáš Latinák a Petra Polnišová) a ich „single" sused (Juraj Kemka). Práve u neho, aby nebol tak sám vo veľkom dizajnovom byte, bývajú podnájomníci Marián (Robo Jakab) a Šeron (Agi Kubíková). Každá rodina má síce svoje vlastné radosti a starosti, ale práve bývaním na jednom poschodí sa ich životy spájajú. Nemalou mierou k tomu prispieva domovník Ščibrány (Majo Miezga). Napriek tomu, že ide o sitkom, herci nemajú konkrétne texty a musia na mieste improvizovať. Aj keď sa im to darí, Dano Dangl im to s radosťou komplikuje nečakanými pokynmi priamo cez vysielačku do ucha. To spôsobuje veľa nečakaných komických situácií, ktoré sú nadstavbou na improvizovaný dej sitcomu. V neposlednom rade ovplyvňujú dej aj diváci v hľadisku svojím hlasovaním. V neposlednom rade ovplyvňujú dej aj diváci v hľadisku svojím hlasovaním. (oficiální text distributora)

PATWIST odpad!

Fakt odpad, oproti partičke to nemá úroveň a z celého improvizovaného seriálu sa raz pousmejete na trápnej frázi "Volám sa Marián Ranka, volajú ma majoránka", veď takýto humor je v Simpsonovcoch a nie ako nosný pilier seriálu.. Oproti partičke je to dosť slabšie. Divím sa že ľudia idú do publika. Ako plus by som uvidiel že sa tam objavila Ági Gubíková. ()

peiton odpad!

Ako to už vo väčšine prípadov býva - a toto nie je výnimkou,že čím sú vyššie očakávania - tým je väčšie sklamanie.Mne tento pokus o akože vtip prišiel z cesty.Partička bola oveľa lepšia a nepotrebovala k tomu ani kulisy.Tam im stačila prihlúpla parochňa,šialené okuliare či plstenný vyšúchaný kabát..Lenže toto je druh srandy,ktorým ma nedokázali zabaviť ani ohúriť.Ale vydržala som to pozerať,ale len preto,aby moje hodnotenie bolo adekvátne a objektívne správne.A myslím,že si pozriem aj dalšie časti,no nie preto,že by ma taký suchý humor bavil,skôr preto,aby som sa len utvrdila v mojom názore.Tu je kritika podľa mňa na mieste.Jediné čo si dovolím vyzdvihnúť a poukázať je ten originálny nápad,no pri ňom to bohužial aj končí.Možno v budúcnosti sa podarí s týmto preraziť,trúfnem si napísať aj v iných krajinách,s inými hercami,inak odprezentovať,vtipnejšie a energickejšie.Na rozbehu novej veci by si mali dať tvorcovia detto záležať,lebo od toho sa odvíja celá životnosť relácie.No žial vyzeralo to ako by mu skôr zvonil umieračik. ()

MM_Ramone odpad!

Improvizácia je kreatívne tvorenie, samovolný prejav, výkon bez prípravy. Rýchla reakcia herca na zadanú tému. Práve o to sa pokúšalo zopár mamľasov pod vedením snaživého mongoloida Daniela Dangla v televíznej show "Partička". Len čo sa strápnili. Pretože tento druh vystúpenia si môžu dovoliť iba skutočne nadaní a pohotoví umelci. Po ukončení tohto projektu sa vrhli títo nesebakritickí hlupáci do niečoho ešte náročnejšieho. Chceli točiť improvizovaný televízny sitkom. Je však absolútne nemožné podujať sa na niečo podobné s bandou neschopných chudákov ako sú vypleštený hipík Latinák, nechutne vyžratá Polnišová, trio totálnych trotlov Klemka, Miezga, Jakab, východniarský polocigáň Čekovský a maďarská filcka Gubíková... Daniel Dangl si však bol sto percentne istý, že to bude bomba. Poriadne sa sekol. Je to trapas. Debilné Danglove "Kukátko" je odpad! ()

silentname

Z času na čas sa objavili dobré momenty tejto šou. Latinák s Polnišovou boli fajn a snažili sa tomu niečo dať. Kemka tu bol fakt hrozný a nedával ani trochu improvizáciu.Rovnako je na tom aj Gubíková. Jakab s Miezgom sú celkom tolerovateľní ale mohlo to byť aj lepšie. Väčšinou trápne, občas fajn, no čo mi najviac chýbalo bola väčšia kooperácia zo strany publika... viac to viedol Dangl a tie možnosti výberu boli často blbé a sprosté. Preto 2* ()

Don Maty

Nikdy som nebol veľký fanúšik partičky, nie to ešte tohoto. Zlé vybratý "herecký personál" no a o improvizácii nie je ani reč. Hlavným problémom sú trápne pokyny dana dangla, druhým problémom sú nemastní neslaní herci. Marián Miezga a Juraj Kemka vskutku stoja za to a držia úroveň priemernosti. No ostatní ako je Robo Jakab alebo Latinák sú prekvapivo nudní. Navyše neviem, kde vyhrabali Agi kubíkovú, neviem ani kto to je ale je neuveriteľne hrozná. Chodí, zavíja a žije vo svete 3000 pred.n.l v divadle v starovekom grécku. Je hrozná...2* ()

• Herci sa museli počas natáčania aj niekoľkokrát prezliekať, keďže hrali viacero úloh. (PATWIST)
  • Každý diel bol zároveň hraný pred divákmi v publiku. (PATWIST)