We Are Still Here

Paul a Annie sú zdrvení zo smrti ich syna, ku ktorej došlo pri autonehode pred dvoma mesiacmi. Odsťahujú sa do nového domu, ktorý sa nachádza na pokojnom mieste, aby tam začali nový život. Onedlho však zistia, že si nevybrali dobre, lebo dom má temnú minulosť a v jeho pivnici striehne temnota. Oni ako aj ich blízki priatelia, ktorí ich prišli navštíviť, sa ocitnú vo veľkom nebezpečí. Nie je to ale iba temnota, ktorá ich naozaj ohrozuje... (Astaroth12)

cskomando

Musím se přidat k ostatním uživatelům, posledních 20 až 30 minutek filmu stojí opravdu za to ! Gore, krev cáká jen to sviští zajímavě udělané. ()

Vlče

Trochu mi hlava nebere proč by dneska někdo oživoval filmy Lucia Fulciho, ale asi se najde furt dost fanoušků těchhle hovadin. Tohle bylo o málo lepší, než ten praštěnej film o chirurgovi ve sklepě (Quella villa accanto al cimitero). Jako pocta Fulcimu tohle ovšem funguje dokonale - zpočátku zajímavá kamera a syrová atmosféra je po chvíli gilotinovaná debilním příběhem, ještě debilnějšíma duchama a ještě debilnějším finále (o tom "retro gore" ani nemluvě). Tak nějak by to přece "mistr" natočil taky! ()

ink flo

Retro horror na klasické téma "barák, kde je něco špatně". Nadprůměrným ho dělá hlavně výborná kamera, neotřelej casting a zajímavý pohrávání si se subžánrama (který nemůžu jmenovat aniž bych se dopustil spoilingu). ()

Rockerman

Ano, stále ještě jsou tady tvůrci, kteří dokážou byť z tisíckrát natočeného tématu udělat solidní podívanou. Působí to lehce neprofesionálně a to hlavně v tricích. Jakobychom se přenesli o 20 či 30 let zpátky. Pohrabáč v oku, rozmáčknutá hlava nebo krev, tryskající z tepny připoměly díla Sama Raimiho či snímek Briandead od Petera Jacksona. Je vtom ta nechtěná (nebo chtěná?) komičnost, ale nevadí, na zajímavosti to neubralo. Skvělá je hudba nebo spíše zvuky, které jsou naléhavé až otravné a navozují tu správnou atmosféru. Jsem příjemně překvapen na čtyři hvězdy. ()

pilarius

Film, ve kterém každý, ale vážně naprosto každý pije whisky. Dobrá atmosféra sedmdesátek, příjemně krátká stopáž. Vzhledem k rozpočtu to nedopadlo špatně. ()

MikeeTheory

We Are Still Here je hodně odvážný a svérázný horor, který nepostrádá originální nápady, za to ale malinko zaostává v příběhu, resp. v jeho logice. Každopádně vytvořit v dnešní době podobně laděný snímek a přinést do něj špetku nápaditosti už je docela výkon. Škoda, že se z toho nakonec vyvrbil až zbytečně moc velký krvák. Pokud by se tvůrci zaměřili spíše na ono tajemno (ve stylu V zajetí démonů), myslím, že by si divák ukousal nehty. ()

Ben Nevis

Neměla jsem titulky, tak jsem nepochytila celou historii strašidelného domu a motivací sousedů, proč tak spěchali udělat práci za strašidla, když rodinka tam byla pár dní a strašidla měla ještě dost živého matroše. Čekala jsem víc duchařiny, ale zase dávám plus za absenci lekaček a ječících teenagerů. ()

Rathalos

Stary dom,v ktorom striehne temnota,ktora neprinasa nic ine,len smrt,horor to je v celku dobry,len skoda toho pomalsieho rozjazdu a zaverecny masaker sa mi moc lubil,takze aj vdaka tomu dam 4 slabsie hviezdicky...:-) ()

towstit

Musim za 5. Je rarita ak sa najde horor v dnesnej dobe ktory okrem niecoho noveho prinasa aj dobru atmosferu. Nebal by somsa projekciu si este zopakovat. Taktiez rarita. ()

KUFI

Diky MILF Cramptonovy jsem se na to vydrzel divat, jinak bych to asi v pulce vzdal. Skoda ze se trochu nepredvedla v nejaky mrdaci scene. Melo to docela citelnej beckovej šmak jak v hereckych vykonech, tak u triku. Ani kulisy 70tek nepusobily dvakrat prirozene. Nesmyslna chromaticka aberace po stranach to neni jak ja si obraz filmu ze 70 let predstavuju. Ale treba mel jenom kameraman cocku v riti a nevsimly si toho.. Jinak me nenapada co se tou barevnou vadou snazily sdelit. Ta ciganska rodinka na konci me celkem pobavila. ()

Katcat

Chtěla jsem dát odpad / jednu hvězdu za první nudnou a zmatenou polovinu filmu. Druhá nabrala trochu obrátky, ale dějově to je primitivní až trapné. Tři hvězdy dávám jen proto, že to splnilo účel hutné atmosféry a vizuální zpracování duchů, kteří zde, jako všude jinde, jen neproběhnou, není vidět jen jejich stín, ba dokonce jsou ztvárněny tak odvážně, jak se už dlouho nikomu nepovedlo. Nejen díky tomu tohle béčko působí dost retro i obsazením, a tím vám dává pocit větší kvality. Nenechte se však zmást. Zítra si na ten film ani nevzpomenete. ()

einar

Trailer som nevidel,čakal som Insidious aj napriek slabšiemu stredu filmu som nakoniec dostal Evil Dead tvorcovia sa všetkým vysmiali do tváre už len za to 4* ()

joelly01

Tohle bylo nahodou docela nadprumerne straseni! hlavne ti "duchove" se opravdu povedli, z tech se mi opravdu jezili chlupy na zadech. Ani mi to neprislo nejak moc "retro", neb kdyz jedu k tchyni na vesnici tak tam vidim bodry lid nosit horsi ucesy a horsi obleceni... Filmik atmosfericky a strasidelny, co vic si clovek muze takhle v noci prat, ze? ()

beso74

Ostrieľaná harcovníčka v hororovom žánri, Barbara Crampton, sa predstavuje v tomto komornom ale vcelku solídnom debute režiséra Teda Geoghegana o rodine spamätávajúcej sa z traumy po smrti svojho milovaného syna. Hrdinami príbehu nie sú žiadni tínedžeri ale väčšinou postarší ľudia, príbeh nie je žiadne obohrané klišé, obsahuje zopár dobrých nápadov, atmosféra (nielen vďaka treskúcej zimy) mrazivá a stopáž skutočne striedma, to všetko hovorí v prospech filmu. Samozrejme, je tu zopár vecí, čo sa nie príliš vydarili, viac ako polovica filmu je strašne pomalá a rozvláčna a samotný príbeh má pasáže, ktoré totálne odporujú zdravému rozumu. Ak by sa niekto skrýval v dome na poschodí v jednej z izieb, určite by sa postavil chrbátom k dverám a pozeral by sa uprene niekde do blba, určite by to bol jeho najlepší nápad, alebo aspoň posledný. Ak to všetko spočítame, sme stále v hodnotách znamenajúcich, že ma tento retro horor vcelku pobavil. ()