Boj o Hedvábnou stezku

• Čína Tchien ťiang siung š' (více)

Když zkorumpovaný římský vůdce Tiberius (Adrien Brody) přijíždí v čele obří armády, aby si nárokoval Hedvábnou stezku, Huo An (Jackie Chan) se skupinou zkušených bojovníků spojí síly s elitní legií zběhlých římských vojáků vedených generálem Luciem (John Cusack) a pokusí se zajistit křehkou rovnováhu sil v regionu. V touze ochránit svou zemi a své nové přátele shromáždí Huo An válečníky 36 etnik, kteří se postaví na odpor Tiberiovi v neskutečně velkolepé bitvě. (Bontonfilm)

kill-tec

Pro mě hodně rozporuplnej film. První půl hodinovku jsem myslel, že to ani nedokoukám. Nakonec jsem byl statečnej a dal to do konce. Potom se totiž začalo něco málo dít. Je tu však několik aspektů, které mě nenechávají klidným a neskutečně mě se*ou. Především nechápu smysl zpomalených záběrů a střih. Nechci se vytahovat, ale i já bych to dokázal líp ve Windows Movie Makeru! Scény se mezi sebou kolikrát prolínali tak, že jsem v tom měl nemalej zmatek (připomíná mi to 47 róninů). Další anomálií je výkon Johna Cusacka, který se tu tváří jak žák 1. třídy na zápisu. No a kamaráčov mezi Římany a ping-pongáčema? To by se Caesar obracel v hrobě. Brody se svým hárem, za který by se nemusel stydět ani člen Kelly Family, je tu taky jak pátý kolo u vozu. Prostě se do této role nehodí, přestože z něj ta svině přímo chrčí. Celý film tak drží jen šermující děda Jackie, kterej byl hlavním důvodem, proč jsem se na to vůbec díval. Ani nevím, proč to hodnotím tak vysoko. Přestože je to neskutečně špatně technicky odvedené, nějak mě nutí to tak nezatracovat. První část je na odpad, střed filmu na slabé 4* a "neočekávaný" konec na 2*. No, co víc dodat.. snad jen to že doufám, že nebude pokračování. Nebo? Možná by bylo fajn koukat jak se k nové Obranné jednotce připojí Vikingové a Apačové, aby bojovali proti zlým Maorům a Aztékům! Debilita by to byla stejná! ()

H4ku11

Na začiatku som si myslel, že to bude celkom schopné. Začalo to pekne akčno vtipným Jackie Chan štýlom, ako to vie len on, ale čím ďalej tým to bolo len horšie. Predháňanie Číňanov a Rimanov, kto ma väčšieho pipíka, hudba miestami ako z hry Crash Bandicoot a Tiberius v podaní Adriena Brodyho úplne nepozerateľný. Vlastne bolo to dosť zlé. ()

Matli

Konečně film, který má srdce, alespoň na mě tak působil. Nechápu co proti tomu kdo má. Není to žádná čínská nebo Hollywoodská přiblblost, ale hodně kvalitně natočený film. Scénář, hudba, choreografie bojových i válečných scén, herecké výkony, vše na jedničku. Jackie byl neuvěřitelně vážný (kromě začátku) a že mu to sedlo, Cusack na jedničku a Brody jako záporák byl luxusní. Po ukápnuté druhé slze bylo rozhodnuto o páté hvězdičce :-) 90% ()

Brusíček

Čekal jsem od filmu zábavu, v podobě alespoň průměrných válečných scén, bez historické přesnosti, zato s poutavým příběhem, kde se nebudu nudit. Chan s Cusackem odvedly dobrou práci, ale filmu cosi chybělo, takhle to musím označit za historickou slátaninu, která nijak nevybočuje ze slabšího průměru. 55%. ()

