Boj o Hedvábnou stezku

• Čína Tchien ťiang siung š' (více)

Když zkorumpovaný římský vůdce Tiberius (Adrien Brody) přijíždí v čele obří armády, aby si nárokoval Hedvábnou stezku, Huo An (Jackie Chan) se skupinou zkušených bojovníků spojí síly s elitní legií zběhlých římských vojáků vedených generálem Luciem (John Cusack) a pokusí se zajistit křehkou rovnováhu sil v regionu. V touze ochránit svou zemi a své nové přátele shromáždí Huo An válečníky 36 etnik, kteří se postaví na odpor Tiberiovi v neskutečně velkolepé bitvě. (Bontonfilm)

tonton78

mezinárodní hudební souboj lidových skupin o cenu Asiavize, kterou dle očekávání získají Jackies Trumpet Boys feat. Římská bicí sekce ()

Letadlo

To, že film bude naprosto ahistorický se dalo čekat již z traileru a popisu - střet Římanů a Číňanů na Hedvábné stezce? Chyby a historické nepřenosti by asi vydaly na knihu, nebo aspoň pořádně dlouhý článek. Nicméně tenhle snímek jde ještě dál, naprosto nesmyslná příběhová linka s americko-čínskými archeology, zakonzervovaná ruina, tlačítko vytvářející hologramy během dvou vteřin... Na čínskou kameru jsem už zvyklý, ale tady to už přeháněli. Nemluvě o neustálém opakování dojemných záběrů. Postavy byly naprosto ploché a černobílé. Ani výprava tentokrát za nic nestála, což často u těchto velkofilmů leccos zachrání. Celý film tak působí jako špatná politická agitace za obnovu Hedvábné stezky, o což se Čína pokouší, a snaha ukázat, že Číňané chtějí jen mír a jejich soužití s národnostními menšinami je vynikající. Pokud se nechcete podívat na to, co taky může být považováno někde za film, nekoukejte se na to. ()

NightScene

Konečně zase po dlouhé době epický film s Jackiem. Poté co jsem shlédnul trailer jsem se na tento film těšil jako svině. A dostal jsem to, po čem jsem toužil, ba i mnohem více. Nejvíce jsem asi nečekal to, že je film podle skutečné události. Děj je velice zajímavý a vtáhne vás do sebe a pustí až při titulcích. Nasazení v tomto snímku bylo opravdu důkladné a procítěné. Akčních scén je spousta, ale myslím, že nehrají až tak vážnou roli. Hlavní je zde právě příběh, který opravdu zamává vašimi emocemi. Na to jak je Jackie "starý" pořád mu to jde. Cusack je zde velice příjemný a role mu parádně sedla. Brodyho postava je velice záporná a přejete si jeho smrt už od prvního představení se ve filmu. Každopádně jsem nadmíru spokojený a potěšený. Jak říkám po dlouhé době jsem měl možnost shlédnout něco takhle epického a emotivního. Klobouk dolu! 100% ()

Allgreen

Firme nunc me spondeo, Fidelis tibi maneo, Bella priorum cara patria, Nunc et semper florens gloria, Pulchras terrae patriae! Fortes terrae pro homines, Romae noster aeterne, Vis cavire domum navium, Frusta ipsa impetur, Sunt sine spe! Domus dulces portula, Fraudi ob sat, Tubae militaris vox, Legiones procat mox! Et in tota patria, Cantus victoriae resonat, Et in tota patria, Cantus nostrae resonat, Tempus est in gaudium, Superbiae Roma aeterna... ()

jokino

Film mi celkom sadol. I keď tento druh CGI už zrovna nemusím, je to už až príliš umelé, ale ok, nebolo to zasa extra prehnané. Asi najviac ma však prekvapilo herecké obsadenie - Jackie, John a Adrien. Takúto zostavu hercov a v takomto filme, by som teda zrovna nečakal. Ale inak fajn, slušne odvedená práca. Teda ako akčno-historický film, nad ktorým netreba nejako uvažovať.. ()

brodži

Přesně co jsem očekával. Hromada kopů, úderů a přitom nerozbitá ani jedna frasna. Ale pravý boj přichází vzápětí a pak teprve přijde ta pravá strhující podívaná na nedělní odpoledne. Nemůžu říct, že to je blbost. Hluchá místa tu určitě jsou. Možná Brody se nehodí do filmu ale jednou a hlavní věci je to, že to ani tak moc nenudí. Ber to tak, jak to ber a film bude lepší. ()

