Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tento film vznikol podľa skutočného príbehu producenta, ktorý sa snažil vyprodukovať prvý slovenský horor, ale nikdy sa mu to nepodarilo. Toto je jeho tretí film o tom, prečo nedokončil ten prvý. Medzitým totiž dokončil svoj druhý film. Vlastne to bol nakoniec jeho prvý film. Čiže toto je jeho druhý film, nie tretí. Ale volá sa Prvý slovenský horor. V skutočnosti nie je už ani prvý, ani horor. Ale je veľmi slovenský. Tým prvým domácim dlhometrážnym hororom bolo Spiknutie (2012) Gabriela Hoštaja a Romana Lazara. Prvým slovenským hororom v distribúcii bolo však až Zlo Petra Bebjaka, ktoré malo premiéru v apríli 2012. (Art Film Fest)

(více)

Recenze (8)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Já bych tak rád dal víc, protože se mi moc líbí jak je to udělané (a překvapivě to tak i funguje) a jsem rád, že jsem to konečně našel, ale prostě nemůžu. I přes dost krátkou stopáž si to neudrží po celou dobu pozornost a některé záběry jsou vatoidní a jejich jediným údělem je celý ten film natáhnout aspoň na hodinu. Nápad na dokument je to skutečně zajímavý a líbí se mi, že je podaný vtipně a sám režisér si ze sebe dokáže udělat srandu, dokonce pár scén mi zde přišlo geniálních a smál jsem se u nich nahlas. Jenže ten humor je tady často na hraně geniality a trapnosti a občas prostě spadne do toho druhého, takže ani nemůžu říct, že jsem se celou dobu bavil. Je mi ten film dost sympatický, tím, co už jsem tady psal, ale celkově ho stejně nevidím na víc, než průměr. Stejně ale škoda, že ta Fabrika smrti nikdy nevznikla, sice by to asi za moc nestálo i tak, ale z těch ukázek to stejně vypadalo líp, než ten oficiální první slovenský horor Spiknutie. Btw, hororem je tenhle film asi tolik, jako je CQ sci-fi... 3* ()

Baroque 

všechny recenze uživatele

no, takto... ponožky v sandáloch to nemá. účes na dečku à la jágr tiež nie. konzervy a rozladenú gitaru s nedvědovskými cajdákmi tiež nie. ani turistické samovražedné tendencie. no aj tak to zaveľa nestojí. hoci sa to aspoň na nič nehrá. a už vôbec nie na svetovú elitu, ako u niekoho zvykne byť. čiže priemerný pokus o sebairóniu. aspoň to, keď už si nemieni pozlacovať aj vlastné hovno. ()

Reklama

Prubner 

všechny recenze uživatele

No, sebeironie pana producenta je sympatická, ale tento film je výrazně méně vtipný, než by si asi přál. Zhruba šest slušných vtipů za hodinu je dost málo. Ale možná, že slovenští diváci se pobaví víc, protože na rozdíl ode mne znají místní "celebrity", o kterých jsem (až na pár výjimek) nikdy neslyšel. A ty dvě ukázky z Fabriky smrti mě přesvědčily o tom, že je asi dobře, že nebyla dokončena. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Cesta neľahká ale za to opojná, keď nadšené publikum privítalo v preplnenom Kursalóne v Kúpeľnej dvorane na festivale Art Film Fest dokumentárny film Prvý slovenský horror, dokument o horrore Fabrika smrti ktorý nakoniec ako nám je priblížené v danej snímke nevznikol. Nevznikol pre rôzne aspekty, ktoré sú nám z určitou tvorivou ľahkosťou a zábavnou nadsázkou priblížené. Dokument sa dá špecifikovať ako skoro dokonalá komédia, lebo tvorca Róbert Slovák, vie ako skutočne zaujať diváka. Priblíži ako trefne pred rokmi rozpútal kampaň okolo filmu, okolo ktorého sa točili zvučné mená ako Martin Pyco Rausch, Táňa Pauhofová či Rytmus. Treba zdôrazniť že publikum sa nadmieru pri tomto projekte bavilo a záverom bol film ohodnotení aj veľkým potleskom. /videl v kine: 80%/(filmový festival Art Film Fest 2014) ()

mosnak odpad!

všechny recenze uživatele

Prvý slovenský horor není hororem a bohužel není ani komedie. Kdyby měl každý člověk točit o tom co nedokázal dotáhnout do konce, tak bych těch filmů tady bylo milióny. Musím uznat, že původní myšlenka nejspíš nebyla úplně tak marná, ale konečný výsledek ... ? ... jde jen o můj názor, třeba se to příště povede líp - 2% ()

Galerie (9)

Zajímavosti (6)

  • Aby sa ušetrilo na maskách, producent oslovil telesne postihnutých ľudí, aby zahrali naporcované obete kanibala. (ČSFD)
  • Režisér a debutujúci producent Róbert Slovák veril, že hviezdne mená ako Táňa Pauhofová, Pyco, Rytmus a Marián Čekovský pritiahnu davy sponzorov a prvé scény zasa potenciálnych koproducentov, no nestalo sa. Po prvých záberoch sa financie minuli a snímka Fabrika smrti (2014), ktorá mala byť prvým hororom v slovenskej kinematografii, nikdy nevznikla. (Zdroj: aktualne.sk) (kacer4)

Související novinky

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (více)

Reklama

Reklama