Reklama

Reklama

Boj o Hedvábnou stezku

  • Čína Tchien ťiang siung š' (více)
Trailer 1

Když zkorumpovaný římský vůdce Tiberius (Adrien Brody) přijíždí v čele obří armády, aby si nárokoval Hedvábnou stezku, Huo An (Jackie Chan) se skupinou zkušených bojovníků spojí síly s elitní legií zběhlých římských vojáků vedených generálem Luciem (John Cusack) a pokusí se zajistit křehkou rovnováhu sil v regionu. V touze ochránit svou zemi a své nové přátele shromáždí Huo An válečníky 36 etnik, kteří se postaví na odpor Tiberiovi v neskutečně velkolepé bitvě. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (160)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ono je to celkově docela průměrné, ale v některých filmech je něco, co vás baví. A v tomhle případě to byli herci, v jejichž podání mi ani nevadilo, že jsou některé postavy moc jednoduché a některé zase moc patetické. Je to přesně ten mix historie, s přece jen trochu malým množstvím akce, a výbornými herci, který mi sedl. ()

VasaX 

všechny recenze uživatele

Dávka čínského sjednotitelského patostu, tentokrát z nějakého důvodu s Cusackem a Brodym a creepy dítětem, co zpívá v latině. Umírá se tu pomalu jak ve Hře o trůny, staví se tu zdi pomocí klecí (takže to není patent americké armády na blízkém vychodě ale starobylá římsko-čínská technologie), bojuje se tu a kamarádí se tu mezi národy. Nic zázračného se nekoná. Největší záhada celého filmu je, proč se to v angličtině jmenuje Dragon Blade... ()

Reklama

Jigy 

všechny recenze uživatele

Další monumentální historický čínský film, tentokrát však velmi dobře obsazený. Jackie, hraje svou klasiku, Cusack je místy nevýrazný a až moc správňácký, ale zato Brody si zahrál padoucha výborně. Jeho legie pochodují pouští a nenechávají na pochybách všechny, kteří nevěří tomu, že Řím vládne světu. Bojové scény jsou moc pěkné a proto mě zklamal závěr, kdy opět musí dojít na boj muž proti muži i když Římané získali drtivou nadvládu a mohli všechny poslat do pekel. Škoda, takto se jedná o další velkolepý výpravný film, na který zase můžu zapomenout. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Jackieho Chana máme spojeného i v pokročilém věku s chlápkem, který by pořád dokázal vymlátit hospodu, pokud by zjistil, že mu barman natočil podmíráka. Celkově je to zvláštní mišmaš, ale na akční scény se dá díky choreografii koukat, občas překvapí i nějakým tím originálním záběrem. Na plátně se navíc permanentně něco děje, takže jeho béčkovost, kýčovitost a extrémní jednoduchost divák tak nějak přehlédne. Pokud si tedy předem řekne, že jde na asijskou pohádku... Tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

Nic moc jsem od toho nečekal a byl jsem velice mile překvapen. Výborná výprava, kostýmy, hudba i bitvy, kterých je požehnaně. Co na tom, že se to asi nestalo. I přes dvě hodiny má film spád a nenudí. Nesmím zapomenout na herce a to hlavně na Brodyho, který si zápornou postavu opravdu zahrál s chutí. A pro uživatele Acrobat, jestli chceš historickou korektnost, zajdi si do knihovny. ()

Galerie (284)

Zajímavosti (11)

  • Film mal v Číne premiéru vo formáte IMAX 3D na čínsky Nový rok. (mh825)
  • Kredit akční choreograf sdílí He Jun a JC Stunt Team. (Rominator)

Související novinky

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (více)

Reklama

Reklama