Maso pro zámeckou paní

Španělsko, 1996, 87 min

Jesús Franco

Daniel White
  • JimDeNiro

Tak tenhle trash si pamatuju, že to obráželo videopůjčovny a bylo to stále vypůjčené.. Pak jsem se k tomu dostal, no hrozná zhovadilost. Půjčovné bylo kolem 26,-Kč, ale film o hovně.. Paradox, že si to stále pamatuji a je to tak zhruba 20 let :D Nějaká čubka na zámku vždy někoho ošukala a pak zabila :D :D :D Prosím již nikdy více...(11.1.2019)

• J.Rose

Nesmazatelné stigma zanechal tento paskvil na mé tehdejší, pubertální duši. Majitel videopůjčovny v našem městečku jednoho dne začal vyžadovat občanku u filmů, podobného ražení. Někdy povolil, jindy zase ne a tentokrát prý v žádném případě. ,,Sežer si to!" Pomyslel jsem si a v klidu počkal na výlet do Liberce, za babčou a dědou. Tam šlo vše jako po másle a tamější personál videopůjčovny, nedělal takové cavyky. Pána za přepážkou ve videopůjčovně jsem se tehdy optal jaké to je. ,,Málem jsem se u toho poblil". Zněla odpověď. Super! S třesoucíma rukama jsem vložil VHS do přehrávače... a španělská tortura mohla začít. (Spoilery) Obří barák a v něm ohnilá kostra co mluví. Jde o nějakou hraběnku co potřebuje lidskou krev.* Personál "hraběnky" tvoří správce, pak fousatý bezďák s kosou a dva liliputé, z nichž jeden vypadá jako paklíč z Pevnosti Boyard.* Okolo usedlosti projíždí rocková kapela které klekne auto. Parta se rozdělí. Dva borci a žena jdou do onoho domu hrůzy pro pomoc a zbylá dvojice zůstane v autě kde souloží.* Trio hovoří v domě se správcem který jim nabídne nocleh.* Mezitím musíme opět sledovat souložící dvojici, trvá to zhruba dvě rockové pecky. Okolo auta se zatím producíruje bezďák s kosou, paklíčem a jeho bráchou, všichni sledují se zaujetím soulož.* Po nějaké době maníka v autě píchnou do krku a bloncka uteče.* Nahá bloncka pobíhá po lese a slintající bezďák s kosou jí honí. * Mezitím se hraběnka dopuje krví aby byla opět k světu.* Bezďák si veze mrtvou bloncku na trakaři, do své spižírny a píská si.* Hraběnka je konečně kompletní a výsledek? Padesátiletá rachejtle co připomíná odkvetlou pornohvězdu.* Naši tři hrdinové zasednou ke stolu s hraběnkou a podává se večeře (patrně bloncka na cibulce). Hraběnka náhle vyvalí kozu a machruje jak je pevná a svěží.* Vybere si jednoho z borců a odvede ho do své ložnice, kde na něm 10 minut rajtuje a bodá ho u toho dýkou. Borec řve.* Zbylá dvojice dorazí také do ložnice a hraběnku vyhodí oknem. Hotovo.* Cestou z domu střelí správce samostřílem rovnou do šišky. Hotovo.* Paklíč a jeho brácha jsou upáleni za živa. Hotovo.* Bezďák dvojici honí s kosou. Borec osedlá parní válec a bezďáka chce přejet. * Ten minutu čumí jako idiot a řve, místo toho aby uhnul.* Bezďák je přejet i s kosou. Konec.*(25.1.2021)