Mallinali

Tak treti nejdražší cinsky film říkáte... Už od začátku není moc jasné kdo, co a proč. Dokonce jsem musel zkontrolovat, jestli mi neblbne internetová televize, protože scény na sebe moc nenavazovaly. Furt se někdo někde řezal bez většího vysvětlení. Hipisak Chan je vyhnán z ne moc jasných důvodů, vleze do nějakého města na hranici, tam je na ně velitel města hnusnej. Ale když přijdou Římané, nestrhne se bitva, ale bitka mezi Cusackem a Chanem, který nevím proč tam najednou byl a ne ten velitel. Vysvětlení proč Cusack utekl s armádou k hranicím Číny je úlet, objevení Brodyho uprostřed Asie s plány na dobytí stezky ještě větší a navrch jde Římany poznat jenom podle chocholu na prilbach, protože jinak jsou oblečení jak Jolaos ve Xene. Do toho velmi zvláštní amatérské zpomalovacky... inu, asijský bitky neutahnou všechno. ()

Hapretor

Dějově sice ohrané, nenápadité, ale zábavné a dojemné. Ten římský chorál byl perfektní - doteď mi zní v uších. Herci v pohodě. Zábavička na nedělní odpoledne jak řemen. ()

Ombak▼Penari

Lidi zlatí, to byl příšerný kýč. U spousty scén jsem měl chuť se nepatřičně smát, ale jako celek to kupodivu nakonec fungovalo docela dobře. Nicméně člověk prostě musí přistoupit hned ze začátku na fakt, že tohle je prostě asijský historický popcorn, možná by se dalo říct i válečná pohádka. A pak to relativně jde - římští vojáci s budovatelskou písní na rtech a bratrským citem v srdci pomáhají budovat čínské město a stihnou se při tom náramně bavit a užít si spoustu legrace s jejich novými asijskými kamarády, protože kluci prostě drží pohromadě. Bojové a částečně i bitevní scény jsou vedené spíš po asijsku, což při pohledu na římské zbroje vypadá jako náramná taškařice. Vývoz snímku na západ zajišťují nejen římské reálie, ale také John Cusack a Adrien Brody, sekundující Jackie Chanovi. Prvně jmenovaný mě už poněkolikáté přesvědčil o tom, že je to dřevo s telecím výrazem a charismatem reklamy na bublaninu. Sorry, ale ať prostě do podobných hrdinských rolí neleze a budeme kamarádi. Naproti tomu Adrien Brody svého záporáka dokonale prodal a démoničnost jeho postavy je snad tím nejlepším, co snímek může nabídnout. Tenhle chlap prostě umí hrát. Není divu, že jsem tomu parchantovi fandil nejvíc. Koukám, nakonec jsem ten snímek vlastně celý sepsul. Ale ono to není špatné a pořád se tam něco děje a někdo s někým bojuje a blyští se zbroje až oči přecházejí. Jen je to prostě takové strašně pitomoučké... ()

BOURQUE

Film „Dragon Blade“ sa snaží priblížiť a spojiť 2 rôzne svety – 2 rôzne názory. Samotný film a príbeh na jeho pomery celkom veľkolepý a keď aj to má svoje „veľké“ nedostatky, tak v rámci svojej kategórii sa jedná o ten lepší, čo som v poslednom čase videl. Po dlhšom čase dobrá rola pre J. Chana. Slušná asistencia od J. Cusacka a málo objavujúci sa A. Brody, ako hnusný záporák. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

darkreider

Kupodivu to je lepšie než by sa mohlo zdať. Cusack pôsobí podstatne lepšie ako z trajlerov a Brody prehráva o sto 6 a točí si tam slušný bizár. Išiel som do toho s tým, že to bude peklo a tak som celkom spokojný. A že to malo ašpiráciu pekliť podstatne viac. ()

