Naše světová válka (TV seriál)

Our World War

Akční / Drama / Válečný / Historický / Dokumentární

Velká Británie, 2014, 3x60 min

Já tak kritický nebudu. Tohle neměl být dokument, ale mikroválečný film, který měl navodit hrůzy války. Hrůzy války jakou svět do té doby nepoznal a to ve všech myslitelných ohledech. Tomu odpovídá poněkud videoherní ladění a "dnešní" soundtrack. Za mě dobrý a tankánovej díl skutečně potěšil. Rozhodně to může kdokolivv shlédnout bez újmy na zdraví.(9.9.2016)

• danstrychnin

Ke stoletému výročí Velké Války se rozhodla BBC natočit seriál. Ale za málo peněz málo muziky. Půlka záběrů je patrně z GoPro přidělané na konci karabin, CGI dělané výbuchy si svou realističností zadají s lepšími počítačovými hrami (čili cucají). Soundtrack z dob války ve Vietnamu se k tomu taky hodí jak chomout na traktor a prokládané vizualizace pozic Fritzlů a Britů jen dovytvářejí pocit, že to je promo na počítačovou hru. Za klady bych ale uvedl docela slušnou historickou přesnost (přece jen to je BBC) a nádherné cockney vojáků Jejího Veličenstva. 45%(26.4.2015)

Velmi osobní přístup ke třem událostem první světové války z britského pohledu. Každá epizoda vám přestaví malou skupinku vojáků a jejich pohled na válečné usilí. Působí to dost přesvědčivě, líbili se mi i dokumentární vsuvky, které dokázaly ještě více prohloubit divácký vjem. Minisérii si užijí také hráči Battlefieldu 1. Projekt můžu vřelé doporučit.(2.12.2017)