Boj o Hedvábnou stezku

• Čína Tchien ťiang siung š' (více)

Když zkorumpovaný římský vůdce Tiberius (Adrien Brody) přijíždí v čele obří armády, aby si nárokoval Hedvábnou stezku, Huo An (Jackie Chan) se skupinou zkušených bojovníků spojí síly s elitní legií zběhlých římských vojáků vedených generálem Luciem (John Cusack) a pokusí se zajistit křehkou rovnováhu sil v regionu. V touze ochránit svou zemi a své nové přátele shromáždí Huo An válečníky 36 etnik, kteří se postaví na odpor Tiberiovi v neskutečně velkolepé bitvě. (Bontonfilm)

BarGoldstein

Smíchejte notnou dávku ťamanského čurákování s vlhkostí očí při sledování stoupající fangle, přihoďte trochu nesmyslné lásky mezi národy, loupněte tam aspoň jednu spoře oděnou Asiatku o maximální váze 40 kg, která způsobí nejedno domácí faux pas z tatínkovi večerní televizní cukrštangle, a máte tuhle píčovinu! Ne, příběhu netřeba. ()

snupko13 odpad!

Nerozumiem tomu hodnoteniu, veď to je taká nuda a jedna trápna scéna za druhou, nemá to ani hlavu ani pätu, bez náboja..Cusack vyzera ako Mark Knopfler z dire straits...a vôbec celému filmu som neveril ani okamžik a to Jackiemu fandím. Jedine Brody ako tak nesklamal..inak strata času, ešteže som to včas vypol ()

BaseDallas

Adrien Brody dal luxusného záporáka, podľa mňa po Pianistovi, asi jeho druhá najlepšia rola. Tu som mu to veril na 100%, nie ako v Predators. Bojové scény zvládol na jednotku s hviezdičkov, ani na chvíľu som nepochyboval, že by Chuo Ana mohol poraziť. Okrem toho, perfektne vynikol v roly egomaniackého psychopata, rímskeho veliteľa nepriateľských légií. John Cusak, čoby jeho náprotivok, zapadol tiež výborne, ale Tiberius mal u mňa istotne navrch. Jackie Chana máme radi hlavne kvôli jeho obratnosti a spájání akcie s humorom. Tu sa toho nedočkáte, príbeh je klasicky ázijsky epický, tragický, heroický a bohužiaľ, miestami aj trápne naivný. Imho, sú aj lepšie filmy v žánry, no tento stojí za pozretie, už len kvôli spoločnému hereckému obsadeniu. 3,5. ()

Monditrade

Jak by řekla S. Stašová.....tolik práce a přitom je to taková blbost.....Cusack a Brody si jeli pro pár míčů, tam kde zbylých milión bralo dolar na den....tak krásně naivní, hloupočké, až to po chvilce začne srát....chyběl tam už jen Mirek Dušín s Havlem a všichni si na konci mohli dát bobříka dobrých skutků.... 1* za píli Čínského lidu, že dokázali hrát v takové ptákovině... ()

TOPmoovie

Akční / Dobrodružný / Drama-- oficialny popis csfd. no nielen bodovanie je tu pri..ebane, ale aj toto. preboha ved to je v prvom rade komedia. ()

Pythonator

No to se dalo čekat, že pro filmové rádobyznalce to nebude to pravé ořechové. Věřím tomu, že kdyby ten samý a na chlup stejný film natočili Amíci, tak je to hodnocení o malinko větší. Spousta bezmozků je přehnaně kritických vůči komunisticky zaměřeným filmařům, takže tím u nás čínské filmy značně trpí, přestože jsou mnohdy kvalitnější než americká produkce. Pro milovníky Jackieho Chana a špičkových historických filmů vřele doporučuju. Co na tom, že je to jen pohádka o přátelství a míru? Je to zatraceně dobře natočená pohádka. Scény rekonstrukce města či předvádění se při tréninku a následně při zpěvu mají neuvěřitelně silnou atmosféru a celkově je ve filmu hudba jednoduše dokonalá. Jen slepý, hluchý nebo hloupý může takovému filmu dát méně než tři hvězdičky. Za mě je to jasných pět, protože se v historických velkofilmech vyžívám a tento ničím nezklamal. Spíše překvapil. Výprava, kostýmy, hudba, akce, herci, vše na jedničku. Ten patos v příběhu přežiju a rád si to pustím zas a znova. ()

zeromen

Velice slušně natočený béčkový historický film, s velmi slušným obsazením. Římani byli geniální, škoda že to tak dopadlo, v každé době se najde debil. Na Čínu super produkce, bála jsem se že to bude kravinka ale byla jsem mile překvapena. Ale úplně košer to není. // viděno na DVD: 80% ()

