Svatební cesta

Scénografie:

Chris Trujillo

Kostýmy:

Courtney Arthur

Mrazivé, v závěru až překvapivě intenzivně vyhrocené hororové nezávislé drama. Režisérka spolehlivě drží divákovu pozornost, předkládá atmosféricé dusno a znepokojivé hororové výjevy, aniž by předčasně odkrývala jejich původ. Herci sympaťáci a zásadní vaginální scéna působivá. Trochu zamrzí mdlé závěrečné vypointování, které nepředvede nic nevídaného. Ale co taky pořád vymýšlet, že. Celkově spokojenost.(25.9.2014)

Paul a Bea, mladý novomanželia, opúšťajú zhon veľkomesta, aby si v odľahlej časti hôr, v jednej z chát, užili svoje prvé, spoločne strávené, romantické chvíle. Opak však bude pravdou. Paul po pár nociach nachádza Beu chodiť po lese v spánku. Od tohto momentu sa jej správanie diametrálne zmení. Čo je toho príčinou? Prvá tretina - romantika až ma napínalo. Druhá tretina - dráma lepšieho priemeru. Posledná - ťažko vôbec popísať o aký "guláš" žánrov vôbec ide. Psychologicko, mysteriózne sci fi? Som nasratý. Z tohto námetu sa dalo vyťažiť omnoho viac! Originalita a postupná gradácia "Honeymoon" rozhodne nechýba. Škoda že sa nedostavila väčšia odvaha "odkryť" karty. Len celkom slušná atmosféra tento snímok nepotiahne - 60%.(26.9.2014)

Vše začlo nevinným nenaklepaným toastem a nevýraznou kávu bez aroma kávy... Pointa je jasná velmi záhy, ale on si vlastně film Honeymoon na nic jiného nehraje (a to je míněno jako pochvala): vykresluje proměnu vztahu dvou lidí v horizontu několika málo dní po svatbě. Jednotlivé stopy vedou k jasnému závěru, takže i Paul je zhruba v 50. minutě pochopí. Závěr není tedy žádným překvapením, ani se nekoná velké finále, rozuzlení. Jen zkrátka přijde, co přijít mělo. Honeymoon nejsou vůbec špatným filmem - a to v něm hrají jen čtyři herci - a svého diváka si jistě najde. Jeho jedinou chybou je, že věci nevysvětluje, neřeší: poslední scéna v posteli a nic??(7.11.2014)

„Honeymoon“ je pro mě velmi milé překvapení, které by se ke konci mohlo zdát trochu překombinované, ale originalita pojetí a vyústění se mi velmi zamlouvala. Opět ukázka toho, že i v pár lidech se dá natočit film, který je napínavý, hororový a místy skutečně děsivý. Janiak se nebrání gore, ale podává ho cestou, která je většinou snesitelná. Až na jednu skutečně hnusnou scénu v závěru, která je ale sakra důležitá.(18.11.2014)

Romantický úvod velmi rychle přerůstá ve velice znepokojivý thriller, který dokáže za pomocí minimalistických prostředků velmi slušně napnout a vyděsit. Atmosféra houstne až do docela drsného vyvrcholení, které mi už však přišlo spíše zvráceně vtipné, než děsivé. Samotná pointa navíc nepřekvapí a úplný finiš je takový nedotažený a působí zbytečně béčkově. Nicméně do poslední chvíle dost dobrý a funkční horor s velmi sympatickou ústřední dvojicí.(3.3.2017)