Boj o Hedvábnou stezku

Boj o Hodvábnu cestu

Dragon Blade

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický

Čína, 2015, 127 min

Hezká pohádka o přátelství.. Megašílenej Adrien, historická hudba, krásný čínský prostředí a kultura. ALE, je to straaaaašně predictable, beeee, to je přece nudaaa. Slepej uřvanej kid mi šel chvílema na nervy.. A těch pět minut příběhu z přítomnosti ? Tak to je úplnej úlet.. Jinak to ale ničim nějak extra neurazí, prostě taková pohodinda..(20.3.2015)

Vůbec neni tak špatný, jak jsem se obával. Příběh je sice tradičně čínsky nevyrovnanej, kdy se strřídají občasné komediální vložky (i když pravda jen v první polovině) s těmi zcela vážnými a násilnými a film se nevyhne ani naivnějším a patetickým scénám, na druhou stranu akce je poměrně dost a je i překvapivě povedená, zejména pokud jde o souboje dvojic se zbraněma, který maj slušnou choreografii a jsou skvěle natočený. Na výpravě se taky nešetřilo, takže se na to hezky kouká. Herecky mi přišel obvzlášť mizernej Cusack, kterej vypadal, že ve většině scén vůbec neví, jak se má tvářit, naopak Brodyho záporák je povedenej a patřičně nesympatickej. No a Jackie, ten předvádí takovej svůj standard a šmátnul si i nechtěně na prsa, jako ve svých starších filmech, takže ve výsledku ok.(2.1.2016)

• kinderman

Patetická, kýčovitá a pseudovlastenecká pohádka o tom, jak se všichni pobratřili na Hedvábné stezce. Cusack byl obsazen zcela nevhodně a vůbec netušil, jak má svou absurdní roli římského generála pojmout. Brody se naproti tomu domníval, že točí něco jako Gladiátora. V rámci reality show Hedvábná stezka hledá superstar si hrdinsky zapěl i Jackie Chan, když předtím zopakoval svůj "trik" z Police Story 3 (opření se o ženský hrudník v zápalu boje). Jo, asi uprostřed filmu je jedna zdařilá napínavá lukostřelecká sekvence. Toť vše.(10.8.2015)

Ono je to celkově docela průměrné, ale v některých filmech je něco, co vás baví. A v tomhle případě to byli herci, v jejichž podání mi ani nevadilo, že jsou některé postavy moc jednoduché a některé zase moc patetické. Je to přesně ten mix historie, s přece jen trochu malým množstvím akce, a výbornými herci, který mi sedl.(24.4.2015)

• Lacike

Cinska strana zmenila taktiku a po agitkach, ktore sa beru neznesitelne vazne a snazia sa obsiahnut prilis velky casovy usek (Founding of a Republic, Xinhai Revolution) nam serviruje jednoduchy príbeh, ktory sa odohrava v kratkom casovom useku v naivnom prevedeni jak keby sa jednalo o roztomilu rozpravku pre najmensich divakov. Keby to bola aspon kvalitna rozpravka, tak by som proti tomu nic nenamietal, ale nie je. Postavy su strasne naivne a vypustaju z ust tak strasne neznesitelne dialogy, ze mi miestami neskutocne liezli na nervy. Film mohla zachranit aspon akcia. Ved trailery vyzerali tak velkolepo. A vyprava velkolepa naozaj je. Miestami mi padala sanka od uzasu. Ale tym jej kvality koncia. Hromadnych bitiek tu je minimum a väcsinou tu su len bitky jeden na jedneho. A tie tiez za vela nestoja. Choreografia je este akceptovatelna aj ked je jednoducha, ale jej prevedenie je strasne fadne. Proste tomu chyba šmrnc a ani jedna bitka ma nezajala. Este ked sa mlatili neznami borci, tak to bolo celkom dynamicke, ale ked sa bil Jackie, tak to znova vyzeralo strojene a nenarocne, aby sa Jackie nahodou nezranil. Ja viem, ze uz je stary, ale ked sa mu uz nechce nic predviest, tak by sa na to mohol nadobro vykaslat. Sammo Hung je starsi a ma nadvahu a aj tak je este ochotny predviest zaujimave kusky. Velkym omylom bolo aj angazovanie Brodyho do ulohy ulisneho zlosyna. Skoda, ze na poslednu chvilu odstupil Gibson, ktory by aj bez väcsej namahy iba svojou charizmou v tejto ulohe pôsobil ovela lepsie. Prijemnym prekvapenim je John Cusack, ktory ako jeden z mala pôsobi v celom filme uveritelne a sympaticky a v par scenach medzi nim a Jackiem fungovala ta kamaratska atmosfera o ktoru sa po cely cas tvorcovia snazili. Takze vysledkom je film pre deti do 10 rokov, ktore si uziju nejaku tu priemernu bitku, popritom sa naucia nejake tie moralne hodnoty o tom, ze Cinania maju za kazdu cenu drzat spolu a zaroven si precvicia anglictinu, kedze väcsina filmu je prekvapivo v tomto jazyku. Len mi k tomu nesedia miestami dost brutalne akcne sceny v R-kovom ratingu. Ale holt aziati boli vdycky uchylni. Ja davam len 4/10, lebo som sa väcsinu stopaze nudil a dufam, ze Jackie natoci este aspon jeden maly film v ktorom sa mi nebude snazit tlacit do hlavy agitacne kaleraby a kludne to môze byt aj nejaka komedia bez akcnych scen na ktore aj tak evidentne uz nema.(29.6.2015)