DJMaroko

Kopie amerických filmů o odvaze a hrdosti v podání Číňanů. Něco jako Den nezávislosti před 2000 lety bohužel bez zaujetí! ()

Hrus

Solidní akční historický (?) (velko?) film. Dobré souboje, nemá to moc hluchých míst, Cusack a Brody jsou dobří, nenudil jsem se. Ale mnoho věcí si mohli opustit. Například dravé ptactvo útočící na armádu, celou linku s Chuo Anovou ženou a dětmi, ten heroický patos v souvislosti s opětovnýma řečma o míru. A Jackieho Chana. ()

Scaevola

Z počátku vše vypadalo jako další relativně neškodná taškařice J. Chana, ale pak se objevily záblesky trapnosti a ideologického podbarvení (což nemusí být to samé) a nic už nešlo zachránit. Nápad o střetu dvou armád/kultur je sám o sobě docela nosný, zvlášť když si nevyčerpatelný rozpočet dechberoucím způsobem poradil s kostýmy, výpravou i digitálními triky, avšak nesmí se utopit v samospásných akčních choreografiích a bohulibých ideích. Mimochodem - přes všudypřítomné povídačky o míru a přátelství Římané (hádejte, koho symbolisují) na konci dostali docela na frak, a především všichni zúčastnění se bez přestání tváří, že "národy Hedvábné stezky" byly, jsou a vždy budou sjednoceny pod úsměvem J. Chana neboli čínskou korohví... Takhle se dělá propaganda nového staletí, smekám. ()

Saxos

Asi jako vždy výborný Jackie Chan doplněný římským klaďákem Cusackem a fakt odporným záporákem Brodym. Klady: příběh, hudba, multiznění, souboje a bitvy, výprava, rekvizity a kostýmy. ()

ariari

výborná výpravná čínska historická epopeja, dej sa rozvíja postupne ,do mohutného finále ,podobne ako v rozprávke tisíc a jednej noci. Veď ani Popelka nebola bohviečo, ale ako zahraná! podobne nostalgicky rozohraný film, jedno či ho pozerá mladý, starý, konečne má na čínske pomery hlavu aj pätu,asi od čias tigra a draka zas filmárska lahôdka. ()

belmonďák

Hej Johne (Cusack) už jsi četl ten scénář? ---- Jasně, pěkná .... blbost. ---- Musíš to vzít! ---- Musím? ---- Jo, přece ti docházejí prachy ne? A bude tam i tvůj kámoš Brody.... taky je momentálně bez peněz. A režii povede Lee.---- Lee? Jako ten Ang Lee? ---- Noo ten Lee ne... ale bude to pecka uvidíš!---- John Cusack a Adrien Brody nakonec roli v tomhle filmovém paskvilu vzali a jediné možné vysvětlení je uvedeno ve výše uvedeném rozhovoru. Dodíval jsem se až do konce aby jsem se na vlastní oči přesvědčil jak daleko může zajít fantazie šíleného režiséra a scénáristy zároveň. Provázanost čínského filmového průmyslu s byznysem je zřejmá, hlavním sponzorem je společnost Alibaba (taková větší mutace české Alzy). Tady se jasně potvrzuje že za peníze si můžete natočit cokoliv a s kýmkoliv. Víc o tomto "díle" nemá cenu psát. ()

