poster

Boj o Hedvábnou stezku

 • Čína

  Tchien ťiang siung š'

 • Čína

  Tian jiang xiong shi

 • Čína

  天将雄师

 • Slovensko

  Boj o Hodvábnu cestu

 • Hong Kong

  Dragon Blade

 • Velká Británie

  Dragon Blade

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický

Čína, 2015, 127 min

Režie:

Daniel Lee

Scénář:

Daniel Lee

Hudba:

Henry Lai

Producenti:

Jackie Chan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lopata555
  *****

  I keď je to len rozprávka ale skvelo zahraná! Ja som tým hercom uveril všetko. Brody zahral toho Tibéria tak výborne, že sa teším na pomstu od momentu keď sa dostaví na plátno :o. Divožienka Peng Lin ma upútala hneď na prvý pohľad a aj preto škoda, že jej tam nebolo viac. Súboj ala opretie o ženský hrudník bolo velice dojemné a romantické (robím si prdel, ale v tom momente by som kludne menil s pánom Chanaom). Na záver dodám, že v rámci histórie je to konina. Lenže ten film som ja chápal aj tak inak. Bol o kamarátstve. Ukázal, že aj dva rozličné národy sa vedia skamarátiť a pomáhať si. Ukázal aj to, že oddanosť ku niekomu môže trvať na veky, len treba mať dobré zásady. P:S film Gladiátor bol tiež nepresný ako riť, no tomu to dajako ľudia nevyčítajú ...(17.11.2015)

 • VasaX
  ***

  Dávka čínského sjednotitelského patostu, tentokrát z nějakého důvodu s Cusackem a Brodym a creepy dítětem, co zpívá v latině. Umírá se tu pomalu jak ve Hře o trůny, staví se tu zdi pomocí klecí (takže to není patent americké armády na blízkém vychodě ale starobylá římsko-čínská technologie), bojuje se tu a kamarádí se tu mezi národy. Nic zázračného se nekoná. Největší záhada celého filmu je, proč se to v angličtině jmenuje Dragon Blade...(26.4.2016)

 • misterz
  ***

  Sladko-bôľny príbeh s multi-kulti pozadím, ktorý ma moc nenadchol. Netvrdím, pár scénok bolo zaujímavých, ako napr. keď opravovali mesto, no zvyšok bol až príliš okato sentimentálny a plný nudnej vaty. Zato ma však upútala fantastická výprava, akcia a hlavne jednotlivé postavy. Najmä A. Brody v postave totálneho nechutného záporáka bol perfektný, človek mal chuť zaškrtiť ho už len preventívne. Ani chlapec nebol zlý, taký zvláštny baladicko-zasnený zjav, ešte len dieťa no jednaním ako dospelý. Čistý priemer. 60/100(5.7.2016)

 • Ombak▼Penari
  ***

  Lidi zlatí, to byl příšerný kýč. U spousty scén jsem měl chuť se nepatřičně smát, ale jako celek to kupodivu nakonec fungovalo docela dobře. Nicméně člověk prostě musí přistoupit hned ze začátku na fakt, že tohle je prostě asijský historický popcorn, možná by se dalo říct i válečná pohádka. A pak to relativně jde - římští vojáci s budovatelskou písní na rtech a bratrským citem v srdci pomáhají budovat čínské město a stihnou se při tom náramně bavit a užít si spoustu legrace s jejich novými asijskými kamarády, protože kluci prostě drží pohromadě. Bojové a částečně i bitevní scény jsou vedené spíš po asijsku, což při pohledu na římské zbroje vypadá jako náramná taškařice. Vývoz snímku na západ zajišťují nejen římské reálie, ale také John Cusack a Adrien Brody, sekundující Jackie Chanovi. Prvně jmenovaný mě už poněkolikáté přesvědčil o tom, že je to dřevo s telecím výrazem a charismatem reklamy na bublaninu. Sorry, ale ať prostě do podobných hrdinských rolí neleze a budeme kamarádi. Naproti tomu Adrien Brody svého záporáka dokonale prodal a démoničnost jeho postavy je snad tím nejlepším, co snímek může nabídnout. Tenhle chlap prostě umí hrát. Není divu, že jsem tomu parchantovi fandil nejvíc. Koukám, nakonec jsem ten snímek vlastně celý sepsul. Ale ono to není špatné a pořád se tam něco děje a někdo s někým bojuje a blyští se zbroje až oči přecházejí. Jen je to prostě takové strašně pitomoučké...(21.7.2015)

 • Big Bear
  **

  Chtěl jsem tomu dát šánci... Mám rád filmy z doby slavného Říma. Obdivuji tu civilizaci. A tak mám co jsem chtěl. Vidět Jackie Chana jako centuriona římské legie, to vám věřte nebo ne bude opravdu stačit vidět jednou za život. Hned na začátku filmu jsem si mylslel, že to bude taková ta asijská tuctovka s Chanem. Takové ty jak já říkám mlátičky, okopávačky, obskakovačky občas s komickým (čínským tedy nevtipným) momentem. Ten zde nastal hned při prvním při souboji, když Chan sáhl čínské Xeně na prsa... Pak se tam ale objevil Cusack (ne Ŕímany mu už nedávejte) se svojí legií a začalo si to hrát na vážnou strunu. Přátelství mezi národy, filozofování o míru.. Ble... Nakonec se do toho vloží echt záporňák Brody (ne tomu Římana už opravdu ale opravdu nedávejte!!!) a začnou zase ty okopávačky obsakovačky a bitky v čínském dříve hong-kongstém stylu. Závěrem všeho je velká bitva z níž kousky stály za vidění. Celý film je značně afektovaný, Číňané asi dlouho neudrží myšlenku a tak jak známe z čísnských filmů, řada momentů se nám často opakuje, zejména těch dojemných. Sám Chan pokud zrovna nebojuje nebo si nedrží nějakou tu krvácející ranku se kterou by každý z nás ostatních šel mrtev k zemi prakticky zbytek filmu brečí... Prostě děs. Římané mají na sobě nějaká zlatá brnění, meče značně futuristické, štíty z pancíře německých tanků a nějakou větší reálnost v tom nehledejte. Pravda Ŕím potřeboval hedvábí a s Čínou existovaly diplomatické a obchodní kontakty ale tohle celé bylo hodně ulítlé. Už jen fakt, že římský legionář používal krátký římský meč galium hlavně k bodání zpoza štítu zde byl zcela popřen a z každého pěšáka je tu šermíř jak ze šestnáctého století...Brody měl u šermu mečem v jednu chíli i ruku za zády :-) ! Dávám za dva práporky. * *(30.9.2017)

 • Siwon

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace