Boj o Hedvábnou stezku

• Čína Tchien ťiang siung š' (více)

Když zkorumpovaný římský vůdce Tiberius (Adrien Brody) přijíždí v čele obří armády, aby si nárokoval Hedvábnou stezku, Huo An (Jackie Chan) se skupinou zkušených bojovníků spojí síly s elitní legií zběhlých římských vojáků vedených generálem Luciem (John Cusack) a pokusí se zajistit křehkou rovnováhu sil v regionu. V touze ochránit svou zemi a své nové přátele shromáždí Huo An válečníky 36 etnik, kteří se postaví na odpor Tiberiovi v neskutečně velkolepé bitvě. (Bontonfilm)

Psycho.R

Byl jsem vskutku příjemně překvapen. Když tedy pominu posledních pár minut filmu, kde se to zvrhlo ke kýči, tak Jackie a John bezva, dala se jim role věřit. ()

E lan

Díky tomuto filmu jsem pochopil, že americký patos není zdaleka největší a nejnevkusnější. To ten čínský je 2x věstší, navíc zpomalený, trhaný a nechutně krutý. Nevím co chlapci na východě chtěli natočit, chvilkama je to tragické drama prošpikované (zcela nevhodně) Chanovskými rádobyvtipnými bitkami, které tak nějak nesedí. Co víc pak nesedí tak to jsou Brody a Cusack ve svých rolích. Úplně mimo a nevhodně zahrané postavy. Slabé na ty peníze, slabé! ()

bearmeedek

Nechápu místní nízké hodnocení a proto to své trošku přeženu. Mám rád filmy, kde jsou římské legie, ale ty americké z poslední doby mě nijak nenadchnuly. Tento film jsem trošku odkládal, protože jsem měl strach, že to bude klasická čína snažící se o umění. A nebyla. Čínský válečný film postavený na skutečné události a natočený stylem s ohledem i na zbytek filmového světa. A hlavně jednoduchý příběh, který se vyvaroval sáhodlouhým verbálním projevům. Pro spokojenost určitého diváka je to přímočarý dobrodružný film, spousta epizodních a kvalitních soubojů, velká bitva a tak trochu i pohádka. Takže zábava a velká spokojenost. Špičkové je i herecké obsazení: Chan, Cusack, Brody. ()

zapalik

Laciná čínská propaganda. Únavný, až jsem u toho málem usnul. Snad jednou Čína nepohltí celý Hollywood. Proto tomu je i ten nejblbější americký blockbustery špičkové dílo ()

Parm1

Tento film je jen o jednom herci a to je Adrien Brody jako římský císař Tiberius. Viděl jsem ho ve více rolích, ale tohle mu sedne jako nikdy nic. ()

Ceberus

Tak akce samozřejmě v pořádku, Chanovy choreografie si drží kvalitu. Ale multikulti "spojme kmeny dohromady včetně rebelujících Římanů" je teda přeslazené dokonce snad i víc než americký Den nezávislosti - v něm se aspoň nezpívalo. :-) Moc bych se nedivil, kdyby to úvodní "inspirováno skutečnými událostmi" vlastně znamenalo "mno, máme v příběhu Hedvábnou stezku a ta určitě existovala". :-D Kromě toho, od dob Gladiátora si typického římského vojevůdce představuju jako namakaného Russela Crowa, takže Cusack ani Brody mi jako Římani tady vůbec neseděli. ()

Hashirama

Poměrně zdařilá “historická fikce”, která umně schovává svou digitálnost, Jackieho věk a Cusackův neexistující skill. Škoda jen poměrně chudého vizuálu, který vzhledem ke geografickému zasazení a (asi?) rozpočtu nenabízí “klasické čínské” kulisy a působí pro oko poněkud chudě. Ovšem příběh přes svůj zdánlivě obyčejný půdorys dokáže kolikrát překvapit nekompromisními zvraty, jež by nás v klasické hollywoodské produkci pravděpodobně nepotkaly, kaskadéři, kameraman i střihač si rozhodně vyhráli při komponování bojových scén, jimiž se tu nešetří, a ani tu nevyplývají na povrch toliko známé neduhy současné čínské produkce, jako společenská agitka, patos a sítnici vypalující saturace scén. Ono poselství čínského morálního spasitele tu samozřejmě je, ale komu ho věřit, když ne Jackiemu. 7/10 ()

CaladanChmur

Není to až úplně tragické,pokud chcete čistou oddychovku.Hlubokých myšlenek poskrovnu,reálnost jednání většiny postav je lepší nezkoumat a trochu mi vadilo,že se to jako celek pohupovalo mezi akčním,historickým,komediálním a trochu citovým mixem.Chvílemi se na to hezky kouká a chvílemi musíte nevěřícně kroutit hlavou jestli to opravdu D.Lee myslí vážně.Vrcholem pro mě byla závěrečná "cool" bitva,která mě donutila snížit hodnocení až na *.Co je moc,to je moc....nebudu to více komentovat. Aby jsem taky něco pochválil.Prvně musím uznat,že byl pro mě Jackie Chan tahounem filmu a byl mi i hodně sympatický.Žádné pitvoření tzn...proměna z vyjukaného výrazu do křenící se grimasy během vteřiny.A řekl by jsem,že i svoje akční eskapády ukrotil do rozumné míry.Jen díky němu jsem byl ochotný dokoukat to až do finále...jen prosím dvojku ne....Zbytek ..resp Cusack a Brody měli jen velmi malý prostor.....bohužel ()

Paviozo odpad!