pepa3rd

Na základě skutečné události natočili něco, co je jen těžko uvěřitelná změť bojů, aliancí, prázdného filozofování, trapných hlášek o hrdinství a nepochopitelného chování snad všech postav. Jen velmi těžko si člověk dokázal udělat pořádek v tom, proč která postava jedná právě tak jak jedná, protože kolikrát netušil kdo je kdo a vlastně ani kde je kdo. Zmatený střih nás přenáší z jednoho místa na druhé a z minulosti do přítomnosti, abychom se podívali na zmatený boj všech proti všem, nekonečné zpomalovačky hrdinských smrtí a opakující se záchrany na poslední chvíli. To vše proložené chorálem v podání římské legie a hodspodskou vodrhovačkou, kterou pro změnu spáchají čínské jednotky. Absenci smysluplného scénáře, špatnou režii a hrozný střih tak nezachrání ani pompézné výprava a velkolopé bitevní scény. Obrovská škoda, protože na historii založené jádro příběhu bylo více než zajímavé a peňíze tomu projektu opravdu nechyběly. 40 % ()

AxelWers

Film inšpirovaný udalosťami, o ktorých sa predpokladá, že mohlo k ním dôjsť, ale skôr je to fantasy film, ako film založený na nejakých historických udalostiach. Rimania pripomínajú Rimanov len názvom. Film v žiadnom prípade nepovažovať za historický. ()

Torgal

Možno toto v Číne považujú za nekonečne kúl, ale z pohľadu západného diváka je to otrasne zrežírovaný a zostrihaný veľkofilm. Produkčné hodnoty sú viditeľné na kulisách i kostýmoch, neustále bitky tiež vyzerajú obstojne, všetko ostatné ale filmu podráža nohy. Chan je ešte dobrý, ale vyhasnuté hviezdy Brody i Cusack pôsobia ako duchom neprítomní. Trápne spomaľovačky, nenadväzujúce scény, prepálený pátos a za vlasy pritiahnutý príbeh z tohto „epického“ zážitku robia skoro nepozerateľnú žbrndu. 3+/10 ()

dakarin

Zpočátku trochu naivní lehká polofantasy hra s dětskými vtipy východoasijského typu. Osvědčené baletní souboje s Jackie Chanem s trochou neškodného humoru. Vše se mění, když na scénu vstupuje John Cusack a s osmi sty horkem vyčerpanými legionáři útočí na opevněné město osazené ozbrojenou osádkou - jak jinak, bez jakékoliv podpory dobývací techniky - skutečně čirá nečekaná trumberohloupost. Od této chvíle už se kupí jedna oslina za druhou. S nereálnými sílami fantasy světa se dá cokoli. Jinými slovy - ve fantasy světech se dá zblbnout podobně jako ve virtuálních světech počítačových her. Hlavně nic, co má nějakou reálnou historickou či lidskou hodnotu. Jako bonus je tato slátanina ještě nastavena jako agitace za mírumilovné soužití národů. Aby byl podvod dokonalý, tak se film odvolává na reálný základ dějové linie. ()

kilobyte odpad!

I když jsem nečekal nic extra, tak přišlo těžké zklamání. Nezajímavý a chaoticky odvyprávěný příběh nezachránily ani dobré souboje. ()

Tamten

Film má slušný potenciál, ale jeho problém je velké množství různých flashbaků, díky čemuž jinak poměrně jednoduchý děj působí poněkud zmateně a člověk občas neví, jestli se nachází v minulosti, nebo ještě ve větší minulosti (neboť díky 2 zcela zbytečným minutám na začátku a na konci filmu je "přítomnost" jinde než celý film). Navíc druhá půlka začne na rozdíl od první části filmu postrádat emoce. ()

