Maso pro zámeckou paní

• Španělsko Killer Barbys

Rocková kapela "KILLER BARBIES" cestuje svou starou dodávkou na další štaci, když v noci, uprostřed lesa jim vypoví službu. Ze svízelné situace jim pomáhá správce nedalekého zámku, který jím nabídne nocleh. Muzikanti ale nemají tušení, kdo na místní usedlosti vládne a že jen málokdo se odtud dostane živý. (contrastic)

Campbell

No tohle byla ale sračka. Od Franca jsem čekal nenáročnou kravinu ale tohle bylo trošku moc, příběh je stupidní a v tomhle filmu se odehraje takovejch náhod že ani režisér nemohl myslet vážně že se tohle může stát. Ale i tak ten příběh není vyloženě zbytečnej. Co se mi na tomhle filmu jako jediné líbilo bylo to že se Franco pokoušel o atmosféru, která sice ne vždycky vyšlaale díky parádní mlze tu bylo aspon na co koukat, herci jsou extra špatní a hlavně hlavní hrdinka je šíleně otravná. nejvíc mě zaujaly ale rekvizity, proč když jeden magor sundá mrtvolu tak se ta mrtvola ne a ne hnout:-) A proč se hlavní hrdince neustále ohýbá nůž jako kdyby byl z papíru? Je to blbost na jedno zkouknutí a ani to za to nestojí. ()

Asia_Power odpad!

Jesús Marjá ééé teda Franco, co to kurva bylo? Už jen ta debilní jména mě měla odradit. Silvia Superstar, Pepa Lópezů, Charlie Chaplin (ne tenhle ne) ... To se banda pornoherců a pornohereček rozhodla, že si po anální scéně dají pauzu a natočí horor, aby holkám před orální scénou vysmrádlo z huby. Výsledek se nedá nazvat jako úplně nepodařený...to by ho nevystihlo...totálně na piču ho vystihuje mnohem lépe, věřte mi já to viděla, já to zažila, já vím o čem kurva píšu a tohle fakt nejde ani v kombinaci s alkoholem, trávou a trojitou dávkou antidepresiv. Jak to mohlo nahrabat 19% to je pro mě větší záhada než ta v Blair Pitch... ()

Ruut

POZITIVA: Překvapilo mě že u filmů Jesuse Franca může být nějaký náznak děje. Zajímavá stylizace kamery s množstvím záběrů v mlze, které zakryly mnoho nedostatků ve výpravě filmu. Sympatické výkony neherců. NEGATIVA: Hmm to by bylo na dlouho. Úděsná levnost filmu. Roztahanost. Opravdu až moc prostoru věnovaného sexu (ale tohle je vlastně Francův standart). Korunu trapnosti nasadila jakási nesmrtelná hraběnka, v podání nějaké odkvetlé pornohvězdy. Celou dobu, co byla na plátně, se jen nahá válela v posteli. A fakt to nebylo smyslné. Na to, že byla nesmrtelná, nakonec zahynula docela zvláštním způsobem.... Čím déle jsem na film koukal, tím víc mě nudil a postupně jsem jen strhával hvězdičky. Trvat o deset minut víc, tak dám taky odpad. ()

darkrobyk

Hezký punkrockový videoklip! K tomu navíc úplněk, vytí vlků, mlha, hrad a mumie před rozkladem, kterou zachrání jen lidská krev (ale nepotřebuje jako Alžběta vysloveně panenskou). Něco nahoty (tentokrát je naplno ta mužská...) a ukřičeného sexu (s noži), rozkošné gore (nože, kosa, let z okna a především parní válec - ten byl fakt k popukání, tedy ten paňák naplněný vnitřnostmi) a opět všudypřítomná mlha. A také svíce, svícny a jeden menší výbuch. A ječící nahatá děv(k)a s uslintaným blbem s kosou v patách. Nejlepší je samozřejmě muzika! Ano, ptákovina, ale se slušným (místy) vizuálem a v kontextu všech odpadů pro mne zábavná. Běžný divák tohle dílko zřejmě (dle hodnocení) nevydýchá... ()

Radko

Trashový horor s nadhľadom a prvkami rovnako streštenej komédie. Uvedená citátom španielského básnika a historika Bartoloméa Leonarda de Argensolu (1562-1631): "Modrá obloha, ktorú všetci vidíme, nie je ani oblohou a nie je ani modrá.". Prepája stredovekú kliatbu a metalovú muziku. Zmiešaná mužsko-ženská rocková kapela Killer Barbies má rada tvrdú hudbu, ľahké drogy a sex. Medzi jednotlivými koncertami sa presúvajú minivanom, v ktorom si užívajú, tak ako sa len popri jazde dá. Majú však smolu, jedného večera si ich na koncerte vyhliadne grófkin pomocník, ktorý ich nevyhnutne potrebuje, aby lektvarom z ich krvi a semena napojil umierajúcu pani, pre ktorú je mladícka krv vzpruhou, vďaka ktorej sa z plesnivejúcej kostry môže stať sexuchtivou večne mladou speváčkou. Jednoduchý dej, kopec režisérových trademarkov (rozpadávajúce sa kostry, sochy anjelov a svätých s páskou prekrytými, či vylúpnutými očami, vypchané hlavy líšok a vlkov, oltárna socha svätca v podobe vycerenej krysy, krvavé telá, mozgy, krutí trpaslíci, dementný pomocník, snové výjavy šachovej partie v zámku, nahota, sex, stredoveká kliatba, nástroje a hudobné motívy) sa kombinujú so svetom mladých, berúcich všetko na ľahkú váhu, až kým im nedôjde, že tu ide o život. V deji nie je potrebné hľadať logiku, pre Jessa Franca bola vždy dôležitejšia logika sna, absurdity a nerozlučného prepájania sexu a smrti. Bonusom je scéna, o ktorej sa veľa hovorieva vo vtipoch a žartovných príbehoch, no málokedy sa vidí vo filme - prejdenie človeka parným valcom na placku. Vôbec nie tak hrozné, ako sa tu v komentároch popisuje. Typický a tentoraz aj celkom podarený kúsok z bohatej a kvalitatívne veľmi nevyrovnanej tvorby tohto zvláštneho režiséra, ktorý však na rozdiel od iných hororových spolusúdruhov mal vždy (aj pri najhorších flákoch) zmysel pre zakomponovanie najrôznejších odkazov na umelecké diela, ikonické postavy kultúry či histórie, rôzne okultné rituály a ich ikonické predmety (niekedy veľmi raritné, no vyberané vždy so znalosťou veci). To, že režisérska úroveň je často kostrbatá a vždy zoomovatá, je druhá vec. Osobne mi však tento štýl nakrúcania celkom sedí. 70% ()

• Kapela Killer Barbies si musela po skončení natáčení pořídit novou dodávku, protože tu starou zničili v závěru filmu. (Xeelee)
  • Původně se film jmenoval Killer Barbies, což je jméno skutečné punkrockové kapely, která hraje ve filmu, ale společnost Matell neumožnila použít jméno Barbie, na kterou má ochranou známku. Proto byl název filmu stejně jako veškeré odkazy na kapelu ve filmu změněny na Killer Barbys. K intervenci firmy Mattel nicméně došlo patrně až po natočení větší části filmu, protože lze často spatřit původní nápisy "Killier Barbies", ať již na automobilu, na bicích atp. (hladass)