Objektivně by si to možná zasloužilo jednu až dvě hvězdičky, ale jak si vzájemně pomáhají, budují mír, staví město za 15 dní a ještě u toho stihnou předvádět choreo a Jackie Chan zpívat....to se nedalo snést. ()

mimozakon

Duelové scény v 3D sú úchvatné a vôbec nezáleží, že ich možno netočíl John alebo Adrien. Film tak nejak priemer. ()

Looka odpad!

0% Dragon Blade a jdu blejt, Jackie nám na starý kolena začal točit čínskou komunistickou propagandu. Opravdu to má zapotřebí? ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: No to byl bordel! :D 3x jsem zívl, 5x mrknul a už jsem nevěděl, proč a kdo s kým bojuje. Závěrečná bitva byla pouze "třešnička". ()

mac000

A vlastně ani nevím, odkud se vzal název "Dračí čepel" (Dragon Blade). Žádné bájné draky zde rozhodně nehledejte. Možná snad dvě hodiny příjemné zábavy se stárnoucím (ale stále ve formě) J. Chanem . ()

RyanRainheart

Nebyl to špatný film, sice pochybuji, že to takto ve skutečnosti stalo, ale když o tom člověk nepřemýšlý a nechá se jen tak unést příběhem, já jsem nakonec zjistila, že se mi to líbilo. Musím vyzdvihnout soundtarck k filmu, který je dost dobrý a k filmu se výborně hodí. Adrien si sice střihl záporáka, ale pokaždé se tak nějak smutně koukal, chtělo by to někoho více démoničtějšího. Jackie byl dost dobrej a John Cusack mi nevadil. Docela dobrá odreagovačka. ()

XXXXXXXX

U všech Kund! Snad ještě nikdy ve mě film nevyvolal tolik rozporuplných emocí. Na jedné straně excelující výkony Chana, Cusacka a Brodyho, excelentní práce s kostýmy, famózní souboje a neskutečně chytlavě podbízivá hudba na pozadí. Na straně druhé bohužel patosně vykreslené, rádoby dramatické, konverzační pasáže a zbytečná vsuvka ze současnosti. Pokud chcete vidět kvalitní historický snímek, podívejte se raději na již zmiňované Kundo. ()

regentor

Peacemaker Jacki Chan s tlupou svých kumpánů pobíhá kolem Hedvábné stezky a dělá možné i nemožné. Chvíli staví velkou čínskou zed´, jindy zase řeší kmenové sváry. No prostě takový Ferda mravenec : práce všeho druhu.Pak mu osud či spíš fimoví tvůrci přihrajou do cesty generála římské legie Johna Cusacka. K historickým faktům se raději nebudu vyjadřovat poněvadž bych byl velmi ale opravdu velmi sprostý.Po troše jakéhosi šermování si dva naši dříve jmenovaní padnou do náruče nejen u stavby zdi ale i při latinském sborovém chorálu, který asi patří k tomu málu lepšího co je filmu k vidění a slyšení, když pominu fakt , že tak třetina dailogů je v čínštině či ještě jiné hotentotštině bez dabingů a titulků tak už i tak pochybný děj dostává další ránu do vazu. Na scénu však kráčí další římský generál,zlý charakter, Adrien Brody který se svým obrovským nosem a v paruce vypadá jako laciná atrapa sebe sama. Ten táhne s obrovskou armádou zničit vše co naší hrdinové zatím dosáhli.Všude poušt, prach a špína ale zbroj našich legionářů je jak z reklamy na Perwoll. Trocha naivních dialogů , pár lukostřeleckých přestřelek a pobíhání vojsk sem a tam. Finále nudné a bez náznaku něčeho netradičního. Film jsem s obrovským sebezapřením dokoukal. Doporučit lze jen příznivcům čínského poskakování jako rádoby bojového umění.O ději raději nepřemýšlet. ()

DJ Kritik

Pre mňa po dlhej dobe pekný historický film, kde sa spoja viaceré národy, aby spoločne vytvorili ochranu nad hodvábnou cestou. Veľkolepý plán, ktorý by stál za obnovu, aby takto fungovalo OSN. ()

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015