Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

CyriC odpad!

Problém je, že je to prostě moc "try hard". Nedosahuje to takové úrovně kretenismu jako Surf Nazis must die. Nedosahuje to takové míry zábavnosti jako Gay niggers from the outer space ani takové úrovně fakace konvencí jako cokoliv od Uwe Bolla. Postrádá to nějaký charakter nebo kouzlo. Duši. Verbal to popsal dobře. ()

PEZ

Kazdy fanusik zombie zanru by mal spozorniet. Navyse ked ide o film z nasich koncin! Neuveritelne sa stalo skutocnostou a nasincom sa podarilo natocit dobry zanrovy film! Je sice citit amaterske podmienky a nulovy rozpocet (hovori sa o zanedbatelnej sume 20 000 Eur), ale nie je napriklad velmi badat, ze sa film tocil neuveritelnych 8 rokov. Bavil som sa nadmieru, navyse v kine, kazdemu tuto moznost odporucam (este stale film premietaju!). Nadsazka, humor, ale aj zrucnost pri natacani, vidiet, ze mali natacanie na starost ludia s velkym entuziazmom. Niektore sceny legendarne. Velmi rad po case kuknem znovu a prajem borcom co najviac predanych DVD (k dostaniu za 8 Eur) a dalsi pocin s uz normalnejsim rozpoctom. Solid fun. 8/10 ()

sackrebleu

Výborné od úvodu až po záverečné titulky a pomenovanie jednotlivých postáv! Taktiež som bola celkom prekvapená tým, ako profesionálne to celé vypadalo (pokiaľ si teda odmyslíme tých hrajúcich nehercov.) ()

Torgal

Keďže je to amatérsky film natočený nadšencami, nebudem vyčítať výpravu (jedna rozpadajúca sa škola), herecké výkony (v neakčných scénach desivo otrasné) ani príbeh (v podstate žiadny) a dialógy. Napriek všetkému som sa totiž bavil. Autori presne vedeli čo točia - krvavý béčkový zombie masaker - a to sa im podarilo s obmedzenými prostriedkami výborne. Masky sú veľmi slušné, spôsoby likvidácie nemŕtvych hôrd variabilné, krv strieka prúdami a akcia je podaná nečakane dobre. V hlavných úlohách sú navyše fešné devy v sexi pionierskych rovnošatách, tak čo viac si želať. 6+/10 ()

Barka88 odpad!

Dalo se to vydržet asi tak 20min. Chápu, že je to amatérská tvorba s rozpočtem nula nula prd, ale víc už sem se snad nudila jen u Mařenky přemožitelky. Špatné... ()

kolibricek

Dneska jsem si dala zombie premiéru po slovensku, ani jsem nedoufala že to dokoukám. Někteří neherci jsou opravdu na pěst ale jinak je to chytlavé. ()

Durgas

Treťotriedny dej, efekty, hlášky a vlastne všetko! Céčková zombičina ako prasa, a keď si ešte zoberiem ako amatérsky to vzniklo, musím smeknúť klobúkom. Samozrejme nič prevratné, ale na Slovensku máme konečne vlastnú zombičinu a bavil som sa teda vrámci žánru kráľovsky. Postava školníka perfektná. Zamrzí snáď len nedokonale zvládnutá atmosféra socializmu (Polícia? Snáď VB!) a prílišné tlačenie na pílu vulgarizmov. ()

jan72

Ťažko hodonotiť. V TV to označili podtitulom "amatérsky komediálny horor" - výstižné. Zaujali ma zväzáčky v sukničkách likvidujúce zombíkov samopalom, či kladivom. Čo tam ešte bolo? Aha, (hekto-)litre krvi, Škodovky 120 - v jednej z nich s nápisom VB je nakoniec ruský školník rozstrieľaný vrtulníkom, interiér ZŠ ako v tej mojej z 80.rokov, zaujímavé záverečné titulky až sa mi tam tie zväzáčky stratili. Trochu mi vadil zvuk, chrčanie a revanie zombíkov - ale to oni asi tak bežne komunikujú. ()

mazic

jako odborník na zombie filmy jsem byl šokován kvalitou slovenského filmu. Hláška: "velká přestávka" ve mě zůstane dlouho!!! na školníka jsem byl hrdý jako by to byl můj otec. bohužel slovenský film je tímto degradován na na éru před tímto filmem a po něm. tím pádem si myslím, že slovenský film je po zbytek století mrtvý, pže překonávat tento skvost se nebude chtít nikomu riskovat. čest kvalitě, čest slovensku, čest šíleným školníkům!!!! ()

