Maso pro zámeckou paní

Horor / Hudební / Komedie

Španělsko, 1996, 87 min

Jesús Franco

Daniel White

Proč to tu všichni "odpadujete!"? Já jsem se teda tou brakovostí, dementníma hláškama a velmi laciným příběhem královsky bavil! :-D Asi na mém dojmu má lví podíl vysmátá atmosféra z Festivalu otrlého diváka 2014, ten příšerný český dabing (příšerně k popukání) a patrně bych si to těžko pustil doma, ale Masíčko mě dokázalo nemálokrát vytlemit! A za doprovodu velmi "chytlavého" songu! Navíc smrt parním válcem je asi ta nejpomalejší, co lze spatřit! :-D(9.3.2014)

• Campbell

No tohle byla ale sračka. Od Franca jsem čekal nenáročnou kravinu ale tohle bylo trošku moc, příběh je stupidní a v tomhle filmu se odehraje takovejch náhod že ani režisér nemohl myslet vážně že se tohle může stát. Ale i tak ten příběh není vyloženě zbytečnej. Co se mi na tomhle filmu jako jediné líbilo bylo to že se Franco pokoušel o atmosféru, která sice ne vždycky vyšlaale díky parádní mlze tu bylo aspon na co koukat, herci jsou extra špatní a hlavně hlavní hrdinka je šíleně otravná. nejvíc mě zaujaly ale rekvizity, proč když jeden magor sundá mrtvolu tak se ta mrtvola ne a ne hnout:-) A proč se hlavní hrdince neustále ohýbá nůž jako kdyby byl z papíru? Je to blbost na jedno zkouknutí a ani to za to nestojí.(15.6.2014)

• Ajvngou

Když jsem si to ve videopůjčovně stejně jako POMO půjčoval za 30,- a na zadním obalu jsem nadšeně četl hlášku: "legendární horror". Natěšením, že jsem objevil nějakou skrytou perlu se mi prsty u nohou zkroutili do tvaru půlměsíce. Po zhlídnutí do poloviny jsem nevydržel a musel jsem TO vypnout neboť hrozilo akutní selhání srdce (postelovo-mikrobusové scény) a z neustále nevěřícně otevřených úst začali vycházet sliny. No bída, co si budeme povídat. Pravda ale je, že na tenhle film jsem nikdy nezapoměl.(21.5.2006)

Ukrutný film, ve kterém je od začátku všechno špatně. Kamera, střih, herecké výkony, scénář, dialogy... prostě úplně všechno, na co si vzpomenete. Přesto mu musím dát plný počet, protože pokud mi do toho něco nevleze, tak mi tento film přidal několik let - nasmála jsem se jako už dlouho ne. Hlavně musím zmínit nedosažitelný český dabing, něco takového bych si nevymyslela ani ve snu. Jedna z prvních scén: punková kapela Killer Barbies jede ze štace na štaci dodávkou, kde se po cestě spolu různě muchlují, z kazeťáku řve nahlas rock. V tom jeden z mladých rebelů pronese: "Mám hlad - Sharon, udělej nějaké chleby...." - V tomto okamžiku si mne film získal a zůstalo tomu tak po celou dobu jeho trvání, včetně scén s liliputy (každý správný film by měl obsahovat několik), přes velmi dlouhou masturbaci hraběnky až k nekonečnému sexu dvou z "muzikantů" na zadním sedadle dodávky, při kterém dvojce liliputů vymění plastikové barbíny zavěšené na okně za vycpaného netopýra, na což souložící dívka zareaguje až po chvíli křikem:"Netvor! Démoni!"... Spoiler: při bližším ohledání dojdou k závěru, že jim neublíží a dlouhovlasý mladík za minutu prohlásí: "Je to loutka." Všudypřítomná hudba (ať už šlo o skutečné skladby, např.rockové či příbuzné, nebo o výtečný klavírní doprovod, který zněl, jako když tříletému dítěti ukážete poprvé klavír a dovolíte mu do něj svévolně třískat) dokreslovala onu báječnou atmosféru a mnohokrát mne rozesmála, aniž by se ve filmu cokoliv podstatného dělo. Úžasný gay-muzikant se svou spisovnou mluvou a uměním obsluhovat parní válec dělá ve filmu i pro film mnoho, i když jsem si původně myslela, že půjde jako první.(12.3.2014)

• Asia_Power

Jesús Marjá ééé teda Franco, co to kurva bylo? Už jen ta debilní jména mě měla odradit. Silvia Superstar, Pepa Lópezů, Charlie Chaplin (ne tenhle ne) ... To se banda pornoherců a pornohereček rozhodla, že si po anální scéně dají pauzu a natočí horor, aby holkám před orální scénou vysmrádlo z huby. Výsledek se nedá nazvat jako úplně nepodařený...to by ho nevystihlo...totálně na piču ho vystihuje mnohem lépe, věřte mi já to viděla, já to zažila, já vím o čem kurva píšu a tohle fakt nejde ani v kombinaci s alkoholem, trávou a trojitou dávkou antidepresiv. Jak to mohlo nahrabat 19% to je pro mě větší záhada než ta v Blair Pitch...(24.11.2015)

• - Původně se film jmenoval Killer Barbies, což je jméno skutečné punkrockové kapely, která hraje ve filmu, ale společnost Matell neumožnila použít jméno Barbie, na kterou má ochranou známku. Proto byl název filmu stejně jako veškeré odkazy na kapelu ve filmu změněny na Killer Barbys. K intervenci firmy Mattel nicméně došlo patrně až po natočení větší části filmu, protože lze často spatřit původní nápisy "Killier Barbies", ať již na automobilu, na bicích atp. (hladass)

• - Kapela Killer Barbies si musela po skončení natáčení pořídit novou dodávku, protože tu starou zničili v závěru filmu. (Xeelee)