We Are Still Here

USA, 2015, 84 min

Ted Geoghegan

Ted Geoghegan

Karim Hussain

Tohle je fakt dobrý. Atmosféra z filmu v několika momentech doslova stříká. A není to jen tím retro lookem a hnusným sklepem s přičmoudlými přízraky. Hussain si to kamerou vážně dává - pocit nejistoty dokáže tvořit skrz (často hoooodně) dlouhé záběry na zasněženou krajinu nebo prázdné místnosti prokletého domu. A vychází to. K tomu si připočtěte podivné sousedy, kteří samozřejmě vědí víc, než se na první pohled zdá, a o napětí máte postaráno. Je sice fakt, že posledních dvacet minut působí jako pěst na oko, ale i tahle náhlá změna z duchařiny na brutální ...... je skvěle pojata, a razantně se tak odlišuje od podobně laděných haunted stories. A lekačky? Infarktové. Užijte si to :)(8.6.2015)

Nejdřív se mi fakt, že ten film pořád přicházel s něčím novým a ne zcela očekávatelným (tedy, že na sebe vršil dějové zápletky, které by vystačily na čtyři další suché insidiousní horrory) hodně zamlouval, pak mi to začalo trošku vadit a když se objevili uhořlíci, nevěděl jsem, jestli se mám bát nebo smát. Málo je mnohdy více, to tenhle film ví moc dobře, atmosféra se má budovat postupně a intenzivněji, ne skokově, to film ví taky. Já ale vlastně nevím, proč mě ten film nevzal tak, jak by měl.(15.8.2015)

Teda Geoghegan toho za sebou moc nemá, nebo aspoň nic, čím by se mohl chlubit, ale tímhle film se to docela mění a je to opravdu změna k lepšímu ? Rozhodně ano, moc se mi na filmu líbilo, že vlastně až na dvě postavy v tomhle hráli samí herci po čtyřicítce. Jak noví nájemníci tak i jejich přátele a jejich syn s přítelkyní, mi přišli ohromně sympatičtí, což se u hororů nestává moc často. Za pochvalu stojí, také retro oblečení, muzika, šaty a auta. Atmosféra od začátku až do poloviny byla naprosto zničující, níčili mně ty dlouhé záběry, to pomalé vyprávění a od poloviny kdy nastává obrat o tři sta šedesát stupňů, sem už měl nervy totálně v háji a jen odevzdaně koukal. Ten obrat, který je tu docela dost vytýkán, na mně působil až nečekaně dobře, je fakt že se tímhle pečlivě budovaná atmosféra v první polovině vytrácí, ale jedině takhle to mohlo celé skončit. Masky, gore a efekty místy sice působili lacině, ale možná to byl záměr, takže to lze i odpustit. Jak řekla jedna z postav staré domy občas vržou, nedovírají se dveře, padají obrázky a občas, ale jen občas někoho slyšíte, ale staré domy tohle přece dělávají, takže se neni čeho obávat že ?(20.10.2015)

• JohnnyD

Kde sú tie časy, keď mali duchárske horory tajomné príbehy prepletajúce minulosť a prítomnosť a končili sa šokujúcimi pointami? Na jednej strane oceňujem, že We Are Still Here sa vymanil z klišé múkou posypaných duchov á la Japonsko/Wan, na strane druhej je to stále to hrozné klišé o škrípajúcich dverách, lacných ľakačkách a seánsach s ghostbustermi. Ten "tajomný" príbeh som im nezožral, lebo to nebolo oldschool neznáme zlo, len lenivosť vymyslieť poriadnu mytológiou a znesiteľnou formou ju podať divákom. Kto tu ale čosi zožral, tak to bol Larry Fessenden, ktorý zožral ponožku. Really. To mi je horor...(28.6.2015)

A pak, že to nejde... Vzhledem k jménu Teda Geoghegana jsem nečekal úplně typický haunted house a také jsem ho nedostal... Atmosférická duchařina, plná krásných, mrazivých záběrů a fungujících lekaček se postupem času proměnila v čirý masakr, plný roztrhaných lidí, stříkající krve a vnitřností... A i přesto všechno si snímek po celou dobu uchovává pořádně napětí, ke kterému silně přispívá Hussainova skvělá práce s kamerou... Já byl spokojen a sračky typu Annabelle či Jessabelle by si z tohoto kusu měly vzít příklad...(26.2.2016)

• - Vytvoření make-upu pro duchy Dagmarovy rodiny trvalo 2 hodiny. Hodinu jej pak odstraňovali. (hladass)

• - Role Jacoba Lewise byla napsána speciálně pro Larryho Fessendena. Role Anne byla napsána speciálně pro Barbaru Crampton. (hladass)

• - Paul Burgess, který hraje Billyho Dee, je pastorem v kostele ve městě, ve kterém se film natáčel. Navíc jeho dcera, Zorah Burress, hraje ducha dívka Fiony Dagmarové. (hladass)