Kočičí samuraj (festivalový název)

• Japonsko

Neko zamurai

• Japonsko

猫侍

Samurai Cat

Komedie / Historický / Rodinný

Japonsko, 2014, 100 min

Mírné zklamání. Čekal jsem totiž pokračování příběhu o Kjútaroovi a Tamanodžo a dostal jsem jejich jiný a přesto hodně podobný příběh (nebudu zde spoilerovat). Některé scény proto na mě působily dost recyklovaně. I tak se pohybujeme ve stejném prostředí, jen vedlejší postavy jsou jiné (škoda). Nakonec se ale příběh dostane na vlastní kolej a konec to vše hezky uzavře. Ale i tak se nemohu ubránit pocitu, že tomu něco chybělo.*** Hodnotím sice stejně jako seriál 3*, ale je to s hodně odřenýma ušima a díky druhé půlce filmu, která hrany jistého zklamání obrousila. (7/10)(4.10.2019)

• Tyckin

Ještě že jsem na tohle do té Lucerny neměl tehdy energii vyrazit, krutě bych toho litoval, oproti tomu Půjčovna koček byla fajn. Tady se kočičího kouzla příliš nedočkáme a film jako takový vůbec nefunguje. Základním kámenem úrazu je přílišná snaha natočit to víceméně jako parodii - kdyby se to pojalo klasickým komediálním stylem, asi by to bylo zábavnější a sledovatelnější, takhle fakt ne. 45%(19.3.2017)