Revizoři (TV film)

Československo, 1976, 13 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Luboš Fišer

Setkal jsem se s tímto již vícekrát, že obsah vykecá naprosto celý příběh, od začátku, do konce. Takže jsem se na tento příběh o Češích díval asi jen proto, abych mohl hodnotit. Průměrný, víceméně smutný příběh. Zajímavé bylo sdělení revizora, že v jednom vlaku podnikl zátah na černé pasažéry se čtyřmi průvodčími! Inu, produktivita práce v roce 1976.(25.10.2016)

Jak dostat revizora československých drah do úzkých. Příběh byť úsměvný je po citové stránce ke starému člověku spíše tragédií. Inu, i mistr tesař se někdy utne. Konverzační povídka z prostor vlakového kupé, kde vynikl v roli vlakového revizora Miloš Nedbal a nutno podotknout, že svým projevem velmi připomenul Jaroslava Marvana z jeho dvou známých filmů o revizoru Andělovi.(30.12.2016)

Usmevna nebo smutna bakalarska povidka - zalezi na uhlu pohledu.. Nemohu si pomoci, ale tady je docela tezke hodnoceni uz kvuli uhlu pohledu. On tu vlastne neni zadny vitez a minimalistickym herectvim lze docilit velkych veci. Diky panu Dietlovi zde dostali prostor dva skveli herci - M. Nedbal, ktery haji svou cest coby nekompromisni revizor a pan Kepka v roli podstiveho cerneho pasazere.(27.5.2016)

Černobílá bakalářská povídka o mladším muži, který si nestihl koupit lístek, a jak už to tak bývá, zrovna kontroloval lístky revizor. A protože mladší muž je také revizor, jen ne ten na československých drahách, není daleko k nedorozumění. Typicky hrající Miloš Nedbal nemá v příběhu protivníka, protože Jaroslav Kepka snad ani nehraje, prostě svůj part jen odstojí. Škoda hereckého projevu, jinak to je klasická bakalářská povídka s mizivou pointou, ale pár vtipnými okamžiky. PS: v roli průvodčí je k nepoznání mladá Iva Hüttnerová(20.1.2017)

"Já nemám asi pravdu, ale docela určitě pravdu.."(25.10.2016)