Lord_Denvil

No co, mne to prislo jako pekna pohadka... vcetne ukazem rozdilu mezi cinskym a staro-rimskym zpusoby boje. fakt, ze Crassus byl porazen a popraven Parthy jeste nekde v dnesnim turecku (ve filmu - uzavreli mirovou smlouvu), lze v pohode prehlednout.... ;-) ()

d_stirling

Zajímavý pokus propašovat do evropských kin specifický žánr čínských propagandistických muzikálů, které nás zábavnou leč poučnou formou učí, že Čína je sice největší a nejsilnější, ale jde jí jen o globální mír a prosperitu. Kombinace soubojů Jackie Chana s dubléry známých tváří střídají naivní záběry a školácké zpomalovačky a vše je podtrženo písní notně připomínající naší budovatelskou tvorbu padesátých let dle motta „všichni dohromady uděláme moc“. Situaci sem tam zachraňuje pekelnický pohled Adriena Brodyho, ze kterého je ale bohužel znát, že nehraje naplno, protože stejně jako většina diváků ví, že se nejedná o skutečný film. ()

slavikzbojni

Príklad toho- ako možno pohnojiť tému nehodnoverným spracovaním, napriek tomu že herci sa snažia. Tento trend vo filmovom priemysle USA je dôsledkom ideologizácie umenia v prospech záujmov kohosi a ako sa vraví- natlačenie "kalerábov" do hláv neskúseným mladým... ()

Majrek

Ano, někdo může namítnout, že to byla kolosální chujovina... Ale chybělo tomu něco? Barevné uniformy, globalizace, historická věrohodnost, akce, zrada, přátelství, láska k dětem, kulisy, opakované záběry... všechno tam bylo! Krásná pohádka... Ještě jsem tam postrádal americkou vlajku a pandy s baťůžky, v nichž ukrývají miniatomovky. Takhle bohužel jen za tři hvězdy... Národy Hedvábné stezky - spojte se! ()

Sa.sa

Jackie Chan je zatraceně dobrý herec a  Čína umí točit nádherné velkofilmy... 🥰🥰🥰 Super podívaná a vizuální skvost. ()

ERINYUS

To najrozporuplnejsie co som za posledny cas videl...netusim ako hodnotit. som rad ze som to videl, druhykrat to vsak uz pozerat urcite nebudem. Uf.. Az prilis rozptylena sinusoida zabavnosti a trapnosti, prijemnych chvil a nekvalitneho "filmarcenia"...ak sa to tak da este vobec nazvat..Ja ako fakt netusim..4/10?? ()

NyQyK

Na film jsem se těšila hodně dlouho :3 Číňani a Římani? Nápad celkem dobrej...Přijde mi to i tak trochu jako psychologický film schovaný v kabátě historie, protože je v něm dost věcí o kterých se dá přemýšlet. (Snažím se ve filmech vidět víc, než jasně zřejmé věci...). Kamera je jiná jen to proto, že je to čínský film a tam je normální. Kdo kouká na čínské filmy tomu to vadit nebude...Hudba je velmi povedená, římskej chorál sice neladí mému uchu, zato spíš jsem si užila, když zpíval Chakie :3 a taky se musím přiznat, že mi u toho film občas ukápla slza. Chybičky to sice mělo, ale nic není dokonalé ;) ()

LaaYosh

P O H Á D K A. První půlka byla až moc přehnaná o přátelství a lásce k bližnímu. Potom se to trochu rozjelo. Myslím, že se ten film nehodí zrovna do dnešní doby, kdy se pořád přetřásá IS, Uk atd. A v tomto filmu jde od počátku o mír a sjednocení, až sem se musel nad touto naivitou někdy pousmát. Čeho je moc, toho je příliš. Můj oblíbenec Jackie už stárne a nepředvádí svoje kousky jako dřív. Cusak neumí zahrát ani římského vojáka ( s otevřenou hubou vypadá jako Claudius a ne Lucius). Takovej průměr. 55% ()

media333

V tomto filme ide hlavne o priateľstvo je to taká rozprávka, ktorá vačsinu publika nenadchne.Ja som sa bavil a to mi stačí. ()

Aerilynn

Jackiemu až moc vleza pod kůži americká naivita a idiocie. Od začátku do konce je film naprostá blbost a jednu hvězdičku tomu dávám jen za cast ()

Lucky Eda

Co to mělo být za kravinu tam hraje Jackie Chan a banda necharismatickych bezduchych lidi..sceny střih dialogy hruza..navic 2h niceho v podstate tam jen melou o takovych tech chytrych moudrych vecech obca se tam neco stane pak se tam stane dalsi nesmysl ktery s tim celym nema nic spolecnyho a pak nevite co se tam deje Celkově pár boj.scén dobrých jinak uplně o ničem tohle něco jako recept na sračku od Ladi H... ()

hujerita

Zopár momentov tam bolo skvelých a Jackie to z biedy nevytrhne sám. Cusack mi prišiel nejaký divný. Kopec bla bla a nič z toho. Škoda potenciál to malo, ale tak dajak sa to nepodarilo. ()

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015