Reggie (Reggie Bannister) sa stále nevzdáva, dlhé roky je posadnutý jediným - nájsť priateľa Mikiho (A. Michael Baldwin), ktorý sa pred rokmi stratil a konečne sa pomstiť démonickému Dlháňovi (Angus Scrimm), ktorého ešte dlhšie rovnako márne prenasleduje. Aj teraz, v púštnej pustatine narazil na jeho démonické gule a zviedol s nimi neľútostný boj.  Ale je to všetko pravda? Reggie sa odrazu prebúdza na vozíčku, vedľa neho je dlho hľadaný Mike a má pre Reggieho samé zle správy, pred nedávnom ho totiž našli potulovať sa v púšti, okrem toho mu lekári diagnostikovali demenciu a navyše mu Mike historkám o jeho dobrodružstvách neverí. Fakt je jeho život v niekoľkých posledných desaťročiach len ilúziou, alebo je to len ďalšia lesť v podaní jeho najväčšieho nepriateľa? (beso74)

VanBradley89

Na čtyři to není v žádném případě asi ani být nemohlo. Očekávání bylo moc velké. U jedničky sem si stěžoval na lehčí zmatenost, tady sem se ztratil úplně. Digitální kamera je v některých záběrech vyloženě hnusná. ALE.... hoši jsou zpátky. A já se přichytil jakou radost mi způsobuje sledovat je při jejich finální jízdě. ()

djbarrel

Nejzbytečnější díl série. Po ponuré jedničce, mysteriózní dvojce, akční trojce a tak trochu za všema pokulhávající čtyřce, přišla pětka už jako vyloženě vyvařený sáček čaje. Je tu opět spousta vyprávění a pohledů zpět či vpřed, ale to je asi tak všechno. Dlouhán už dávno není co býval, Reggie taktéž a vlastně vůbec nic není jak by být mělo. Všichni byly starý, vyčpělý, film byl bez nápadu a bez atmosféry. Na film jsem se celkem těšil, ale bohužel to bylo zklamání. Za mě nedůstojné zakončení série a bohužel i triky stály za prd. Nu což, první a druhý díl zůstanou navždy nepřekonané. 40% ()

Aywes

Hodinka a půl na to, aby se nějak uspokojivě dokázalo propojit přibližně tři příběhové linky, je nad síly i mnoha šikovných režisérů. Pátý díl Phantasm je dělaný čistě pro fanoušky série. Opět pracuje s lehkým surrealismem, který je propojený s béčkovitostí. Na tom není nic špatnýho. Jen pokračování nějak zaspalo dobu. Můžeme být ale rádi, že nějaké pokračování nakonec vzniklo. ()

CrazymanM

Asi takhle-3 a 4 jsem nesehnal,tudíž neviděl,první 2 díly jsem viděl hodně dávno,takže už nepobírám úplně souvislosti,ale zase tak hrozné to nebylo,relativně ucházející kousek-pochopitelně ne pro úplně neznalé příběhu. ()

brasek odpad!

Zbytočný snímok. Celé je to amatérske, pozliepané a nudné. Nielen Reggie nepoznal čo je realita a čo nie, ale to sa týka aj autorov snímku. Vraždiace démonické gule... miestami už boli trápne. ()

ciapok

režisér bol v pokušení zahrať sa na Terminátora, Residentevila a snáď aj Independenceday-a, čím trochu pošramotil inak zachovanú ochrannú známku starého dobrého Phantasm. Nehovorme ako by sa to dalo spraviť lepšie, je to niekoho dielo a je take aké je. Potešilo ma a bolo veľmi náročné po 37 rokoch nadviazať na kultový atmosferický horror, ako už bolo zmienené pre "1000 lidi na cele planete" :) a taktiež dať dokopy starý tím. Bohužiaľ, viac ako 3 dať nemôžem, predsa je to subžáner a ako by sa na to pozerali Votrelci :) ()

Martin29

Původní filmy jsem neviděl takže nostalgie a body za ni padají. Jediné co se tam dá ocenit je slušné gore a vraždící koule, i když na to, že je to film z roku 2016 tak trikově to místy vypadá hůře než například Pán Šelem. Problém mám i s příběhem ve kterém jsem se vyloženě ztratil a nevěděl jsem co je sen a co skutečnost některé vize byly, ale povedené. ()