Svatební cesta

Scénografie:

Chris Trujillo

Kostýmy:

Courtney Arthur

SPOILERy: Každý má rád jiný typ hororu a každého baví/děsí něco jiného. Na tento horor jsem se těšila kvůli zdejším komentářům a častému doporučování. Ovšem co je důležité u žánru horor je jeho subžánr. Kdyby mi někdo řekl, že se jedná o horor s mimozemšťany, už bych se na film tolik netěšila a asi si jej ani nestáhla, protože tenhle typ hororů nevyhledávám. Novomanženský pár se vydává na lesní chatu na jejich líbánky. Jednoho večera najde Paul svou manželku v lese nahou a úplně mimo. Od toho večera se chová divně a každou noc ji budí podivné světlo svítící jim do ložnice. Rozjezd je hooodně pomalý, ale atmosféra je hutná. Nevíte, co se jí stalo a proč si nepamatuje určité věci, abyste nakonec zjistili, že ji nahradila nějaká mimozemská entita. Pro mě obyčejný zdlouhavý průměr subžánru, který nemusím.(22.3.2015)

Romantický úvod velmi rychle přerůstá ve velice znepokojivý thriller, který dokáže za pomocí minimalistických prostředků velmi slušně napnout a vyděsit. Atmosféra houstne až do docela drsného vyvrcholení, které mi už však přišlo spíše zvráceně vtipné, než děsivé. Samotná pointa navíc nepřekvapí a úplný finiš je takový nedotažený a působí zbytečně béčkově. Nicméně do poslední chvíle dost dobrý a funkční horor s velmi sympatickou ústřední dvojicí.(3.3.2017)

Mrazivé, v závěru až překvapivě intenzivně vyhrocené hororové nezávislé drama. Režisérka spolehlivě drží divákovu pozornost, předkládá atmosféricé dusno a znepokojivé hororové výjevy, aniž by předčasně odkrývala jejich původ. Herci sympaťáci a zásadní vaginální scéna působivá. Trochu zamrzí mdlé závěrečné vypointování, které nepředvede nic nevídaného. Ale co taky pořád vymýšlet, že. Celkově spokojenost.(25.9.2014)

Brr. Až mě mrzí, že tenhle film nemá ani v US distributora, protože by se krásně hodil do kin ve stejném období, kdy by orala multiplexy nějaká stejnojmenná komedie s Jennifer Anniston a Vincentem Vaughnem. Honeymoon vám totiž docela pěkně dokáží zkazit večer, a to pěkně po Cronenbergovsku. I zde béčkové body horror schéma rámuje nehezký případ rozpadu jedince i vztahu, což zde hezky funguje nejenom díky zručné dynamické režii, ale hlavní díky naprosto prvotřídní Rose Leslie v hlavní roli.(27.10.2014)

Někdo to pozná dříve, jiný zase až poté, co v klínu manželky objeví něco, co připomíná záclony z ložnice Oduly.. My wife is not my wife! Na debutantku řemeslně zvládnuté i docela atmosférické, obzvláště když se vtloukají klíny do doposud harmonického vztahu a následkem tohoto jednání nastává jeho rozklad. Sněhova divoženka přesvědčivá (její novomanžel naopak přehnaně snaživý), ale ten „bodysnatcherovský“ vývoj všechny dobré věci částečně otupil. Nasměrování k duševní nemoci (včetně zoufalství blízkého člověka marně se snažícího tomu zabránit) by možná zabodovalo lépe, ale zase bychom nebyli svědky tak trochu cronenbergovského porodu úhoře..(5.11.2014)

• - Film byl kompletně natočen v USA, přesně v Severní Karolíně. (herr_carter)