Naše dovolená a jiné pohromy

• Velká Británie What We Did on Our Holiday (více)

Doug (David Tennant) a Abi (Rosamund Pike) vyrazí s dětmi na rodinnou dovolenou. Jenže děti ve společnosti dalších příbuzných nechtěně prozrazují jedno rodinné tajemství za druhým. Nezastaví se ani před vyloženě intimními podrobnostmi ze života rodičů. Rychle začíná být jasné, že když jde o zachování toho největšího tajemství ze všech, vlastní potomci jsou ti poslední, komu se dá věřit. Jak se s tím vyrovná zbytek rodiny? A kdy už bude téhle rodinné pohromy konec? (TV Prima)

Komny

Krapet divná rodina se zvláštním dědou, který chce zemřít jako viking v plamenech na moři. DÁVÁM 75% ()

Pythonator

Opravdu nečekaně ujetá a milá komedie. Bylo to chytřejší a dojemnější, než by kdy dokázali natočit Amíci. Ta akce dětiček byla vskutku působivá. ()

lineker

Kouzelný film, kde jednoznačný prim hrají děti. Jejich upřimný humor a především nezkaženost strachem o život na samotnou smrt. ()

Isognomostom

Nepravděpodobně lidské. Složené dohromady působí některé scénky téměř absurdně, ovšem jednotlivě se mohou odehrávat vždy a všude. Několik zásadních vtípků je obsaženo už v traileru, ovšem ani zbytek filmu není bez chuti a vůně. Skvěle obsazené děti. Výborní dospělí. Během dialogů zazní nemálo známých "klišé", ovšem většina z nich v poněkud neobvyklém pojetí - o to víc mohou člověka přimět k zamyšlení. Film, ke kterému se budu ráda vracet. "Naše dcera spí s kamením v posteli, nepotřebujeme pomoc odborníka? -- Geologa?" ()

poppy75

tento film som si uzivala..typicky britsky humor a absurdnost..skvele hlasky...nechapem,preco niektori divaci maju chut stale nieco analyzovat...staci sa na chvilu pozerat detskymi ocami a hlavne sa zasmiat...velmi prijemne prekvapenie......... ()

Veronique.Ti

Dlouho jsem neviděla takto povedenou komedii. Film jsem sledovala ve vlaku a litovala všechny, které mé výbuchy smíchu rušily z podřimování. Bavila jsem se od začátku až do konce. Doporučuji všem, kteří chtějí vidět milý komediální film na úrovni a pokochat se pohledem na kouzelnou skotskou krajinu. ()

verbal_cohle

Dobrý mix humoru a slz. Stejně jako u outnumbered (mimochodem výborný seriál) to stojí a padá na dětech. Rodiče vlastně jen nahraváj na smeče (např. scena o tom, čím se živí strejda). Nevím, jestli to je i u tohoto filmu, ale outnumbered si zakládalo na improvizaci. Plus za vyhnutí se patetickému konci ala hollywood. ()

72Nihlus

Málokedy sa stane, že len tak si zapnem TV a narazím na film, ktorý ma fakt zaujme a vážne ho dokukám. Avšak toto bol presne ten prípad. Veľmi sympatická komédia, kde sa deti chovajú rozumne a dospelí nerozumne, plná srdečného a príjemného humoru. ()

BR23

Na doporučenie suseda... ešte, že niesme pohádaní. :D Fakt jedna: milujem Davida Tennanta jakošto Doctora Who. Fakt dva: milujem tématiku Vikingov v spojitosti s prírodným prostredím Škótska, Írska apod... Nechápem ako som mohol tento snímok minúť... o 6 rokov! Cítim dlh voči tomuto filmu. Ale no dobre, lepšie neskoro ako nikdy. :D Prvé dve tretiny filmu sú super, potom to chvíľu kolíše, niektoré scény sú divné a nesedia mi ako napr. čo spomínala užívateľka l.enik.c. Ale na úplný koniec sa to zase o dosť zlepší. Výsledok 5/5. Dal by som tomu aj menej ale som zaujatý ... ved viete: Tennant a tak... :D ()

McGuffin

Jejich Naše dovolená a jiné pohromy, What We Did on Our Holiday, dopadne dobře, ale začne právě naopak. Mladí rodiče v krizi, lžích a hádkách, děti z toho vyjevené a dědova oslava na krku, kde chtějí zanechat dojem, že se nechumelí. Píšící i spoourežírující Andy Hamilton a Guy Jenkin to vedou ve stylu co se škádlívá, rádo se mívá, konec dobrý, všechno dobré, a žádná svatba, jeden pohřeb. Deníček o tmelení rodiny a co se kolem za den dva semele. https://www.macguffin.cz/ ()

Sejkorka

Překvapivě výborný film. Čekal jsem spíše klasické uřvané rodinné scény, vřeštící děti, dělající jeden průšvih za druhým. Ono to v podstatě tak je, máma je vznětlivá hysterka, táta žárlivý zmatkař, každé z dětí má nějakou tu, byť dětskou úchylku. Jako celek to však sedí, navíc zasazen do nádherné skotské přírody. Je tu spousta humorných situací, byť jsou některé nepravděpodobné (děti postaví vor, dovezou ho autem na břeh, naloží dědečka pomocí kůlu, přijde příliv, Lotty doběhne tam a zpátky cca 6 mil .... vše během odpoledne. Nicméně, 70%, dávám 4* směrem nahoru (jinak 3,5). Pozn. - K filmu mě dovedla filmografie Rosamund Pike. PODRUHÉ 19-1-24 přidávám jednu * na plný počet. Film má grády, i když dabér dědy je pravděpodobně ten, co namluvil hokynáře ve Velké sýrové řeči. Čili konstantě mírný, tichý projev bez emočních výkyvů. A vnoučata jsou boží, pro dědu udělají vše. ()