Prvý slovenský horor

First Slovak Horror

Horor / Komedie

Slovensko, 2014, 63 min

Ako natočiť film, na ktorý nemáte peniaze? Tak, že ho nenatočíte. Takto nejak by sa dal zhnrnúť obsah filmu do jednej vety, no a tvorcovia presviedčajú o tom, že nenatočiť film, môže byť veľká zábava. Prvý slovenský horor treba učrite vidieť. Aj keď nie je prvý a ani horor.(20.7.2014)

• mosnak

Prvý slovenský horor není hororem a bohužel není ani komedie. Kdyby měl každý člověk točit o tom co nedokázal dotáhnout do konce, tak bych těch filmů tady bylo milióny. Musím uznat, že původní myšlenka nejspíš nebyla úplně tak marná, ale konečný výsledek ... ? ... jde jen o můj názor, třeba se to příště povede líp - 2%(9.12.2014)

• Smartynko

Chcem to vidieť ale netuším ako ani kde lebo ArtFilm 2012 už asi nestíham a stiahnuť či pozrieť online sa to nikde nedá. Videl som nejaký web kde sa dá kúpiť DVD ale 11€ mi príde celkom veľa za obyčajnú zvedavosť. Nikdy som niečo nekúpil kvôli zvedavosti a tak to nemienim ani teraz meniť...(30.6.2015)

• Prubner

No, sebeironie pana producenta je sympatická, ale tento film je výrazně méně vtipný, než by si asi přál. Zhruba šest slušných vtipů za hodinu je dost málo. Ale možná, že slovenští diváci se pobaví víc, protože na rozdíl ode mne znají místní "celebrity", o kterých jsem (až na pár výjimek) nikdy neslyšel. A ty dvě ukázky z Fabriky smrti mě přesvědčily o tom, že je asi dobře, že nebyla dokončena.(5.5.2018)

Cesta neľahká ale za to opojná, keď nadšené publikum privítalo v preplnenom Kursalóne v Kúpeľnej dvorane na festivale Art Film Fest dokumentárny film Prvý slovenský horror, dokument o horrore Fabrika smrti ktorý nakoniec ako nám je priblížené v danej snímke nevznikol. Nevznikol pre rôzne aspekty, ktoré sú nám z určitou tvorivou ľahkosťou a zábavnou nadsázkou priblížené. Dokument sa dá špecifikovať ako skoro dokonalá komédia, lebo tvorca Róbert Slovák, vie ako skutočne zaujať diváka. Priblíži ako trefne pred rokmi rozpútal kampaň okolo filmu, okolo ktorého sa točili zvučné mená ako Martin Pyco Rausch, Táňa Pauhofová či Rytmus. Treba zdôrazniť že publikum sa nadmieru pri tomto projekte bavilo a záverom bol film ohodnotení aj veľkým potleskom. /videl v kine: 80%/(filmový festival Art Film Fest 2014)(5.7.2014)

• - Inšpiráciou k filmu bola snímka Stratený v La Mancha (2002), o neúspechu Terryho Gilliama, ktorý sa snažil vyprodukovať film o Don Quixotovi. (panslovak)

• - Režisér a debutujúci producent Róbert Slovák veril, že hviezdne mená ako Táňa Pauhofová, Pyco, Rytmus a Marián Čekovský pritiahnu davy sponzorov a prvé scény zasa potenciálnych koproducentov, no nestalo sa. Po prvých záberoch sa financie minuli a snímka Fabrika smrti (2014), ktorá mala byť prvým hororom v slovenskej kinematografii, nikdy nevznikla. (Zdroj: aktualne.sk) (kacer4)

• - Aby sa ušetrilo na maskách, producent oslovil telesne postihnutých ľudí, aby zahrali naporcované obete kanibala. (panslovak)