Ostrov

Kim Ki-dukův čtvrtý film se stal senzací filmového festivalu v Benátkách. Odehrává se ve světě plném náznaků, vystavěném na postupném splývání intenzivního sexuálního vztahu a nádherné přírodní scenerie. Na odlehlém jezeře s plovoucími chatami potkává mlčenlivý Hyun-shik tajemnou dívku Hee-jin. Uprostřed vodní samoty se stávají milenci a krok za krokem se vzdalují lidskému světu. Silný tělesný vztah se odehrává ve znamení rostoucího napětí sexuality a smrti. Vztahu muže a ženy dominují současně vzájemnost i krutost, dále posilované vnějšími okolnostmi. Hyun-shik zabil ještě předtím, než přijel k jezeru, Hee-jin pohřbí v jezerních hlubinách prostitutku, která se bezděčně stala její soupeřkou. V semknutí dvou těl nebude žádné místo pro city přenesené ze společenských konvencí. Voda a krev postupně odplaví osudovou zátěž minulosti i vše, co nepatří k pudové a němé vášni, sahající od touhy přes žárlivost až po zuřivý hněv a naprostou odevzdanost. (MFF Karlovy Vary)

Ippolito

Ki-duk Kim jako vždy poetický, nyní trošku víc symbolický, navíc ještě drobátko sadomasochistický...z filmu si budu (bohužel) pamatovat asi jen ty háčky a živé sushi...ač nerada, přiznávám, že tenhle snímek jsem moc nepobrala... ()

galiyosha

Aj keď väčšina filmu pozostáva zo záberov hlavnej predstaviteľky veslujúcej tam a zase späť, ako celkom milú a zábavnú kórejskú odpoveď na Dogmu 95 možno OSTROV odporučiť najmä fanúšikom "žánru". ()

Barak

Žena vlastnící domek na pobřeží pronajímá zákaznikům malé plovoucí baráčky - především k rybaření, ale také k neřestem. Jednou se však objeví týpek, který ji naprosto učaruje a ona ho chce mít jen pro sebe.. a asi o tom to je. Co se týče příběhové stránky, tak je to blbost. Všechno se nese v klidném tempu, bez jakékoliv větší dějovosti. Mladá a pohledná dívka, která se živí tím, že pronajímá ty chatičky a vozí tam lidi svou loďkou, nám za celou dobu neřekne jediné slovo. To je ale jedno, protože její obličej dokáže říct mnohem víc, než slova. "On je můj, já ho miluju, já s ním chci mít sex, nikdo jiný".. něco v tom smyslu nám sděluje po celou dobu. Spousta nechutných věcí, jakými jsou strkání háčků na ryby do pusy nebo mezi nohy a následné zatáhaní doprovázené ohromnou bolestí, se tu mísí s nádhernými scenériemi okolní krajiny. Všechno má hodně poetický nádech a asi se nad těmi výjevy musí hodně přemýšlet - což se mi o půl jedné v noci fakt nechtělo, zvlášť, když ráno vstávám do školy. Pro mě ne moc pochopitelné dílko.... 5/10 ()

BadCough

Prvé dielko Kim Ki-duka, ktorým ma poriadne zmiatol. Po jeho skončení som si nanovo prehrala koncových 10 minút. Nepomohlo. Chápem, že film mal za lubom byť naturálny, ba až surový, ale občas na mňa bolo tých extrémnych scén priveľa. Postavy konajú pudovo a emotívne, ale v dejovej línii sa stráca jednota a vychádza z toho iba ťažko pochopiteľné defilé. Narozdiel od Jar, Leto... , kde ma presne ten zen - budhistický pohľad na vec tak zaujal. ()

Proserpina

Ak tento film pozeráte ako "normálny", môže sa zdať zbytočne brutálny. Treba sa naň pozerať ako na akési podobenstvo o tom, ako si ľudia dokážu naozaj zbytočne brutálne ubližovať, nie fyzicky, ako je to na obrazovke, ale psychicky alebo duševne (nazvite to ako vám vyhovuje), a nielen navzájom, ale i sami sebe, keď siahnu naozaj hlboko do svojho vnútra a spôsobia si hrozné poranenie (vo filme zobrazené naozaj brutálne, som si musela zakrývať oči a takmer fyzicky som to cítila). Odteraz, keď uvidím rybárske háčiky, spomeniem si na tento film. ()

kratina

Zřejmě návod pro osamělé duše s osobním životem v troskách, jak si pro sebe doslova zaháčkovat také nějakou tu milovanou (a milující) bytost. Bohužel, návod je psaný v korejštině, proto je pro mě naprosto nesrozumitelný. A sushi jsem stejně nikdy rád neměl. Tak teď už vím proč. ()