Acrobat

Čo sa na tej Hodvábnej ceste vlastne stalo? Rimania s Číňanmi v bitke vekov. Bože. Historické prešľapovanie, že koho postaviť ešte tým Číňanom do cesty ?? Odhliadnuc od toho, že nie som zatiaľ fanúšik Dubsovej teórie (chce to počkať na potvrdenia, ďalšie výskumy), som pohoršený zasadeným multikulturálnej látky do tohto obdobia. Film, ktorý by velebili v zapredanom Bruseli, totiž postupuje scenárom takto. Strana 10, strana 5, strana 17, strana 2... Scenárista zlyháva v dramatizácii, dramaturgovi sa všetko rozsype a kto s kým, kedy prišli správy k národom... Nič. Náhoda. Nuda v strede. V tom opojení multikulturalizmu sa prichytím pre xenofóbnych myšlienkach. Fandím Rímu. Rimania bijú všetkých naokolo, štít nepreraziteľný, taktika sebaobrany, postoj, tvrdosť. Normálne sa chystá fandenie Brodymu v jeho najhoršej role. Zliepané slabou niťou, ktorá drží v prvkoch, samostatnosti myšlienok, ale celok nefunguje. Každý má čas prehodiť múdrosť a cval národov zo svetových strán evokuje Dve Veže. Po zhodnotení, pripomenutí, s chladnou hlavou sa derie stále poznatok o multikulti veciach. Otrasný úvod, natiahnutý nudou obrastený stred nezachráni záverečný fight ani magická pieseň slepého chlapca, ktorý letí v objatí. Z Dragon blade mohlo niečo byť, ale zrážajúcich faktorov bolo masívne množstvo, kde Chan a kučeravý Brody sú len kyslé čerešne na skazenej torte. (videné 09.08.2015,BDRip) ()

Jaxx84

Gala-večer snad všech klišé filmového plátna, které ve snaze o heroičnost působí pateticky až směšně! Číňané jsou nějaký divní národ, tohle přeci v roce 2015 nemůže nikoho dojmout nebo snad pobavit?! Na jedné straně geniální kamera, excelentní bojové scény (dvojic, nikoliv ty hromadné), dech beroucí záběry krajiny...a na straně druhé nesourodost až nesmyslnost jednotlivých scén a jejích návaznosti, trapné dialogy na úrovni mateřské školky, prazvláštní flashbacky a hlavně TUNY TUNY klišoidních keců a nejrůznějších rádoby dramatických citátů poslepovaných do slizké hnusné koule zvané scénář. A ten pěvecký výplod (čti zvratky) Jackieho...wtf? 4/10. ()

Krysap

Bylo ohromný překvapení, že jsem tenhle film našla v nabídce v letadle Lufthansy. Asi díky tomu dlouhýmu letu jsem to taky dala skoro celý, jinak bych to utnula dřív. Začátek mě poměrně navnadil mimo jiné i na pěknou hudbu, pak se z toho ale stala typicky čínská patetická slátanina, Jackie byl tak pozitivní, a to přátelství mezi armádami bylo tak naivní, až se mi dělalo blivno.. Bitvy to mohly trochu vylepšit, ale bohužel ty zase připomínaly spíš Pána prstenů než historický drama.. A navíc Si-won tam byl jenom chvilku, takže za mě neeeeee. Pokusím se zapomenout. ()

TomStrom

Provar jak pes, nebojím se to říci. Nedává to příliš smysl, patosu to má skoro stejně jak ty největší americké bláboly a ty hudební scény... No jo no, zřejmě se pár tvůrců vsadilo, kdo natočí největší kravinu. Nevím, jaké jsou ty konkurenční snímky, ale troufnu si tvrdit, že tohleto tak jako tak s přehledem vyhraje. Ještě tam chybí námořní bitva v poušti a bylo by to žůžo labůžo, ale to si možná pachatelé tohoto snímku šetří na příště. ()

MIRAS133

Kdo si myslel, že Jackie Chan patří do starého železa, ten se těžce spletl. Na jeho věk předvádět, to co předvádí v tomhle filmu.... klobouček dolů. Film zaujme především krajinou, ale i příběhem a HLAVNĚ skvělými bojovými kousky. I boj Johna Cusacka, kterého moc nemusím s Jackiem je výborný. Skvěle strávený týden v pevnosti se však zvrtne po příjezdu řimských vojáků vedených Tiberiem (takovým nadopovaným frajírkem) a pár oblíbenců to bohužel nerozchodí, což se mi moc nelíbí, ale nedá se nic dělat. Bitva je však velkolepá, tak jako všechny zde bojové scény. Jackie nepatří do starého železa. 4* ()

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015