GTS_PUNK

Teraz mám dilemu a neviem, čo je horšie - či to, že na Slovensku netočíme takmer žiadne filmy alebo to, že keď už nejaký natočíme, tak z toho vznikne niečo ako Socialistický Zombi Mord. Naozaj, prísť s nápadom natočiť na Slovensku "slušný" horor, keď nevieme poriadne točiť všetko ostatné? Nie! Poďme na to postupne a nepúšťajme sa do projektov, o ktorých už dopredu vieme, že sa neskončia úspešne. A to, že s úspešne nemôže skončiť ani tento film, som vedel hneď po prvých dialógoch viacnásobne predabovaných postáv, ktorým vôbec nesedeli hlasy a v niektorých prípadoch zneli doslova komicky, fádne a bez akejkoľvek snahy o prácu s hlasom. Od hlasov by som mohol kritizovať ďalej všetko ostatné, ale to je najjednoduchšie, nie? Aspoň snahu by sme tvorcom nemali upierať a vyzdvihnúť by sa dalo aj niekoľko málo tých pozitív prvého slovenského zombie hororu. Jednou z nich bol školník Sergej, ten strčil do vrecka absolútne všetky ostatné postavy a vystupovaním psychopata s ruským prízvukom strieľajúcim po všetkom, čo sa pohne, ma dostal. Dlho som sa nenasmial na žiadnej postave tak, ako na ňom a vedel by som si ho kľudne predstaviť aj v nejakom komediálne ladenom snímku, pretože podobná postava cvoka sa hodí takmer do všetkého a prinúti vás sa úprimne od srdca zasmiať. Za druhú pozitívnu vec na filme pokladám pekné herečky napasované do zväzáckych uniforiem a s minisukňami, pričom pozornému oku diváka dozaista neuniklo viacero zaujímavých záberov na rôzne časti tiel, ktoré ich kostýmy v boji so svätojurskými zombíkmi odhalili. Socialistický Zombi Mord sa hodnotí zvláštne - na jednu stranu to chce naozaj uznanie pre tvorcov a hercov, že nadšene dielo dokončili, na druhú stranu sa však nemusíme tváriť, že sme na Slovensku vytvorili najlepší horor roka. Ale kto vie, možno za takých 324 rokov, keď sa bude točiť re-make tohoto filmu, sa tvorcovia pri 3D efektoch presunú od počítačov Atari k lepším mašinám, dievky z pod Tatier toho ukážu ešte viac a po Obchode na korze to bude druhý slovenský Oscarom ocenený film. Dovtedy to však stále bude tá východoeurópska postihnutá sestra Resident Evil. ()

Tormentor665

Takhle jo, bratia. Čekal jsem, co z toho vzejde. Začíná to se Sověty v amerických plynových maskách, toporné výkony mladých nadšenců (hlášky za začátku nic moc) rovněž mnoho neslibují, ale jakmile přijde masakr, tak jsem doma. Líbilo se mi rovněž, jak se naložilo se socialismem. Žádné praktiky normalizační TÉVÉ, žádný Občanský průkaz, prostě nadlehčený humor, ne nepodobný kubánskému Juanovi Smrti. Dle tradice zombie filmů za všechno může armáda. Důkazem budiž školník s kulometem:-) ()

JimDeNiro

S nadšením pro nadšence za 80%. Bavilo mě to,krve bylo dost. A co, že je to amatéřina. U nás by se to ani nenatočilo... :-) ()

Marator

Amatérský film v amatérském provedení. Moc se to hodnotit nedá. Horší ani lepší to být nemohlo. Každopádně snahu tvůrcům nelze upřít. ()

haffen

Miestami celkom slušný film kedy som chcel tomu dať 3*, ale posledných cca 20 minút to zabilo stiahlo film do Asylum vôd. Žiaľ... keby to šlo ešte viac smerom survivalu, tak by urobili lepšie. ()

toty

Tak konečne môžem po pozretí tohoto filmu aj ja napísat svoje pocity a zhodnotím to takto: U nás na Slovensku spraviť takýto nízkorocpočtový film je ozaj kumšt. Rasto sa toho chopil ako vedel aj s celým svojím štábom. Samozrejme že film sa točil s časovými odstupmi a teraz by to možno vyzeralo trošku inakšie ako na začiatkoch natáčania. Som bol velmi spokojný a ako hororový fanda som tu dostal ponúknuté okrem krvavých mordov pionierok v socialistických uniformách aka. CCCP aj dávky humoru,zábavy a akčnosti. Litre krvy sa valili školou,zombie mordy ako sa patri. Presne som dostal co som chcel a malokde to platí ako pri tomto filme, za málo penazí veľa muziky. ()