Právnik Francesco (Fabio De Luigi) a veterinárka Claudia (Laetitia Casta) sú už dlho veľmi dobrými priateľmi. Nie sú medzi nimi žiadne tajomstvá – až kým nepríde Giovanni (Adriano Giannini) a Claudia sa nerozhodne vziať si ho. Francis si uvedomuje, že priateľstvo medzi mužom a ženou nie je tak jednoduché, ako si doteraz myslel. (Arsenal83)

Ukázka z filmu 5

Anderton

Film pôsobí dojmom, že scenár bol napísaný zhruba pre dvadsiatnikov, avšak žiaden mladý herec nemal čas a tak si postavy zahrali štyridsiatnici. Jedinou zmenou bolo iba prepísanie zamestnania hlavnej postavy. Je z nej úspešný právnik, avšak s myslením puberťáka. Keďže som nutne potreboval vidieť nejaký oddychový výplach, tak som sa v tomto zmysle dobre pobavil na účet tvorcov a ich naivite. Prečo nie, len treba rátať s tým, že tu muž v strednom veku "konečne" zisťuje, ako to vlastne s tými priateľstvami medzi mužmi a ženami je. Záverečných 15 minút je myslím veľmi slušných a nakoniec môžu aj za nadhodnotené konečné percentá. 50% ()

angel74

Giovanni Veronesi natočil pohodovou letní vztahovku, u níž se nemusí moc přemýšlet a zároveň dokáže příjemně zpestřit večer. Absolutně mě fascinoval představitel hlavní role Fabio De Luigi, kterého jsem doteď vůbec neznala. Svůj nesporný komediální talent naplno rozjížděl zejména v okamžicích, kdy v důsledku nepatrných psychických traumat přicházel o hlas. To jsem se fakt hodně chlámala. Přitom jsem si ale stačila uvědomit, že tyto scény by úplně ztratily kouzlo, kdyby byl film dabovaný. (75%) ()

Enšpígl

Taková nenáročná italská pičovinka o ničem, která ale nenasírá, navíc ty spoře odděný sexy italky, to je příjemné plus filmu. ()

Arsenal83

Presne tak, súhlasím s tým, že film má scenár ako pre pubertiakov a mladých odrastených dvadsiatnikov, ktorí mali tajné lásky a tie chcú oživiť, pretože sú ako Dante Alighieri, ktorý tiež raz za pár rôčkov okukoval svoju Lauru a nakoniec mu umrela bez toho, aby vedela, že bola milovaná a stala sa súčasťou ľúbostného príbehu, ktorý prežil stáročia. No ale aj tak sa to pozerá dobre, lebo je tam typický chrup Letície Kastovej a síce už tam nemá osemnásť, ale stále to je taký obrázok, ktorý v dobrom svetle vie dobre vyzerať. A má to aj svoju komediálnu stránku, ktorú udržiava čoby zachrípnutý advokát Fabio De Luigi, ktorý je takým nenápadným talianskym Clavierom. ()

kolemjdouc

klasická jednoduchá,groteskní, italská konverzačka.Plná pitoreskních postaviček.Když ženská rozhodne že si chlap užil dost..... a šmyk.. problém je i 180 stehů... .Neříkám já ,ale ten advokát.Myslím,že scénář vlastně popsal chování kudlanky nábožné:přilákat,použít a sežrat. ()

• Celý film bol natočený v Apúlii, presne v Trani. Natáčanie začalo 30. augusta 2013 a trvalo 7 týždňov. (Arsenal83)