Svatební cesta

Trailer

Novomanželé Paul a Bea vyrazí na svatební cestu k odlehlému jezeru, aby si tu užili trochu romantiky. Brzy po příjezdu najde Paul Beu uprostřed noci v lese, zcela zmatenou. Bea se mu začíná vzdalovat, chová se čím dál podivněji. Paul pomalu tuší, že té noci potkalo Beu v lese něco mnohem děsivějšího než jen pouhá náměsíčnost. (Cinemax)

Trailer

HoneyBunny

Jedna lokace víceméně odříznutá od světa. Dva vynikající herci. Tajemno a perfektně zvládnuté drama. Tohle je malý nezávislý horror, který více než ne lekačky na na zneklidňující atmosféru a fakt, že vám na hrdinech záleží. Rose Leslie je skvělá jako zpočátku zamilovaná Bea, které se cosi přihodí a vy netušíte, proč se chová tak divně a jestli je to stále ještě ona. Stejně tak nezklamal Harry Treadaway (který mě zaujal už v Penny Dreadful) - jeho Paul snažící se vyřešit, co se stalo jeho novomanželce, je středobodem filmu. Leigh Janiak odvedla skvělou práci s poctivým budováním napjaté, tajemné atmosféry, která divákovi brnká na nervy. A na konci se to vyplatí. Doporučuji jako hororovou fajnovku. ()

Faustka

Kdyby On byl vnímavější a Ona otevřenější. Dokonalé líbánky podle režisérky Leigh Janiak. Drama prostoupené ženskou vyzrálostí i viditelnou náruživostí. Honeymoon má pomalu budovanou atmosféru, stupňující napětí, které vás dovede až k překvapivému finále. Po celou dobu jsem byla přikovaná ke křeslu, očarovaná tím co vidím. A jestliže chcete raději romantiku, sáhněte jinam. ()

honajz2

Vadí mi, že ze začátku dlouho trvá, než se něco stane, ono jenom to nalezení Bey v noci uprostřed lesů se odehraje až v 30 minutě a za tu dobu nepřijde nic, co by pak bylo důležité k finálnímu vysvětlení. Ovšem ale od toho lesa se začne rozjíždět atmosféra a čím blíže to je konci, tím zajímavější a napínavější to je. Pomalu se dozvídáme, co se to vlastně v tom lese stalo, je to čím dál tím mystičtější a po přivázání k posteli začíná nejnapínavější část filmu, dojde k jedné nechutnosti a celkem drsnému finále a máme tu pak vysvětlení, které naštěstí není úplně blbé. Fakt, začít budovat atmosféru dřív (prostředí chaty u lesa a rybníku už bylo v tolika filmech a už moc nezabírá), tak by to bylo ještě lepší, ale 4* jsou taky dost. ()

*CARNIFEX*

Paul a Bea, mladý novomanželia, opúšťajú zhon veľkomesta, aby si v odľahlej časti hôr, v jednej z chát, užili svoje prvé, spoločne strávené, romantické chvíle. Opak však bude pravdou. Paul po pár nociach nachádza Beu chodiť po lese v spánku. Od tohto momentu sa jej správanie diametrálne zmení. Čo je toho príčinou? Prvá tretina - romantika až ma napínalo. Druhá tretina - dráma lepšieho priemeru. Posledná - ťažko vôbec popísať o aký "guláš" žánrov vôbec ide. Psychologicko, mysteriózne sci fi? Som nasratý. Z tohto námetu sa dalo vyťažiť omnoho viac! Originalita a postupná gradácia "Honeymoon" rozhodne nechýba. Škoda že sa nedostavila väčšia odvaha "odkryť" karty. Len celkom slušná atmosféra tento snímok nepotiahne - 60%. ()

Gilmour93

Někdo to pozná dříve, jiný zase až poté, co v klínu manželky objeví něco, co připomíná záclony z ložnice Oduly.. My wife is not my wife! Na debutantku řemeslně zvládnuté i docela atmosférické, obzvláště když se vtloukají klíny do doposud harmonického vztahu a následkem tohoto jednání nastává jeho rozklad. Sněhova divoženka přesvědčivá (její novomanžel naopak přehnaně snaživý), ale ten „bodysnatcherovský“ vývoj všechny dobré věci částečně otupil. Nasměrování k duševní nemoci (včetně zoufalství blízkého člověka marně se snažícího tomu zabránit) by možná zabodovalo lépe, ale zase bychom nebyli svědky tak trochu cronenbergovského porodu úhoře.. ()

• Film byl kompletně natočen v USA, přesně v Severní Karolíně. (herr_carter)
  • Ve scéně, kdy Paul (Harry Treadaway) svazuje provazem na posteli Beu (Rose Leslie), tak jde vidět, jak ji provaz váže kolem nohou dost nesystematicky. V dalším střihu je vidět, jak má Bea provaz dokonale obvázán. (Jimmy15)