Útěk z vězení se změní v boj o život. Největším nebezpečím pro uprchlé trestankyně však nejsou policisté, ale žraloci... Vězeňkyně se zmocní vězeňské dodávky a zajmou dva dozorce, kteří je doprovázeli. Útěk zorganizovala jedna z vězeňkyň Anita se svou společnicí z civilu, Honey. Honey odveze vězeňkyně na opuštěnou chatu v lesích, kde se skryjí. Vězeňkyně však netuší, že se v okolí vyskytují prehistoričtí žraloci, kteří jsou schopni se prohrabávat i v půdě. Tyto bestie se ve zdejších lesích ocitly po té, co geologická firma odstřelila kus skály, a ony se do místních vod dostaly dírou v zemské kůře z podzemního oceánu. Žraloci už předtím roztrhali jakéhosi geologa. Jeho kolegu shodou náhod našli detektivové, kteří v tamních lesích pátrají právě po vězeňkyních. Vězeňkyně brzy zjistí, jaké jim hrozí nebezpečí. Jeden ze žraloků totiž napadne jednu z nich a ukousne jí na souši nohu. Žena vykrvácí a ostatní ji najdou před vchodem do chaty. V tu chvíli se na místě objeví jakýsi profesor geologie a jeho asistent. Ten ženy poučí, jaké jim od zemních žraloků hrozí nebezpečí. Velení se opět ujímá jeden ze strážců, Carl. Druhý strážce vězeňkyním už utekl, v lese ho ale sežral žralok.

Profesor vymyslí plán, jak se dostat do jeskyně, kam se za prchajícími kvůli kamenné struktuře jeskyně žraloci nebudou moci dostat. Skupinka najde způsob, jak žraloky odlákat a získat čas na útěk do jeskyně. Při realizaci plánu však dojde k sežrání profesorova asistenta. Profesor totiž při útěku upadl a jeho asistent se za něj obětoval. Skupinka se dostane do jeskyně a postupuje k únikovému východu na druhém konci jeskyně. Cestou však narazí na podzemní řeku. Když se skupinka snaží řeku přeplavit v gumovém člunu, který v jeskyni náhodou našla, z vody vyskočí žralok a profesora sežere. Carl, vězeňkyně Michelle a Shannon se přeplaví v pořádku na druhou stranu řeky. Vězeňkyně Anita se však rozhodne Carla a zbývající dvě vězeňkyně (Michelle a Shannon) zastřelit palbou přímo z člunu. Při palbě však spadne do řeky a žralok ji sežere. Její společnice Honey ve vodě zmizí také. Anita při palbě zabila Shannon a z jeskyně se dostává do bezpečí jen Carl a Michelle. Carl se nad Michelle slituje a nechá ji uprchnout. Přijíždějícím detektivům oznamuje, že ostatní byli sežráni zemními žraloky a že přežil jen on. Kdesi v jeskyni se však z podzemní řeky vynoří Honey. (TV Prima)

Blueeyes

Pornoherečky s porno make-upem prchají před zákonem i před hejnem zdivočelých žraloků. Nejsou to ale jen tak nějací žraloci, je to velmi vzácně se vyskytující hybrid mezi žralokem a krtkem. Rejdí a ryje v zemi, prohrabe se lecjakým terénem a má-li rozvernou loveckou náladu, přeskakuje hromady rozryté hlíny, jako nějaký polní delfín. Holky si na útěku z basy sice zapomněly podprsenky, ale zato si vzaly latexové oblečky, korzety, kozačky a pro všechny případy plavky. Člověk nikdy neví kdy narazí na vířivku, že? Už jen kvůli tomu názvu jsem to chtěla vidět a vlastně jsem chybu neudělala. Na můj vkus tam bylo málo akce a dialogy byly pekelný, člověk by si chvílemi raději vypíchl uši. A to se tak nějak čekalo. ()

eraserhead666

Na tenhle film jsem se docela těšil hlavně kvůli jménům. Wynorski, Staci Lords a má oblíbená Dominique Swain. To je zajímavá kombinace. O ději a provedení jsem si nedělal žádné iluze. Sračkoidní béčko té nejnižší inteligence. A zklamán jsem nebyl. O tohle ale ve filmech Wynorského přeci nejde. Jde o zadky a prsa. A já pořád nechápu, proč to Wynorski dělá ve formátech, kde si tohle on ani diváci nemůžou moc užít a tak jen naznačuje. Sakra, kdyby šel ještě do levnějších (a nebo ne tak závislých a omezujících) produkcí, tak by mohli ukázat více. A jeho filmy by tak byly mnohem zajímavější. Tohle je prostě abnormální sračka (ale stylová sračka). Považte, jakýsi prehistorický žralok (ale vypadá dobře, to se musí nechat) si to plave doslova v pár centimetrech vody a dokáže se prohnat i hlínou. Navíc, když tou hlínou propluje, v dalším záběru je zase pěkně rovná a uhlazená. No která pak (pa)ryba tohle umí? Vězenkyně prchnou z vězení, schovají se v jakési chatě, ale všechny se dokáží během několika hodin minimálně třikrát kompletně převléknout. Ne, že by to nevypadalo hezky. Tedy částečně. Wynorského babský výběr tentokrát nebyl dvakrát moc kvalitní. Co jsem to chtěl vlastně říci? Jo, dostal jsem přesně, co jsem čekal. Traci (v pro děj, zápletku, pointu a závěr níjak důležité "dějové" linii) a Dominique. pravdou je, že to nemá takové kule jako Sharknado, tohle má kozy. Tedy prsa. A ne všechna vytuněná silikonem, to už je skoro zázrak. 2.5* ()

Adramelech odpad!

