poster

Svatební cesta

 • USA

  Honeymoon

 • Velká Británie

  Honeymoon

Horor / Thriller / Drama

USA, 2014, 87 min

Režie:

Leigh Janiak

Scénář:

Leigh Janiak

Kamera:

Kyle Klutz

Producenti:

Patrick Baker, Esme Howard

Scénografie:

Chris Trujillo

Kostýmy:

Courtney Arthur
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • uiu
  ***

  SPOILERy: Každý má rád jiný typ hororu a každého baví/děsí něco jiného. Na tento horor jsem se těšila kvůli zdejším komentářům a častému doporučování. Ovšem co je důležité u žánru horor je jeho subžánr. Kdyby mi někdo řekl, že se jedná o horor s mimozemšťany, už bych se na film tolik netěšila a asi si jej ani nestáhla, protože tenhle typ hororů nevyhledávám. Novomanženský pár se vydává na lesní chatu na jejich líbánky. Jednoho večera najde Paul svou manželku v lese nahou a úplně mimo. Od toho večera se chová divně a každou noc ji budí podivné světlo svítící jim do ložnice. Rozjezd je hooodně pomalý, ale atmosféra je hutná. Nevíte, co se jí stalo a proč si nepamatuje určité věci, abyste nakonec zjistili, že ji nahradila nějaká mimozemská entita. Pro mě obyčejný zdlouhavý průměr subžánru, který nemusím.(22.3.2015)

 • JohnCZ
  ***

  Romantický úvod velmi rychle přerůstá ve velice znepokojivý thriller, který dokáže za pomocí minimalistických prostředků velmi slušně napnout a vyděsit. Atmosféra houstne až do docela drsného vyvrcholení, které mi už však přišlo spíše zvráceně vtipné, než děsivé. Samotná pointa navíc nepřekvapí a úplný finiš je takový nedotažený a působí zbytečně béčkově. Nicméně do poslední chvíle dost dobrý a funkční horor s velmi sympatickou ústřední dvojicí.(3.3.2017)

 • J*A*S*M
  ****

  Mrazivé, v závěru až překvapivě intenzivně vyhrocené hororové nezávislé drama. Režisérka spolehlivě drží divákovu pozornost, předkládá atmosféricé dusno a znepokojivé hororové výjevy, aniž by předčasně odkrývala jejich původ. Herci sympaťáci a zásadní vaginální scéna působivá. Trochu zamrzí mdlé závěrečné vypointování, které nepředvede nic nevídaného. Ale co taky pořád vymýšlet, že. Celkově spokojenost.(25.9.2014)

 • Othello
  ****

  Brr. Až mě mrzí, že tenhle film nemá ani v US distributora, protože by se krásně hodil do kin ve stejném období, kdy by orala multiplexy nějaká stejnojmenná komedie s Jennifer Anniston a Vincentem Vaughnem. Honeymoon vám totiž docela pěkně dokáží zkazit večer, a to pěkně po Cronenbergovsku. I zde béčkové body horror schéma rámuje nehezký případ rozpadu jedince i vztahu, což zde hezky funguje nejenom díky zručné dynamické režii, ale hlavní díky naprosto prvotřídní Rose Leslie v hlavní roli.(27.10.2014)

 • Gilmour93
  ***

  Někdo to pozná dříve, jiný zase až poté, co v klínu manželky objeví něco, co připomíná záclony z ložnice Oduly.. My wife is not my wife! Na debutantku řemeslně zvládnuté i docela atmosférické, obzvláště když se vtloukají klíny do doposud harmonického vztahu a následkem tohoto jednání nastává jeho rozklad. Sněhova divoženka přesvědčivá (její novomanžel naopak přehnaně snaživý), ale ten „bodysnatcherovský“ vývoj všechny dobré věci částečně otupil. Nasměrování k duševní nemoci (včetně zoufalství blízkého člověka marně se snažícího tomu zabránit) by možná zabodovalo lépe, ale zase bychom nebyli svědky tak trochu cronenbergovského porodu úhoře..(5.11.2014)

 • - Film byl kompletně natočen v USA, přesně v Severní Karolíně. (herr_carter)