Boj o Hedvábnou stezku

Daniel Lee

Daniel Lee

Henry Lai

Jackie Chan

Hezká pohádka o přátelství.. Megašílenej Adrien, historická hudba, krásný čínský prostředí a kultura. ALE, je to straaaaašně predictable, beeee, to je přece nudaaa. Slepej uřvanej kid mi šel chvílema na nervy.. A těch pět minut příběhu z přítomnosti ? Tak to je úplnej úlet.. Jinak to ale ničim nějak extra neurazí, prostě taková pohodinda..(20.3.2015)

Nakonec celkem neškodná blbinka z Jackiem Chánem, který sice již taky viditelně stárne, ale pořád se dá na něj koukat. Příběh sice pro mě není úplně to pravý ořechový, ale plusem je, že se to nebere úplně vážně a není tam moc Čínský propagandy. Jenom škoda přehnaný délky.2 hodiny jsou na podobnej epos už moc.50%(17.6.2015)

• 666teen

Kde udělali soudruzi z Pekingu chybu? Vlastně skoro všude. A taková to mohla být výpravná bajka. Ale je tu pár kdyby. Kdyby se do pohádky o hrdinných obráncích Hedvábné stezky nepokoušeli naroubovat římské legie, kdyby ChuAn neměl hubu Jackieho Chana, kdyby nezpíval, kdyby nezakládal pouštní OSN, kdyby. Kdyby měli rozum, mohli mít Bitvu třiceti šesti armád, pár draků navrch a v kolonce žánr napsáno akční fantasy. Tohle je jenom podivný, čínský, akční prasopes, který má v rodokmenu omylem i Cusacka a Brodyho.(8.7.2015)

Rozpočet $65miliónovTržby USA $74,068Tržby Celosvetovo $121,540,000▐ veľmi rozpačito podané, raz sa to tvári uvoľnene potom až príliš krvavo vážne, moc nevyvážené, k tomu zlé obsadenie hlavne John Cusack a Adrien Brody sa dosť nehodili do daných úloh, Jackie Chan v jeho klasickej mentorskej polohe ešte ako tak ujde, súboje na tak veľkú výpravnosť neprinesú požadované veľkoleposť, zopár dobrých scén sa odohrá hlavne pri stavaní pevnosti ale ináč dosť nezvládnutý projekt, kde sa nezmyselne skáče medzi scénami, príbehom, až je z toho pekný guláš a to popri tom nemalo až tak zlú kostru príbehu /40%/(15.12.2015)

• pepa3rd

Na základě skutečné události natočili něco, co je jen těžko uvěřitelná změť bojů, aliancí, prázdného filozofování, trapných hlášek o hrdinství a nepochopitelného chování snad všech postav. Jen velmi těžko si člověk dokázal udělat pořádek v tom, proč která postava jedná právě tak jak jedná, protože kolikrát netušil kdo je kdo a vlastně ani kde je kdo. Zmatený střih nás přenáší z jednoho místa na druhé a z minulosti do přítomnosti, abychom se podívali na zmatený boj všech proti všem, nekonečné zpomalovačky hrdinských smrtí a opakující se záchrany na poslední chvíli. To vše proložené chorálem v podání římské legie a hodspodskou vodrhovačkou, kterou pro změnu spáchají čínské jednotky. Absenci smysluplného scénáře, špatnou režii a hrozný střih tak nezachrání ani pompézné výprava a velkolopé bitevní scény. Obrovská škoda, protože na historii založené jádro příběhu bylo více než zajímavé a peňíze tomu projektu opravdu nechyběly. 40 %(1.5.2016)

• Siwon

• - S rozpočtom 65 miliónov amerických dolárov ide o tretí najdrahší film v histórii čínskej kinematografie. (mh825)

• - Mel Gibson bol zvažovaný do hlavnej úlohy. (H4ku11)

• - Kredit akční choreograf sdílí He Jun a JC Stunt Team. (Rominator)