Představoval bych si, že film s názvem Běženky a kapři bude pojednávat o tom, jak se afghánské migrantky seznamují s českými vánočními zvyky. Už vícekrát jsem pozoroval, že předvánoční prodej kaprů (vylovení kapra keserem z kádě, klepnutí ryby paličkou, případně vykuchání) budí pozornost cizinců, kteří na to zírají jak Eskymáci na prvomájový průvod. Místo toho film pojednává o pravěkých žralocích, kteří jsou patrně zkřížení s krtky, protože se umějí prohrabat pod zemí. Navíc právě mají období rojení. Je to originální nápad, i když dost hloupý. Ženský element, který má zajistit, aby to člověk hned na začátku nevypnul, zastupují pohledné uprchlé vězeňkyně. Výsledkem je neuvěřitelná zpatlanina, která brutálně atakuje divákův intelekt i vkus. Doufám, že si filmoví tvůrci prostě jen dělali srandu. ()

SOLOM.

Jim Wynorski nikdy nebyl zárukou kvalitní podívané, ale během své opravdu bohaté kariéry se mu občas povedlo natočit i několik docela zajímavých filmů. Poslední roky to s ním jde však doslova z kopce a tento film není žádnou výjimkou. Jakoby se snažil zdatně konkurovat společnosti Asylum v co možná nejbizarnější podívané. Pod hlavičkou Syfy se tentokrát zaměřil na žraločí téma, jako by podobných céčkových filmů za poslední roky nevzniklo už tak dost. Sharkansas Women's Prison Massacre měl DVD premiéru již na podzim roku 2015 v Thajsku, ale jinak je u něj často uváděn až letošní rok. Jak ovšem prorazit v tom počtu stejně ujetých nízko-rozpočtových braků, když konkurence je opravdu veliká a diváky to pomalu ale jistě přestává bavit? Jim na to šel pěkně po svém, otázkou však zůstává, jestli mu to bylo něco platné (vzhledem k nízkému hodnocení i nelichotivým odezvám). I proto si přizval jednu vysloužilou porno hvězdu, která má svá nejlepší léta už dávno za sebou, leč dostala jen vedlejší roli. Mnohem větší prostor dostala docela známá Dominique Swain, ale ani ona se nestala základním kamenem, na kterém by se dalo stavět. Podtrhla jen celkový zmar tohoto díla, stejně jako nepříliš úspěšné poslední roky své kariéry. Pořád se jí nedaří navázat na úspěšný start, který zaznamenala ve svých počátcích. No a v neposlední řadě tu pak máme naše vězeňkyně, které si tu střihlo několik modelek. Chtěl bych vidět ženské trestankyně takhle pěkně upravené, našminkované a vylepšené silikonem. Už jen tohle sráželo kvalitu směrem dolů a to jsem se ještě nedostal k tomu ostatnímu. Atmosféra tu byla až na pár krátkých záchvěvů docela nulová, většina speciálních efektů k smíchu (tohle mělo být gore?), spousta nezáživného klišé a situací při kterých nevíte, jestli máte brečet, nebo se smát. Žraloci možná nevypadali úplně nejhůř, ale mockrát je v celé kráse neuvidíte. Většinou jen pohybující se ploutev ve vodě po kotníky, v mokré půdě pokryté listím, nebo i na lesní cestě. Takže je vám asi jasné, že tohle prostě nemělo šanci na úspěch. 30% ()

salfa72

Tak po tomhle výplachu mozku se nejvíce děsím toho, že by chtěl někdo časem natočit poračování této nudné hovadiny. Už od prvních minut mi bylo jasné, že když dokážu vydžet vzhůru do konce filmu, tak to bude obrovský úspěch. Už zhruba po cca 27 minutách mě začalo brát spaní (a to jsem to sledoval odpoledne), nakonec jsem tu krizi nějakým zázrakem přečkal a jakmile došlo na koupel v horké vodě, tak mě to naopak zase probralo z mé letargie a opět jsem začal sledovat, co se děje na obrazovce televize. Doteď nedokážu pochopit, proč vězenkyně na záčatku mají uklízet nějakou mýtinu v lese, navíc mi to připomínalo spíše opravu dálnice D1, kdy se dělníci pouze opírají o lopaty (v našem případě o rýče), aby nespadli. A to ani nemluvím o tom osvěžování, spíše to vypadalo, jako by točili nějaké medailony do Playboye. O nelogických chybách nemá ani cenu se zmiňovat, to je u těchto kravin zbytečné, naopak mě mile překvapilo, že se žraloci moc neukazovali, tím pádem odpadá ono tradiční lamentování nad visuální stránkou filmu. Nakonec dávám alespoň jednu hvězdu za to, že se bylo na co dívat (mohli to být klidně i vězni) a za starého bachaře a jeho problémy s prostatou, to mě pobavilo. ()