Maso pro zámeckou paní

Horor / Hudební / Komedie

Španělsko, 1996, 87 min

Jesús Franco

Daniel White

Hezký punkrockový videoklip! K tomu navíc úplněk, vytí vlků, mlha, hrad a mumie před rozkladem, kterou zachrání jen lidská krev (ale nepotřebuje jako Alžběta vysloveně panenskou). Něco nahoty (tentokrát je naplno ta mužská...) a ukřičeného sexu (s noži), rozkošné gore (nože, kosa, let z okna a především parní válec - ten byl fakt k popukání, tedy ten paňák naplněný vnitřnostmi) a opět všudypřítomná mlha. A také svíce, svícny a jeden menší výbuch. A ječící nahatá děv(k)a s uslintaným blbem s kosou v patách. Nejlepší je samozřejmě muzika! Ano, ptákovina, ale se slušným (místy) vizuálem a v kontextu všech odpadů pro mne zábavná. Běžný divák tohle dílko zřejmě (dle hodnocení) nevydýchá...(17.12.2015)

• Ajvngou

Když jsem si to ve videopůjčovně stejně jako POMO půjčoval za 30,- a na zadním obalu jsem nadšeně četl hlášku: "legendární horror". Natěšením, že jsem objevil nějakou skrytou perlu se mi prsty u nohou zkroutili do tvaru půlměsíce. Po zhlídnutí do poloviny jsem nevydržel a musel jsem TO vypnout neboť hrozilo akutní selhání srdce (postelovo-mikrobusové scény) a z neustále nevěřícně otevřených úst začali vycházet sliny. No bída, co si budeme povídat. Pravda ale je, že na tenhle film jsem nikdy nezapoměl.(21.5.2006)

Proč to tu všichni "odpadujete!"? Já jsem se teda tou brakovostí, dementníma hláškama a velmi laciným příběhem královsky bavil! :-D Asi na mém dojmu má lví podíl vysmátá atmosféra z Festivalu otrlého diváka 2014, ten příšerný český dabing (příšerně k popukání) a patrně bych si to těžko pustil doma, ale Masíčko mě dokázalo nemálokrát vytlemit! A za doprovodu velmi "chytlavého" songu! Navíc smrt parním válcem je asi ta nejpomalejší, co lze spatřit! :-D(9.3.2014)

• dwbmb

Nemůže to být odpad, protože film rozhodně není zbytečný. Je to film tak moc tragický, že se od začátku do konce stěží přestanete smát. V kombinaci s naprosto nepovedeným českým dabingem je to jeden z nejzábavnějších filmů, na kterých jsem kdy v kině byl. Festival otrlého diváka 2014. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano (slušná dávka full frontalů)(8.3.2014)

• Campbell

No tohle byla ale sračka. Od Franca jsem čekal nenáročnou kravinu ale tohle bylo trošku moc, příběh je stupidní a v tomhle filmu se odehraje takovejch náhod že ani režisér nemohl myslet vážně že se tohle může stát. Ale i tak ten příběh není vyloženě zbytečnej. Co se mi na tomhle filmu jako jediné líbilo bylo to že se Franco pokoušel o atmosféru, která sice ne vždycky vyšlaale díky parádní mlze tu bylo aspon na co koukat, herci jsou extra špatní a hlavně hlavní hrdinka je šíleně otravná. nejvíc mě zaujaly ale rekvizity, proč když jeden magor sundá mrtvolu tak se ta mrtvola ne a ne hnout:-) A proč se hlavní hrdince neustále ohýbá nůž jako kdyby byl z papíru? Je to blbost na jedno zkouknutí a ani to za to nestojí.(15.6.2014)

• - Kapela Killer Barbies si musela po skončení natáčení pořídit novou dodávku, protože tu starou zničili v závěru filmu. (Xeelee)

• - Původně se film jmenoval Killer Barbies, což je jméno skutečné punkrockové kapely, která hraje ve filmu, ale společnost Matell neumožnila použít jméno Barbie, na kterou má ochranou známku. Proto byl název filmu stejně jako veškeré odkazy na kapelu ve filmu změněny na Killer Barbys. K intervenci firmy Mattel nicméně došlo patrně až po natočení větší části filmu, protože lze často spatřit původní nápisy "Killier Barbies", ať již na automobilu, na bicích atp. (hladass)