poster

We Are Still Here

Horor

USA, 2015, 84 min

Režie:

Ted Geoghegan

Scénář:

Ted Geoghegan

Kamera:

Karim Hussain
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bloody13
  ****

  Tohle je fakt dobrý. Atmosféra z filmu v několika momentech doslova stříká. A není to jen tím retro lookem a hnusným sklepem s přičmoudlými přízraky. Hussain si to kamerou vážně dává - pocit nejistoty dokáže tvořit skrz (často hoooodně) dlouhé záběry na zasněženou krajinu nebo prázdné místnosti prokletého domu. A vychází to. K tomu si připočtěte podivné sousedy, kteří samozřejmě vědí víc, než se na první pohled zdá, a o napětí máte postaráno. Je sice fakt, že posledních dvacet minut působí jako pěst na oko, ale i tahle náhlá změna z duchařiny na brutální ...... je skvěle pojata, a razantně se tak odlišuje od podobně laděných haunted stories. A lekačky? Infarktové. Užijte si to :)(8.6.2015)

 • eraserhead666
  ***

  Nejdřív se mi fakt, že ten film pořád přicházel s něčím novým a ne zcela očekávatelným (tedy, že na sebe vršil dějové zápletky, které by vystačily na čtyři další suché insidiousní horrory) hodně zamlouval, pak mi to začalo trošku vadit a když se objevili uhořlíci, nevěděl jsem, jestli se mám bát nebo smát. Málo je mnohdy více, to tenhle film ví moc dobře, atmosféra se má budovat postupně a intenzivněji, ne skokově, to film ví taky. Já ale vlastně nevím, proč mě ten film nevzal tak, jak by měl.(15.8.2015)

 • Yoshitsune
  *****

  Teda Geoghegan toho za sebou moc nemá, nebo aspoň nic, čím by se mohl chlubit, ale tímhle film se to docela mění a je to opravdu změna k lepšímu ? Rozhodně ano, moc se mi na filmu líbilo, že vlastně až na dvě postavy v tomhle hráli samí herci po čtyřicítce. Jak noví nájemníci tak i jejich přátele a jejich syn s přítelkyní, mi přišli ohromně sympatičtí, což se u hororů nestává moc často. Za pochvalu stojí, také retro oblečení, muzika, šaty a auta. Atmosféra od začátku až do poloviny byla naprosto zničující, níčili mně ty dlouhé záběry, to pomalé vyprávění a od poloviny kdy nastává obrat o tři sta šedesát stupňů, sem už měl nervy totálně v háji a jen odevzdaně koukal. Ten obrat, který je tu docela dost vytýkán, na mně působil až nečekaně dobře, je fakt že se tímhle pečlivě budovaná atmosféra v první polovině vytrácí, ale jedině takhle to mohlo celé skončit. Masky, gore a efekty místy sice působili lacině, ale možná to byl záměr, takže to lze i odpustit. Jak řekla jedna z postav staré domy občas vržou, nedovírají se dveře, padají obrázky a občas, ale jen občas někoho slyšíte, ale staré domy tohle přece dělávají, takže se neni čeho obávat že ?(20.10.2015)

 • JohnnyD
  **

  Kde sú tie časy, keď mali duchárske horory tajomné príbehy prepletajúce minulosť a prítomnosť a končili sa šokujúcimi pointami? Na jednej strane oceňujem, že We Are Still Here sa vymanil z klišé múkou posypaných duchov á la Japonsko/Wan, na strane druhej je to stále to hrozné klišé o škrípajúcich dverách, lacných ľakačkách a seánsach s ghostbustermi. Ten "tajomný" príbeh som im nezožral, lebo to nebolo oldschool neznáme zlo, len lenivosť vymyslieť poriadnu mytológiou a znesiteľnou formou ju podať divákom. Kto tu ale čosi zožral, tak to bol Larry Fessenden, ktorý zožral ponožku. Really. To mi je horor...(28.6.2015)

 • hladass
  ****

  A pak, že to nejde... Vzhledem k jménu Teda Geoghegana jsem nečekal úplně typický haunted house a také jsem ho nedostal... Atmosférická duchařina, plná krásných, mrazivých záběrů a fungujících lekaček se postupem času proměnila v čirý masakr, plný roztrhaných lidí, stříkající krve a vnitřností... A i přesto všechno si snímek po celou dobu uchovává pořádně napětí, ke kterému silně přispívá Hussainova skvělá práce s kamerou... Já byl spokojen a sračky typu Annabelle či Jessabelle by si z tohoto kusu měly vzít příklad...(26.2.2016)

 • - Vytvoření make-upu pro duchy Dagmarovy rodiny trvalo 2 hodiny. Hodinu jej pak odstraňovali. (hladass)

 • - Role Jacoba Lewise byla napsána speciálně pro Larryho Fessendena. Role Anne byla napsána speciálně pro Barbaru Crampton. (hladass)

 • - Paul Burgess, který hraje Billyho Dee, je pastorem v kostele ve městě, ve kterém se film natáčel. Navíc jeho dcera, Zorah Burress, hraje ducha dívka Fiony Dagmarové. (hladass)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace