Za vyloupením schránek v bance Jonkhere stojí milionář Wolfs. Najatý Klaus, který banku vyloupil, poslal všem 66 vlastníkům kopii jejich dokumentů. Všichni jsou členové tajného spolku Salamandr a zaujímají hlavní pozice v belgické společnosti. Jeden po druhém rezignují, ztrácí se nebo páchají sebevraždu. Temná krize začíná ohrožovat fungování státu. Gerardi ukryl svou dceru do internátní školy, kde se setkává s vnučkou Wolfse. Zcela náhodou a nečekaně se tak Gerardi dostává do rodiny hlavního aktéra příběhu. Gerardi ví, že klíčem k Salamandrovi jsou události, které se odehrály za druhé světové války. (Česká televize)

Necrotongue

Při politických intrikách mocné organizace Salamandr jsem se celkem slušně bavil a byl jsem připraven udělit epizodě silnou trojku, v závěru ale scénář znovu zkolaboval a s ním spadlo i mé hodnocení. Číhat na někoho v záloze, pak počkat až se cíl vzdálí a zmizí za nějakou překážkou, a teprve pak začít střílet, to bylo jako co? Chápu, Paul Gerardi musí přežít, ale nebylo by prostě jednodušší žádného střelce neposílat? ()