Rhod

A máme tu ďalšiu čínsku úplnú blbosť. Ak je na začiatku filmu povedané, že film je inšpirovaný skutočnými udalosťami, čakám pekný príbeh, ktorý sa bude aspoň v obrysoch zhodovať s realitou. Teraz netvrdím, že tá bitka o Hodvábnu cestu nebola, ale tých bolo neúrekom. Tu mi prekážalo asi kompletne všetko - od Jackieho Chana, ktorý sa svojimi občasnými výrazmi cítil, ako keby natáčal ďalšiu akčnú komédiu, cez Adriana Brodyho, ktorému rola rímskeho neskoršieho cisára absolútne nesadla, lebo nič v zlom ale on vyzerá vo výzore ako taký chudáčik a presne preto by mal hrať role ako Pianista, a nie takéto; až po ostatných čínskych hercov, ktorých ako keby našli dva dni pred natáčaním a presvedčili ich, aby si zahrali vo filme. Dej filmu absolútne historicky bezvýznamný, aj keby nie historicky, ale aj tak tak celý o ničom, nudný, prevažnú časť filmu sa len bojuje, čo ma prestalo baviť a začal som tie časti pretáčať, lebo už som nemohol pozerať na päťdesiaty boj, ktorý sa vo filme objavil. Časovo zbytočne pretiahnuté, keď som si myslel, že už mám pred koncom filmu, tak som si pozrel čas a bol som ledva za hodinou, čiže mi ešte ostávalo čakať ďalšiu hodinu, kým táto blbosť skončí. Nech si nabudúce takéto sračkopsy (prepáčte mi psíky) nechávajú púšťať iba v Číne. ()

linger

Co donutilo Adriena Brodyho upisat sa na takyto paskvil? Nic naivnejsie a gycovejsie som uz dlho nevidela. Z principu som drzala palce zaporakom, kedze Jackieho tim bol az nechutne idealizovany. Bungee jumping toho maleho hnupa bola pre mna top scena. A toho patosu co tam bolo... Odporucam, ak ma niekto chut vyse 2 hodiny dvihat obocie a citit sa trapne. ()

brasek

Utrpenie pre diváka! Celé je to naivné a biedne, nepútavo vyrozprávané a vďaka postavám skoro neznesiteľné. Huo An alias Jackie Chan, to čo bolo preboha? ()

Rian_witcher

Výpravný epos plný soubojů, který se nedokázal proměnit svou velkolepost hlavně díky zkratkovitě podávanému 100x užitému příběhu. Ačkoli John Cusack i Adrien Brody zvládli své soubojové scény s grácií, o herectví se však dalo mluvit pouze u Jackieho Chana. Ten táhl celý film na svých zádech. Plusem byla snaha o reálné ztvárnění římských bitevních technik a ukázky špičkového výcviku římských jednotek. ()

v.indruchova

Bohužel mám verzi, kdy vše řečeno čínsky není přeloženo, jen anglická stopa je dabing český. Myšlenky jsou zde uctyhodné, ale nějak to nestačí. Podivný střih (+ zbytečně moc střihů), kolikrát jsem se prostě neorientovala koho kdo bodnul. Takové chaotické. Člověk neví jestli je to vážný film nebo pohádka? NAPROSTO nehodící se zpomalování času. Akce pěkná. Pohledy udělané počítačem jsou dost poznat, dává to tomu pohádkový pocit. Na co, v rychlých střizích, tolikrát připomínat co už se stalo? /je to jak pro hloupé/ Kostými se povedly. Herci dobrý výběr. Syrovost a krutost není pro mě, ale hodící se pro tento (nejspíše zamýšleno) vážný film. Malý klučina měl být asi roztomilý? =smíšené pocity. ()

Karbos

Ti Číňani jsou fakt blázni, to byla opravdu hloupoučká propaganda. Dokoukal jsem to jenom proto, že tématika starověkého Říma mě fakt bere a že tady těch nablískaných, platových lorik teda bylo! Takže se na to dobře koukalo. Jestli Číňani totiž něco umí, tak nahnat hodně moc lidí na jedno místo. Škoda, že už se tolik let nenatočilo s touto tématikou něco podobně výpravného na západě a musím tady koukat na šílenou produkci Číňanů, když chci vidět v akci pořádné legie. ()

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015