Běženky a kapři (TV film)

Sharkansas Women's Prison Massacre

Tony Randel

Scénografie:

Robert Hummel
  • Matli

Když to beru objektivně, tak hrozně natočené s příšernýma dialogama (jako kdybych koukal na porno bez sexu) se spoustou chyb. Tohle vlastně k tomuto typu filmů patří, takže je vše v pořádku, jako křoví prostě ideální. 2 hvězdičky musím dát za tu černovlásku a její ''plavky'', když vlezla do vířivky, to je nesmrtelný záběr :-) 29%(20.3.2017)

Na tenhle film jsem se docela těšil hlavně kvůli jménům. Wynorski, Staci Lords a má oblíbená Dominique Swain. To je zajímavá kombinace. O ději a provedení jsem si nedělal žádné iluze. Sračkoidní béčko té nejnižší inteligence. A zklamán jsem nebyl. O tohle ale ve filmech Wynorského přeci nejde. Jde o zadky a prsa. A já pořád nechápu, proč to Wynorski dělá ve formátech, kde si tohle on ani diváci nemůžou moc užít a tak jen naznačuje. Sakra, kdyby šel ještě do levnějších (a nebo ne tak závislých a omezujících) produkcí, tak by mohli ukázat více. A jeho filmy by tak byly mnohem zajímavější. Tohle je prostě abnormální sračka (ale stylová sračka). Považte, jakýsi prehistorický žralok (ale vypadá dobře, to se musí nechat) si to plave doslova v pár centimetrech vody a dokáže se prohnat i hlínou. Navíc, když tou hlínou propluje, v dalším záběru je zase pěkně rovná a uhlazená. No která pak (pa)ryba tohle umí? Vězenkyně prchnou z vězení, schovají se v jakési chatě, ale všechny se dokáží během několika hodin minimálně třikrát kompletně převléknout. Ne, že by to nevypadalo hezky. Tedy částečně. Wynorského babský výběr tentokrát nebyl dvakrát moc kvalitní. Co jsem to chtěl vlastně říci? Jo, dostal jsem přesně, co jsem čekal. Traci (v pro děj, zápletku, pointu a závěr níjak důležité "dějové" linii) a Dominique. pravdou je, že to nemá takové kule jako Sharknado, tohle má kozy. Tedy prsa. A ne všechna vytuněná silikonem, to už je skoro zázrak. 2.5*(15.10.2016)

• JohnMiller

Mal by som sa preventívne prefackať za to čo teraz poviem.. Ale aj SYFY by si mal držať ako takú úroveň. Ide o to, že ich filmy sú síce hrozné až zetkové, niekedy naschvál vtipné, inokedy tak zlé až sú vtipné ale Sharkansas Women's Prison Massacre tento ich kult absolútne kazí.. Nie preto, že by bol lepší ale práve naopak. Ono to už je tak zlé, že sám by som dokázal spraviť lepší film. Herecké výkony bývalých pornoherečiek na ktorých je vidieť, že majú svoje odmakané a strih sú tak neuveriteľne zlé, že sa na to fakt nedá pozerať. Je to na 100% točené bez scenára. Nemá to ani hlavu ani pätu, nemá to poriadny začiatok ani koniec. Akoby to nakrútili za tri dni. Paradoxne rád vyhľadávam takéto primitívne filmy ale toto bolo na mňa priveľa.(10.8.2016)

• kingik

Céčková, nebo cecková záležitost? V každém případě se uchazečky o role trestankyň nemohly obejít bez toho, aniž by v jejich podprsence nebylo sympatické plno. O ostatní už si ani tak nemusely dělat starost. Režisér nedbal na jejich herectví, ono když se to tak vezme, nedbal vůbec na nic. Král filmového odpadu Jim Wynorski skutečně dostál své pověsti. Před kameru nahnal pět sličných trestankyň, jednoho postaršího dozorce, dva geology a Dominique Swain, na niž už zbyla jen role lesby unášející svou milou a vydatně u toho mávající pistolí. A tahle početná partička, která má všechno, jen ne herecký talent, svádí uprostřed arkansaských končin souboj s prehistorickými suchozemskými žraloky. Znalosti z biologie ponechme raději stranou, neb žralok, co ryje na asfaltové cestě, příliš nesvědčí o příčetnosti autorů, raději je dobré se zaměřit, jak si snímek vedl z hlediska gore, originality a zábavnosti. Zábavnost citelně absentuje, i když film má blízko svým pojetím k sérii Sharknado, značně za ní zaostává v její přiznané, mnohdy zábavné stupiditě. Tenhle počin se bere kupodivu vážněji než by bylo záhodno. Pokud jde o gore, je to ještě větší zklamání. Oběti jsou potřené červeným džemem, jedna či dvě utržené končetiny jsou okatě plastové. Většina úmrtí je nenápaditých, jdou do ztracena, takže po pár minutách, kdy některá z postav zmizela ze scény, už si bylo těžké vybavit, jak vlastně zemřela. Originální je film v některých úsecích, jenže režisér řešil vše tak bez zájmu a dokonale určité nápady odbýval, až to posunul mezi nudný a ultrastupid flák, na němž nic ke chválení nezbylo. Ke všemu mu bylo asi zatěžko svléknout ty štětky, takže je to mimořádně cudné i skoupé na explicitnost. Nejnápaditějším se tentokrát jeví český distribuční název, přijít na takovou slovní hříčku, to si zaslouží bod. Druhý bodík sklízí režisérův vkus na ženy, který tedy má, ovšem z tvůrčího hlediska se dá Wynorski označit za Zoufálka. 2/10(22.6.2017)

• salfa72

Tak po tomhle výplachu mozku se nejvíce děsím toho, že by chtěl někdo časem natočit poračování této nudné hovadiny. Už od prvních minut mi bylo jasné, že když dokážu vydžet vzhůru do konce filmu, tak to bude obrovský úspěch. Už zhruba po cca 27 minutách mě začalo brát spaní (a to jsem to sledoval odpoledne), nakonec jsem tu krizi nějakým zázrakem přečkal a jakmile došlo na koupel v horké vodě, tak mě to naopak zase probralo z mé letargie a opět jsem začal sledovat, co se děje na obrazovce televize. Doteď nedokážu pochopit, proč vězenkyně na záčatku mají uklízet nějakou mýtinu v lese, navíc mi to připomínalo spíše opravu dálnice D1, kdy se dělníci pouze opírají o lopaty (v našem případě o rýče), aby nespadli. A to ani nemluvím o tom osvěžování, spíše to vypadalo, jako by točili nějaké medailony do Playboye. O nelogických chybách nemá ani cenu se zmiňovat, to je u těchto kravin zbytečné, naopak mě mile překvapilo, že se žraloci moc neukazovali, tím pádem odpadá ono tradiční lamentování nad visuální stránkou filmu. Nakonec dávám alespoň jednu hvězdu za to, že se bylo na co dívat (mohli to být klidně i vězni) a za starého bachaře a jeho problémy s prostatou, to mě pobavilo.(12.3.2017)