spacylemon

Takový hezký příběh o lásce... srdíčko z rybářských háčků, mazlení malířských štětců, romantika, ach :* Ale já stejně ve všech filmech hledám komedii a taky že jsem byl ukojen minimálně ve 3 scénách. Nejdřív, když si hlavní hrdinka jde zašukat s hlavním hrdinou, ten se na ni ale vrhne jak švédský žoldák na selku, takže ho radši sejme do vody... do toho jen zvuk deště a jakási melancholická hudba... V další se prodává nějakému slizkému rybáři a ten si během toho odskočí vytáhnout rybku, aby se zas nenuceně vrátil k aktu. Last but not least svázaná šlapka skáče do vody.... Jinak pohoršení nad sushi z živé ryby nebo polykání háčků nechápu, mi spíš přijde bizarní, že ačkoli jsme dávno zvyklí na tolik druhů intenzivního násilí ve filmech, nás může rozhodit násilí nezvyklé nebo na zvířatech... (mezi námi, on ten náš středoevropský poetický pohodový rybolov není pro tu rybu taky žádná hitparáda, jenže ryba holt nemá hlasivky) ()

markotter

Člověk by mohl začít s Kim-ki-dukem i jinak než Ostrovem...Ale jeho způsob vyprávění, klidná, nemluvná atmosféra a samozřejmě šokující, ale ne samoúčelné scény mě přitáhly nejen ke Kim-ki-dukově tvorbě, ale vůbec k celé asijské kinematografii. ()

vandr

Asi nejslabší Ki-dukův film, nevím, ve srovnání se zbytkem jeho tvorby, možná časem zvednu, uvidíme ()

Šňůra

Typická Kim Ki-dukovština - absurdní, brutální, sexuální, ale přitom všem také poetická, krásná a v konečném výsledku geniální. Tohle všechno natočeno s minimálními prostředky, téměř beze slov, ale s úžasným vizuálním zážitkem. ()

1mArc0

Nie nadarmo sa hovorí Ki-du Kimovy, že je jede z najkontroverznejší režisérov od krajín vychádzajúceho slnka. Nedáva si servítku a je mu úplne jedno, akú to bude mať hranicu kontroverznosti. Zrejme nechce príliš klamať divákov, predsa všetky filmy svojím spôsobom klamú, aj keď sú podľa skutočne udalosti, herci sa hrajú na niečo a režisér, kameraman vytvárajú určity ilúzie. Ani pri tomto s Ki-Du Km nedŕžal pri úzde a vypustil zo seba, skutočne veľa. Minimum dialógov, na hercov len zostáva si zapamätajú presne pohyby svojho tela a to doslova. V tomto film, by sme mohli určite zhodnúť že tu takým malým psychológom. Kamera je premakaná, tie zábery pre človek, ktorý si dá záležať na vizuálom umení bude nadšený. Ľudia, ktorý majú radi potrhlé filmy, budú skákať od radosti, pretože toto je pre nich hotové šialenstvo. Ťažké na vnímanie, ťažké v niektorých aj skúseného filmšmakera (tým nechceme nikoho uraziť), Ki-u Kim drsní ako nikdy predtým z jeho filmografii. Angličania majú pre to jeden výraz: HARDCORE. ( je jasné, že by sa nemala miešať Angličtina tu, bohužiaľ). Tá drsnosť v otmto filme nemá hranice. /85 %/ ()

Prankster

Co mi hlavně utkvělo v hlavě je brutalita ve snímku - už vím, že polknout háčky není ta nejlepší sebevražda. A jinak měl film na Kim Ki-duka celkem slušný spád a něco se tam i dělo... Řekl bych, že třeba "Jaro, léto..." bylo tak nějak poetičtější. ()

Marat

Excelentní snímek korejského režiséra, kterým se proslavil. Film o pozvláštním hotelu, který prakticky není ani na zemi ani na vodě, ale přesně na něčem mezi - hausbot. Laska hoteliérky k jednomu z klientů začne být až neústupná, jakmile se u ¨"jejího" vyvoleného objeví prostitutka. Jediná možnost je tuto ženu zavraždit. Film, který ve kterém se vyskytují brutální scény je opravdu originálním dílem. Beurální scény snad trhnou i člověkem, který jinde vydrží hodně. I např. zabíjení ryb a jejich týrání není úplně chutné. Ale film je skvělý a má svou originalitu, proto plné hodnocení. ()

PeterJon odpad!

Niektoré scény sú na hranici úchylnosti, ťažšie stráviteľné. Aj keď Kim patrí medzi mojich obľúbených režisérov, tadiaľto cesta nevedie. Veľmi kruté, sadistické. Lyrický horor :) ()

RigorMortis

Brutálne, úprimné, odosobnené a s minimom dialógov. Oproti bežným minimálne 120-minútovým juhokórejským filmom "podštandard", no aj napriek ťahavosti sa to dalo vydržať. Nevtieravý inštrumentálny soundtrack pekne dotvára atmosféru. Len škoda tých rýb. ()

Baudelaire

Film, ze ketrého jsem měl velice rozporuplné pocity. Chvílemi jsem se vznášel s poetickými pasážemi a jezerní scenérií, jindy jsem měl nutkání na zvracení (když si "hráli na doktora" nebo chytali "ryby"), jindy jsem byl šokován způsobem zobrazení násilí, sexu a vůbec jejich sadomasochistickým poutem a v závěru jsem byl spíše rozladěn podivným zakončením. Ale když jsem vylezl z kina, věděl jsem, že to stálo za to. Tento film těží z minima maximum. A to maximum tak syrové a nevšední, že se to dá označit za skvělý film. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí