Reklama

Reklama

Unesení vetřelci

  • USA Alien Abduction
Trailer

Mladý Riley odjede s rodinou kempovat do "Brown Mountain" v Severní Karolíně. Oblast je proslulá neuvěřitelnými historkami a nevysvětlitelnými úkazy, kdy na tam zmizelo nejméně 27 lidí. Brzy si rodina uvědomí, že toto místo nebylo nejlepší volbou pro dovolenou... (TV Horor Film)

Videa (2)

Trailer

Recenze (72)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Taková celovečerní verze segmentu Slumber Party Alien Abduction z V/H/S 2. Jen psa nahradil autistický chlapec, kterému před očima/čočkou kamery postupně mizí celá rodina. A klučina je očividně bez pudu sebezáchovy, protože nepouští svůj nástroj ani když... ne, spoilerovat nehodlám, ale jsem nasrán. Opravdu krásně tajemná a v "tunelové" části děsivá úvodní třetina je totiž hodně rychle degradována na řadovou FF naháněčku, v níž toho jde vidět míň a míň, jelikož v blízkosti vetřelců zkrátka přestává fungovat technika. A je to sakra škoda, protože trailer navnadil na lepší, "high level" podívanou. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Rodinka čeliaca útoku mimozemšťanov. To tu už bolo niekoľkokrát, a keď si to porovnám s "konkurenciou", tento pokus za veľa nestojí. Do polovice nuda, potom sa rodina ukrýva v domčeku, potom pobehujú kade tade po lese, ale keď už má ísť do tuhého a má sa niečo konečne začať diať, tak nie je tradične nič vidieť. Akurát toho pobehovania po tme, bieleho svetla, kriku, roztrasenej kamery a všetkého okolo si divák užije dostatok. Žiaľ, podpriemerný sci-fi found footage, taký Skinwalker Ranch bol minimálne o triedu (možno aj triedu a pol) lepší. ()

Reklama

Havaj8 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byl ukázkovej případ kvalitního mimozemskýho FFka. V pohodě rodinka, která se vydá na vejlet a vcelku brzo se začne něco podivnýho dít, což rozpoutá vztek u našich vesmírnejch sousedů a stojí to za to. Když pominu to rušení kvality a ty občasný přebliky, kterejch tam bylo dost, tak to dost nahradily scény těch alienů, který byly pěkně udělaný až z nich ten strach šel. Dokázali tu ukázat i tu hrozbu, jakou pro nás zřejmě jsou. A nakonec i ta cesta do vesmíru byla famózní. Není to dokonalý, ale v rámci tohodle tématu se to povedlo. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Rodina, včetně malého autistického chlapce Rileyho, který vše natáčí na svoji novou kameru, vyráží na rodinný kempovací výlet do Brown Mountain, aniž by kdokoliv z nich tušil, že to je místo, kde jsou mnoho let pozorovány nevysvětlitelné úkazy (světla, zvuky, mizející lidé). Poté, co je navigace svede z hlavní silnice na menší cestu, narazí na tunel, který je plný prázdných aut bez jediné známky života. Pak se náhle objeví divná světla, a jednou šancí pro celou rodinu je schovat se v nedaleké lesní chatě... Film jako samotný by v rámci žánru nebyl úplně marný, kdyby autoři hned od začátku neudělali několik chyb. Tou první je prozrazení samotné pointy hned v prvních minutách - pak už divák neočekává "co", ale "kdy". Přitom první půl hodinka docela fungovala (až k tunelu), rodina mi přišla docela sympatická (taková "reálná"). Druhou chybou je (bohužel u found footage dost obvyklé) "šetření" nákladů - takže v druhé polovině tu máme pobíhání v temném lese (= roztřesená kamera ve tmě, kdy není znát co a jestli vůbec něco zabírá, a pro slabší povahy to může směřovat k epileptickému záchvatu). Ač FF žánr už těžko může nabídnout nějakou velkou originalitu, tento film bohužel promrhal šanci stát se jedním z těch, který tento žánr může trošku pozdvihnout... ()

herr_carter 

všechny recenze uživatele

Budiž udělena aspoň jedna hvězda za to, že už jsem viděl hodně ještě větších debilit, než kterou je Alijen Abdakšn - i tak je ale nutno konstatovat, že se i v tomto případě jedná o zcela zbytečný film s odpornými imbecily, vydávající se za herce................moje hodnocení = 2 z 10. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Při scéně v tunelu je zmíněno, že z automobilů jsou vytrženy bezpečnostní pásy, které se opravdu povalují po zemi. Při pohledu do interiérů vozů jsou však pásy na svých místech bez vyditelného poškození. (Tony-Z)
  • Autor hudby Ben Weinman je jeden ze zakládajících členů kapely The Dillinger Escape Plan, skladatel a post hard coreový a math coreový kytarista. (bohhous22)
  • Po titulcích a během nich se objevují ještě dvě scény. (MiniRecenze)

Reklama

Reklama