• Ruut

POZITIVA: Překvapilo mě že u filmů Jesuse Franca může být nějaký náznak děje. Zajímavá stylizace kamery s množstvím záběrů v mlze, které zakryly mnoho nedostatků ve výpravě filmu. Sympatické výkony neherců. NEGATIVA: Hmm to by bylo na dlouho. Úděsná levnost filmu. Roztahanost. Opravdu až moc prostoru věnovaného sexu (ale tohle je vlastně Francův standart). Korunu trapnosti nasadila jakási nesmrtelná hraběnka, v podání nějaké odkvetlé pornohvězdy. Celou dobu, co byla na plátně, se jen nahá válela v posteli. A fakt to nebylo smyslné. Na to, že byla nesmrtelná, nakonec zahynula docela zvláštním způsobem.... Čím déle jsem na film koukal, tím víc mě nudil a postupně jsem jen strhával hvězdičky. Trvat o deset minut víc, tak dám taky odpad.(14.8.2006)

Ukrutný film, ve kterém je od začátku všechno špatně. Kamera, střih, herecké výkony, scénář, dialogy... prostě úplně všechno, na co si vzpomenete. Přesto mu musím dát plný počet, protože pokud mi do toho něco nevleze, tak mi tento film přidal několik let - nasmála jsem se jako už dlouho ne. Hlavně musím zmínit nedosažitelný český dabing, něco takového bych si nevymyslela ani ve snu. Jedna z prvních scén: punková kapela Killer Barbies jede ze štace na štaci dodávkou, kde se po cestě spolu různě muchlují, z kazeťáku řve nahlas rock. V tom jeden z mladých rebelů pronese: "Mám hlad - Sharon, udělej nějaké chleby...." - V tomto okamžiku si mne film získal a zůstalo tomu tak po celou dobu jeho trvání, včetně scén s liliputy (každý správný film by měl obsahovat několik), přes velmi dlouhou masturbaci hraběnky až k nekonečnému sexu dvou z "muzikantů" na zadním sedadle dodávky, při kterém dvojce liliputů vymění plastikové barbíny zavěšené na okně za vycpaného netopýra, na což souložící dívka zareaguje až po chvíli křikem:"Netvor! Démoni!"... Spoiler: při bližším ohledání dojdou k závěru, že jim neublíží a dlouhovlasý mladík za minutu prohlásí: "Je to loutka." Všudypřítomná hudba (ať už šlo o skutečné skladby, např.rockové či příbuzné, nebo o výtečný klavírní doprovod, který zněl, jako když tříletému dítěti ukážete poprvé klavír a dovolíte mu do něj svévolně třískat) dokreslovala onu báječnou atmosféru a mnohokrát mne rozesmála, aniž by se ve filmu cokoliv podstatného dělo. Úžasný gay-muzikant se svou spisovnou mluvou a uměním obsluhovat parní válec dělá ve filmu i pro film mnoho, i když jsem si původně myslela, že půjde jako první.(12.3.2014)

• Ajvngou

Když jsem si to ve videopůjčovně stejně jako POMO půjčoval za 30,- a na zadním obalu jsem nadšeně četl hlášku: "legendární horror". Natěšením, že jsem objevil nějakou skrytou perlu se mi prsty u nohou zkroutili do tvaru půlměsíce. Po zhlídnutí do poloviny jsem nevydržel a musel jsem TO vypnout neboť hrozilo akutní selhání srdce (postelovo-mikrobusové scény) a z neustále nevěřícně otevřených úst začali vycházet sliny. No bída, co si budeme povídat. Pravda ale je, že na tenhle film jsem nikdy nezapoměl.(21.5.2006)

• - Původně se film jmenoval Killer Barbies, což je jméno skutečné punkrockové kapely, která hraje ve filmu, ale společnost Matell neumožnila použít jméno Barbie, na kterou má ochranou známku. Proto byl název filmu stejně jako veškeré odkazy na kapelu ve filmu změněny na Killer Barbys. K intervenci firmy Mattel nicméně došlo patrně až po natočení větší části filmu, protože lze často spatřit původní nápisy "Killier Barbies", ať již na automobilu, na bicích atp. (hladass)

• - Kapela Killer Barbies si musela po skončení natáčení pořídit novou dodávku, protože tu starou zničili v závěru filmu. (Xeelee)